Анатолій Настоящий – як спорт сформував політика

2020-10-15 08:31

20 років тому відомий тренер з вільної боротьби Мірік Аврамович Єзєєв заснував у Чернігові турнір з вільної боротьби серед юніорів «Ілля Муромець” , у якому беруть участь спортсмени та команди не тільки з України, а й Росії, Білорусі, Молдови, Іспанії, Ізраїлю.

Сьогодні вже організатором турніру є його вихованець, який очолює Федерацію вільної та греко-римської боротьби на Чернігівщині Анатолій Настоящий.

Анатолій Настоящий, директор комунального позашкільного навчального закладу «Дитячо-юнацька спортивна школа «Авангард» Чернігівської міської ради, тренер 1 категорії з вільної боротьби, все життя присвятив розвитку та популяризації спорту в Чернігівській області. 

Завдяки його плідній та наполегливій праці ми знаємо про вдалі виступи чернігівських спортсменів на всеукраїнських, європейських та світових змаганнях.

Чого варті лише такі прізвища, як майстер спорту міжнародного класу з вільної боротьби неодноразовий призер чемпіонатів України та Європи Олексій Щербак, призер чемпіонату світу з панкратіону майстер спорту міжнародного класу Олександр Ромащенко, майстер спорту міжнародного класу Олександр Барабаш; справжніми зірками українського та світового спорту є заслужений майстер спорту України з кульової стрільби Катерина Самохіна та рекордсменка світу діюча спортсменка заслужений майстер спорту України з кульової стрільби Галина Авраменко.

– Анатолію, які риси повинні бути притаманними справжньому тренеру?

– Мені завжди була близька робота в спорті. Тренерська діяльність та співпраця з людьми є моїм внутрішнім покликом. Я працюю тренером і керівником у спорті, тому мені хотілося передати свої знання майбутньому поколінню, бо й мені свого часу передали свій досвід мої тренери. Я вважаю, що кожен має бути професіоналом у своїй справі. Зокрема, тренер повинен бути не тільки хорошим педагогом, а й Людиною з великої літери. Оскільки люди цієї професії віддано працюють на благо суспільства, виховуючи наступне молоде покоління.

– Коли вас призначили на посаду директора ДЮСШ “Динамо” в 2004 році, ви, фактично, підняли її з нуля. Чи важко бути не тільки пробивним керівником, а й вимагати такої віддачі від своїх підлеглих?

– Я не боюся відповідальності. Коли у 2004 році голова ТОВ “Динамо” Вадим Романов помітив мене на змаганнях з вільної боротьби, пильно спостерігаючи за поєдинком з моєю участю, то запропонував мені очолити тільки-но відкриту спортивну школу, розгледівши в мені потенційні якості директора. Тому я як молодий спеціаліст у спорті просто не мав морального права підвести його та дуже принципово й відповідально ставився до виконання своїх службових обов’язків, бравши за приклад досвід свого керівника.

Директор ніколи не повинен розслаблятися і має бути завжди вірним своїм принципам. Якщо ставиться певна задача перед підлеглими, я вимагаю стовідсоткового її виконання. Саме на мені лежить тягар відповідальності перед вищим керівництвом за виконану роботу спортивної школи. Директор має бути прикладом, починаючи із зовнішнього вигляду, закінчуючи своїми професійними обов’язками.

– У вас багато вихованців зі школи-інтернату. Саме ви їм дали путівку в життя.

– Коли я як директор відкрив відділення вільної боротьби у спортивній школі “Динамо” та почав сам працювати тренером, бо в ті роки був значний дефіцит тренерських кадрів у цьому виді спорту, то пе-ршими моїми вихованцями стали учні школи-інтернату для дітей-сиріт, розташованої на Подусівці.  Діти, яким на той момент було 6-7 років, позбавлені батьківського піклування, завдяки заняттям спортом знайшли для себе нову родину, яка справді дала їм путівку в життя.

Зараз це вже дорослі люди, які майже всі закінчили університети за спеціальністю «фізичне виховання», а деякі з них уже працюють тренерами. Інші ж іще досі продовжують успішну спортивну кар’єру, тому я сподіваюся, що вони ще довго будуть прославляти Чернігівщину на всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

Це такі прізвища, як майстер спорту Захар Чипела, кандидати в майстри спорту Анатолій Сердюк, Павло Сердюк, Владислав Чорноус , Віктор Прокопович та багато інших.

Тому зараз горжуся тим, що виховую таких успішних спортсменів, які, я сподіваюся, будуть прославляти Чернігів не тільки в Україні, а й за кордоном.

Також свої результати дала спільна тренерська діяльність із заслуженим тренером Міріком Єзєєвим. Разом із ним були виховані та виховуються кращі спортсмени з вільної боротьби, а саме: майстри спорту Олександр Щербак, Віталій Гончар, Микола Саверченко та багато інших. Нещодавно засяяла нова зірка вільної боротьби – Роман Пилипенко, який став призером на чемпіонаті України і зараз готується до відбіркових змагань – чемпіонату Європи.

Мірік Єзєєв, заслужений тренер з вільної боротьби:

Анатолій – це людина, яка любить у всьому порядок. Не тільки в своїй роботі, а і в системі в цілому. Коли він почав тренуватися під моїм керівництвом, то демонстрував себе не тільки як професійний спортсмен, а і як відповідальний організатор. У спорті потрібно бути фанатом цієї справи, бо тоді тобі нічого буде там робити. Анатолій – саме така людина. Я бачу, як він переживає та робить усе для розвитку того чи іншого виду спорту. Головною заслугою Анатолія є значне покращення матеріально-технічної бази нашої школи.

Найголовніше, що нам дали умови для розвитку спортивної справи, і тепер нам потрібна потужна підтримка. Якщо не проводити змагання, спортсмени не будуть підніматися кар’єрними сходинками та успішно виступати на чемпіонатах України й за її межами.  Дві спортивні зали, завдяки Анатолію Настоящому і місцевій владі, нам уже відремонтували, і тепер ми повинні цю довіру підтвердити своїми спортивними результатами. Я впевнений, що Анатолій Анатолійович зробить Чернігів відомим на всю Європу. ДЮСШ “Авангард” була відкрита рішенням міської ради в 2016 році та стала  правонаступником спортивної школи товариства “Динамо”, в якій я працював директором з 2004 року. Школа мала значні спортивні результати й за рейтингом 2015 року посідала третє місце в Україні серед спортивних шкіл ТОВ “Динамо”. Але, в зв’язку з недостатнім фінансуванням та відсутністю власних спортивних залів, не мала змоги для подальшого розвитку й була на межі закриття. Завдяки Владиславу Атрошенку, який був обраний міським головою, була проведена реформа в спортивній галузі Чернігова. Відкрилося 3 нові спортивні школи – “Авангард”, “Фортуна” та “Україна”. А також дві школи були передані з управління освіти до управління сім’ї молоді та спорту.

Відкриття спортивної школи “Авангард”, у якій я зараз працюю директором, є результатом плідної співпраці з нашим міським головою Владиславом Атрошенком та начальником управління у справах сім’ї та молоді Андрієм Дериземлею.
Нині наша школа вже отримала 2 власні будівлі, в яких зроблено капітальний ремонт, вони укомплектовані сучасним обладнанням, яке відповідає всім нормам для проведення навчально-тренувальної роботи: це спортивні зали на Серьожникова, 10 та Пухова, 115-А.

– Ви успішний керівник, а зараз плануєте зробити політичну кар’єру.

– Так, я довгий час думав про політичну кар’єру, але як у роботі, так і в політиці я дуже прискіплива людина. Тому дуже серйозно ставився до вибору політичної партії. І коли Владислав Атрошенко створив партію “Рідний дім”, я побачив команду професіоналів і вирішив приєднатися до цієї потужної команди однодумців. Уже сьогодні видно результати колосальної роботи за попередні 5 років. Це й нові дороги, міські парки, фонтани, підземні переходи, капітально відремонтовані загальноосвітні та спортивні школи, дитячі садочки й нові підземні комунікації, які не мінялися ще з 50-60-х років минулого століття (а це післявоєнні роки).

Долучившись до цієї команди, мені хотілося б реалізувати такий глобальний проєкт, як будівництво Палацу спорту в Чернігові, який до цього попередні керівники ще з 90-х років тільки обіцяли чернігівцям. Палац спорту  вирішить не тільки проблеми проведення спортивних змагань високого рівня та навчально-тренувальної роботи, а й проведення масштабних культурно-масових заходів та концертів. І загалом стане окрасою та архітектурною цінністю нашого міста.

Також я хочу реалізувати проєкти, які турбують кожного чернігівця у повсякденному житті. А це чисті та відремонтовані прибудинкові території, під’їзди багатоповерхових будинків, облаштовані спортивні майданчикі для дітей та дорослих.

Відкриття відділень різних видів спорту в віддалених районах міста, щоб діти мали змогу тренуватися у професійних тренерів у секціях свого мікрорайону. 

Моя мрія – це місто, яке буде окрасою України. Реалізація всіх проєктів, які заплановані нашою командою, справді зроблять місто привабливим для жителів Чернігова та його гостей.

Партія “Рідний дім” – це партія чернігівців, і вона працює в їхніх інтересах. Сьогодні Чернігів – місто-лідер в Україні, а міський голова Владислав Атрошенко – один із найуспішніших мерів.

Анатолий Настоящий упевнений: кожен може взяти участь у розбудові свого рідного дому – Чернігова. І налаштований на серйозну та плідну роботу.

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13