Зеленський упродовж останніх тижнів суттєво посилив свою публічну комунікацію.

Зеленський, як ви помітили, останні тижні значно активізував публічну комунікацію, в тому числі із закордонними виданнями. Сьогодні вийшло інтерв'ю із британським мовником ITV News.

І ось в ньому поміж звичних та очікуваних конструкцій дуже нетипово виділяється одна -- щодо українських виборів на окупованих територіях. Вона на моїй пам'яті з'являється так чітко вперше.

Пропоную уважно ознайомитися з прямою цитатою Президента України: "Яким чином можуть громадяни чесно голосувати на тимчасово захоплених територіях, що перебувають під контролем російських військ? Це буде схоже на референдум у Криму - проведений під загрозою насильства".

Виникнення потреби в подібному коментарі (хоча наразі це лише мої припущення, оскільки я ще не маю остаточної впевненості) найімовірніше обумовлене певними обставинами.

Якщо Російська Федерація продовжуватиме наполягати на своїй звичній риториці про "нелегітимність" та подібні тези, а адміністрація Трампа зосередиться на реалізації виборчого порядку денного, Україна під час процесу мирних переговорів підніме питання проведення виборів за українським законодавством на всій міжнародно визнаній території (можливо, до лінії розмежування станом на лютий 2022 року).

А це буде потребувати обговорення статусу окупованих територій. І це обговорення може піти у розріз із конституційними витівками Кремля у 2022 році, який з пихатого принципу закріпив окуповані частини в своєму основному законі.

Росія прагне організувати вибори на українських землях? В такому випадку Україна має право згідно з міжнародними нормами вимагати їх проведення на всій своїй території. Однак, якщо військовий контроль залишається за агресором, реалізувати цю можливість неможливо, і Росія повинна вивести свої війська.

Такою логікою українська влада обґрунтовувала потребу організації референдуму на всій території, що охоплює межі станом на 24 лютого, стосовно проекту угоди про нейтралітет та гарантії безпеки (відомої серед людей як ненадійний Стамбульський договір) у березні-квітні 2022 року.

Бажаєте досягти нейтралітету — це вимагає волі громадян. Проте, референдум зможе вважатися легітимним лише в разі його проведення по всій Україні. Отже, виводьте війська! Тоді армія Росії залишить Київську, Сумську та Чернігівську області.

Я б не звертав уваги на ці припущення, якби не стаття Хаміша де Бреттон-Гордона, опублікована 7 лютого в "The Telegraph". Він висловлює думку, що Путін може віддати Києву частину або навіть усі захоплені території в обмін на землі, втрачені Росією в Курській області. Цікаво, що схожі міркування часом висловлюють й деякі військові кореспонденти в Росії, зазначаючи, що Путіну ці території насправді не є необхідними.

Всю цю аргументацію поки розбиває дуже очевидна думка: навіщо Путіну робити такий жирний подарунок та віддавати навіть частину окупованих територій в тій більш-менш вигідній позиції, у якій він знаходиться зараз? Хіба що за умов тиску Китаю чи жорстких дій Трампа, але це лише гіпотетичний варіант.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.