Позачергова сесія обласної ради: 10 мільйонів гривень на тероборону з обласного бюджету

2022-02-18 09:33

Десять мільйонів гривень для сил тероборони виділили на позачерговій сесії Чернігівської обласної ради. Рішення прийняли одноголосно, «за» проголосували 47 присутніх депутатів.

Розпочинаючи засідання, Олена Дмитренко зазначила, що, беручи до уваги скупчення регулярних збройних формувань на кордоні України з Російською Федерацією та Республікою Білорусь, для прикордонної Чернігівщини особливо гостро постає питання безпеки.

– Фінансування територіальної оборони, так само як і ЗСУ, – за рахунок державного бюджету. Але на початковому етапі, враховуючи ту складну ситуацію, яка наразі склалась, органи місцевого самоврядування мають підставити плече підрозділам тероборони Чернігівщини та сприяти нарощуванню їхньої спроможності й належному укомплектуванню шляхом виділення коштів із місцевого бюджету, – сказала голова обласної ради та підкреслила, що для побудови ефективної моделі територіальної оборони Чернігівщини потрібно налагодити чітку взаємодію влади всіх рівнів.

За словами голови облдержадміністрації В’ячеслава Чауса, на сьогодні рівень розгортання підрозділів на Чернігівщині вище нормативного. Позачергову сесію скликали, аби пришвидшити процес.

– Це дозволить розширити якомога швидше територіальну оборону і в т.ч. знизити паніку, яка є серед населення. Це точно не пов’язано із загрозою нападу. Я бачу такі ризики, але для себе особисто я розцінюю їх мінімальними, – зазначив голова ОДА.

Зі слів керівника обласного департаменту цивільного захисту Сергія Болдирева, десять мільйонів потрібні для ремонтів приміщень та забезпечення підрозділів усім необхідним, зокрема засобами зв’язку, оргтехнікою, меблями, а також на проведення навчань.

Гроші розподілять між шістьма батальйонами територіальної оборони, штабом бригади, а також міжрегіональним управлінням Сил тероборони «Північ», який координуватиме роботу підрозділів у шести північних областях та столиці. Він розташований у Чернігові.

– Приміщення має бути обладнане таким чином, щоби там можна було працювати з технічними засобами, які захищені, щоб розробляти документи. Всі ці підрозділи будуть зберігати зброю у достатньо великій кількості. Тому мають бути кімнати для її зберігання, обладнані відповідним чином за статутом ЗСУ, — сказав Болдирев.

Зі слів голови облради Олени Дмитренко, суму допомоги формували відповідно до потреб, озвучених командуванням сил тероборони. Гроші — не з резервного фонду, нині в облраді вирішуватимуть, із якої статті видатків можна їх перерозподілити.

Перед депутатами доповідали представники правоохоронних та силових структур. Так, керівник управління СБУ в області Євген Нетужилов повідомив, що відомство працює у штатному режимі, відкритого протистояння тут не очікують, однак вважають можливим провокації. Як повідомив Нетужилов, в областях на Східному кордоні СБУ проводить контрдиверсійні навчання.

Головне управління Нацполіції в області з 14 лютого перевели на посилений варіант ведення служби, повідомив начальник управління Володимир Нідзельський. Керівник поліції області запевнив, що попри наявність дестабілізуючих чинників, завдяки вжитим поліцією заходам криміногенна ситуація на Чернігівщині залишається стабільною та контрольованою.

З початку року значні сили поліції залучалися до перевірки низки неправдивих повідомлень про замінування в Чернігові. Поліцейські відпрацьовували кожне таке повідомлення. Двох чернігівських «псевдомінерів» поліція затримала та повідомила їм про підозру у скоєнні злочину.

– Хочу всіх запевнити, що поліцейські Чернігівщини докладатимуть максимум зусиль, щоби протистояти будь-яким викликам, – сказав Володимир Нідзельський. – У поліції достатньо сил і засобів, щоб оперативно та ефективно реагувати як на внутрішні, так і на зовнішні загрози. Спільно з іншими силовими відомствами ми цілодобово забезпечуємо правопорядок та безпеку громадян.

Депутати облради запропонували провести ряд додаткових заходів, зокрема, укласти домовленості з перевізниками на випадок евакуації, консолідувати сили громадських організаторів та закликати бізнес не залишати область.

Згідно з порядком денним, на пленарному засіданні розглянуто депутатські запити та прийнято відповідні рішення. А саме: запит першого заступника голови обласної ради Ніни Лемеш щодо проведення у 2022 році капітального ремонту доріг місцевого значення в Іванівській територіальній громаді: село Слобода, вулиця Здвиженська, та село Золотинка, вулиця Шевченка, а також запит депутата Юрія Музики стосовно здійснення ремонту дорожнього покриття на території Сновської територіальної громади.

Під час пленарного засідання керівники області привітали з ювілеєм голову Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», учасника ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолія Лігуна.

Вітаючи добре знану на Чернігівщині людину, Олена Дмитренко та В’ячеслав Чаус побажали ювіляру міцного здоров’я та наснаги й надалі займатися важливою діяльністю з підтримки чорнобильців і вручили спільну грамоту Чернігівської обласної державної адміністрації та Чернігівської обласної ради.
По завершенню сесії відбувся брифінг, під час якого Олена Дмитренко відповіла на запитання журналістів. Як зазначила голова Чернігівської обласної ради, підпорядковане їй відомство продемонструвало повну консолідацію всіх депутатів. Вони всі мають абсолютно правильне бачення ситуації і є патріотами Батьківщини, наголосила очільниця облради. Олена Дмитренко підкреслила, що після заслуховування представників силових відомств усі впевнилися, що ситуація в області стабільна й керована.

Підготувала Алла ПРИМА

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42