Згідно з інформацією, наданою Міністерством культури, близько 50% культурних закладів, які зазнали негативного впливу внаслідок російської агресії, відносяться до сфери клубної діяльності. - Головні новини України.
Вплив ракетного обстрілу на культурний центр у Лозовій, що знаходиться в Харківській області / Фото: Олег Синєгубов
Внаслідок збройного конфлікту в Україні, спричиненого агресією Росії, постраждало 2156 об'єктів культурної спадщини, з яких 382 отримали незворотні ушкодження.
Цю інформацію озвучили представники Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
Культурна інфраструктура в ряді регіонів, таких як Донецька, Харківська, Херсонська, Київська, Миколаївська, Запорізька та Луганська області, зазнала значних пошкоджень і втрат.
Клуби відіграють важливу роль у культурному середовищі, яке зазнало значних руйнувань або було цілковито знищене. Вони складають 48,3% від загальної кількості культурних закладів, що постраждали внаслідок різних негативних впливів.
Регулярні атаки на культурні установи завдали серйозної шкоди бібліотекам, музеям і театрам у 300 громадах, що розташовані в таких областях, як Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська, а також у столиці України — місті Київ.
"До кінця грудня 2024 року великі частини Луганської області, а також значні території Запоріжжя, Донецька і Херсона залишаються під контролем агресора. Це ускладнює можливість проведення детальних оцінок культурних пам'яток, які постраждали внаслідок військових дій та окупації," – зазначено в повідомленні Міністерства культури.