Про Консультативні центри, Український ветеранський фонд, електронний держреєстр, реабілітацію, нове у законодавстві – на зустрічі з ветеранами війни та їхніми родинами

2022-02-18 10:09

16 лютого на Чернігівщині з робочою поїздкою побував заступник міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко. Він взяв участь у патріотичних заходах у військовому містечку Гончарівському, де разом із жителями громади керівники області та урядовець розгорнули стометровий Державний Прапор України.

Опісля Олексій Ілляшенко в Чернігівській облдержадміністрації зустрівся з ветеранами війни, членами їхніх родин, сім’ями загиблих воїнів та керівниками громадських організацій.

До діалогу долучилися заступник директора Директорату соціального захисту Міністерства у справах ветеранів України Руслан Кучук та заступник голови ОДА Дмитро Синенко.

Мова йшла, зокрема, про чинні норми та законопроєкти, які мають на меті поліпшити життя зазначених категорій населення. Олексій Ілляшенко поінформував громадськість про стан реалізації запланованих Міністерством проєктів.

«Держава має оперативно реагувати на виклики. У березні цього року стартує пілотний проєкт зі створення Консультативних центрів захисту прав Захисників і Захисниць у трьох областях, – зазначив Олексій Ілляшенко. – Також цього року повноцінно запрацює Українській ветеранський фонд. Днями Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт про виокремлення ветеранського спорту. Всі ці кроки спрямовані на підтримку вас, Захисників, і ваших родин».

Директор Директорату соціального захисту Міністерства у справах ветеранів України Руслан Кучук відповів на запитання ветеранів та членів родин полеглих воїнів, пов‘язані з пільговим проїздом, забезпеченням житлом та земельними відносинами.

– Є ініціатива кожні п’ять років робити комплексний огляд законодавства. Адже зараз ми бачимо, що чимало нормативно-правових актів дублюють функціонал, а багато чого важливого не знайшло відображення у регуляторних документах, – також наголосив Олексій Ілляшенко. — Держава має оперативно реагувати на виклики.

Нещодавно Верховна Рада ухвалила проєкт Закону № 5526, у якому уточнено визначення «спорт ветеранів війни» та приведено його у відповідність до Закону України «Про фізичну культуру і спорт». Варто сказати, що ветеранський спорт – це одна зі складових адаптації бійців у суспільстві та мирному житті. А спортивні змагання – не тільки інструмент реабілітації, а й можливість побудувати якісну комунікацію серед захисників, розширити коло залучених до реалізації ветеранської політики в громадах.

Представників громадськості цікавив механізм надання психологічної реабілітації та медичних послуг не лише для ветеранів війни, членів їхніх родин, а й для сімей загиблих воїнів. Також – адаптація воїнів у цивільне життя, отримання освіти й роботи.

Голова ГО «Єдина Родина Чернігівщини» Микола Шанський порушив питання чіткого визначення в законодавстві поняття «члени родин загиблих» та окреслення додаткових можливостей для них. Його підтримали всі учасники.

Представники Мінветеранів у Чернігівській області, підсумовуючи зустріч, котра тривала понад дві години, пообіцяли всі проблемні питання взяти під контроль. І сказали, що Мінветеранів завжди готове до спілкування і сприяння у вирішенні проблем.

– Символічно, що саме в День єднання ми зібралися в цій залі. Адже саме об’єднавшись, зможемо вирішити все, – зауважив Олексій Ілляшенко.

Довідка ОДА. На обліку в органах соцзахисту населення Чернігівської області станом на 1 лютого поточного року перебували 535 осіб з інвалідністю внаслідок війни із числа учасників АТО/ООС, 13 265 учасників бойових дій, 29 учасників війни та 404 члени сімей загиблих учасників АТО/ООС.

Починаючи з 2019 року в області діє Програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, загиблих (зниклих безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку, у Чернігівській області на 2019-2023 роки.

У 2021 році на її реалізацію спрямовано 6,1 млн гривень. На 2022 рік передбачено 7,3 млн гривень.

Ексклюзивне інтерв’ю Олексія Ілляшенка «Деснянській правді» читайте в наступному номері.

Підготувала Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото Віктора КОШМАЛА

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13