Зеленський висловився щодо можливості припинення вогню: "Це можна реалізувати у найближчі тижні або місяці."

Президент підкреслює, що в контексті досягнення швидкого завершення бойових дій мають спільну позицію як українці, так і американці, а також європейські союзники України.

Для досягнення миру важливо зосередитися на тиску на російську сторону, і це може бути реалізовано в найближчі тижні чи місяці.

Під час свого візиту до Чернігівської області президент України Володимир Зеленський прокоментував запитання про можливості досягнення миру та зупинки бойових дій.

"Припинення вогню - це дійсно найбільший шлях до закінчення війни. Але це не закінчення війни. Тому що, на жаль, ми маємо справи з тими, з ким ми маємо справи - з росіянами. І повне припинення вогню дає можливість і дає люфт, і дає час, щоб у України були ті гарантії безпеки, які забезпечать неповернення знов до гарячої стадії війни. Тобто вона відкриває шлях до реальної дипломатії. Саме вона, та частина війни. Саме воно - припинення вогню", - сказав голова держави.

Він підкреслив, що важливо, щоб це було абсолютно безумовне припинення вогню, зазначивши, що "це наш настрій і настрій усіх європейців в цілому". Зеленський також зазначив, що "коли ми починаємо висувати умови одне одному, це призводить до нескінченного процесу переговорів щодо завершення війни".

"Умови мають бути визначені після етапу припинення вогню, між завершенням активних бойових дій і укладенням угоди про остаточне завершення конфлікту. Саме там ми ведемо боротьбу, формулюємо умови тощо. Але в рамках дипломатії. Щодо припинення вогню – Росія не має права висувати нам жодних умов", - зазначив президент.

Президент країни наголосив на важливості цієї теми, зазначивши, що "якщо ви дозволите їм здійснювати свої запити, навіть у контексті припинення вогню, наприклад, скасування всіх санкцій, це створить серйозні ускладнення в майбутньому". Тому, він підкреслив, сьогодні ми обговорюємо необхідність повного припинення вогню.

"Що стосується термінів завершення конфлікту... Ми неодноразово підкреслювали це під час наших зустрічей в Україні, США та Саудівській Аравії: ми прагнемо до швидкого завершення війни, якнайшвидше. У Саудівській Аравії ми досягли згоди щодо безумовного припинення вогню. Проте російська сторона поки не погодилася, і ми це бачимо. З іншого боку, ми знаємо, що тривають переговори між американцями та росіянами на цю тему. Вони проходять у закритому режимі. І сьогодні, незважаючи на різні погляди на деякі питання, ми об'єднані в прагненні до якнайшвидшого припинення вогню, зважаючи на інтереси всіх сторін, зокрема американців і європейців", - зазначив Зеленський.

Він зазначив, що ключовим аспектом є тиск на російське населення, щоб досягти цієї мети.

"Я думаю, що це можливо зробити в максимально найближчі тижні. Може, місяці... Може бути по-різному, іноді все в один момент відбувається. Особливо з цією частиною закінчення війни. Гаряча фаза, ми вважаємо, - це повне припинення вогню... І ми б дуже хотіли, щоб вона була безумовна", - підкреслив президент.

Голова держави зауважив, що це правильний крок, на який Україна погодилась і який Україна підтримує.

"Щодо наступного етапу... Потрібен час, скажімо, на початкові домовленості, які можуть тривати місяць або навіть два. Це, безумовно, важливо. Але це також можливість для країн почати дипломатичні зусилля в різних форматах діалогу, які можуть бути абсолютно різними. Це потребує часу. І щоб діалоги проходили без тиску з будь-якого боку, необхідно забезпечити припинення вогню. Інакше ситуація виглядатиме абсолютно неправильно," - зазначив Зеленський.

Як повідомляв УНІАН, раніше Україна та Росія досягли домовленості про 30-денне взаємне припинення ударів по енергетичній інфраструктурі. Крім того, 26 березня стало відомо, що Україна узгодила зі Сполученими Штатами Америки перелік енергетичних об'єктів, удари по яких Росія повинна припинити в межах угоди про часткове припинення вогню.

У ніч на 28 березня Росія вдруге цього року здійснила комбіновану атаку на об'єкти групи "Нафтогаз", завдавши шкоди газовидобувним установкам на підприємстві. Це вже восьмий випадок подібних атак за цей рік.

Утім, віцепрезидент США Джей Ді Венс висловив упевненість, що "енергетичне перемир'я" між Україною та Росією нібито діє.

Сьогодні, 3 квітня, в Генеральному штабі Збройних сил України зазначили, що інформаційні канали противника поширюють неправдиву інформацію про нібито атаки українських військ на енергетичні інфраструктури в Росії та на захоплених нею територіях. У Генштабі підкреслили, що Збройні сили України не здійснювали таких дій.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.