У Києві спостерігається погіршення якості повітря: у трьох районах виявлено небезпечні концентрації озону.
4 серпня в Києві в деяких районах було зафіксовано небезпечний рівень забруднення повітря внаслідок підвищеної концентрації озону. Найгірші показники спостерігалися на Виноградарі, Сирці та Петрівці, де індекс якості повітря перевищив 100.
Цю інформацію оприлюднив сервіс SaveEcoBot.
У кількох станціях в цих регіонах індекс CAQI (європейський показник якості повітря) перевищив 100, що свідчить про небезпечний рівень забруднення. Зокрема, для адреси на вулиці Турівській, 28 система відображає статус "Стан повітря: небезпечно".
Основною причиною став високий рівень озону (O₃) -- газу, який біля земної поверхні є шкідливим для здоров'я і може подразнювати очі та дихальні шляхи.
У той же час, в цілому по Києву ситуація виглядає менш тривожною. Згідно з інформацією від SaveEcoBot, на 11:00 4 серпня середній індекс AQI для PM2.5 становив 61. Цей індекс якості повітря, який базується на американських стандартах, розраховується на основі рівня концентрації дрібнодисперсного пилу PM2.5 — надзвичайно малих частинок, які можуть проникати глибоко в легеневу тканину.
Значення 61 свідчить про середній рівень забруднення, що може спричинити легкий дискомфорт у тих, хто має підвищену чутливість.
У додатку радять збільшити споживання води, уникати відкриття вікон, уважно слідкувати за власним самопочуттям та оцінювати якість повітря перш ніж виходити на вулицю.
Крім того, Український гідрометеорологічний центр повідомив, що з 4 по 6 серпня в Київській області очікується надзвичайний рівень ризику виникнення пожеж. За даними метеорологів, погодні умови можуть сприяти не лише виникненню, але й швидкому розповсюдженню вогню в природних екосистемах, якщо будуть наявні джерела загоряння.
Нагадаємо, на початку липня в Києві вже фіксували погіршення якості повітря. Тоді синоптик Українського гідрометеорологічного центру Іван Семіліт пояснював, що причинами стали продукти горіння після російського обстрілу столиці 2 липня та лісові пожежі, зокрема в Чорнобильській зоні відчуження. За його словами, покращити ситуацію мали дощі, а радіаційний фон залишався в межах норми.
У травні Служба безпеки України повідомила про виявлення уламків ракети Р-60, що містила збіднений уран, після російської атаки на Чернігівщині. Цю ракету окупанти встановили на дроні типу "Герань-2". Поряд з уламками було зафіксовано підвищений рівень гамма-випромінювання. У зв'язку з цим бойову частину знешкодили та передали на зберігання як радіоактивні відходи. Експерти акцентували увагу на небезпеці, пов'язаній із контактом з уламками та можливим утворенням радіоактивного пилу, проте не було вказано на загрозу масштабного радіоактивного забруднення в Україні.