В Україні спостерігається зростання попиту на оренду житла, тоді як інтерес до придбання нових квартир зменшився: зміни на ринку нерухомості.

За результатами червня в Україні спостерігався підвищений попит на оренду житла, тоді як інтерес до придбання новобудов зменшився.

Про це йдеться в дослідженні від маркетплейсу DIM.RIA.

Відзначається, що на первинному ринку в більшості регіонів спостерігається стабільність цін: протягом місяця ціни змінювались лише на кілька відсотків. Київ залишається на чолі за вартістю квадратного метра, який оцінюється в $1 407/м². Найнижчі ціни на новобудови зафіксовані в прифронтових зонах, зокрема у Запорізькій та Сумській областях.

Одночасно спостерігається зниження зацікавленості до нових будівель практично в усіх регіонах. Найбільше зменшення було зафіксовано в Чернігівській (-29%), Житомирській (-27%) та Волинській (-25%) областях. Натомість, суттєве збільшення попиту, з достатньою кількістю даних для аналізу, відзначено лише в Закарпатській області (+19%).

За даними дослідження, у червні найбільше зросла кількість оголошень про продаж вторинного житла в Сумській та Чернігівській областях, а також у столиці, Києві. Натомість у західних частинах країни спостерігалося зниження пропозиції протягом цього місяця.

Згідно з інформацією від маркетплейсу DIM.RIA, у червні ціни на вторинне житло в Україні продовжують підвищуватися практично в усіх регіонах. Найбільш помітне зростання спостерігається в Херсонській області, де ціни збільшилися на 8%, хоча цей регіон все ще залишається найекономнішим.

Найдорожче житло - у столиці: вартість однокімнатної квартири в Києві сягає $93,3 тис. У розрізі районів - Печерський залишається найдорожчим (понад $140 тис.), а Деснянський - найдоступнішим ($50 тис.).

Аналітики повідомляють про суттєве зростання попиту на вторинне житло в Тернопільській (+35%), Сумській (+28%) та Івано-Франківській (+13%) областях.

У червні у Києві співвідношення між числом оголошень про купівлю та кількістю отриманих відгуків досягло 1:2, аналогічна ситуація спостерігається й в Одеській області. У Тернопільській області цей показник становить 1:18, у Вінницькій - 1:17, а в Чернівецькій - 1:15.

Згідно з інформацією, наданою аналітиками DIM.RIA, у червні на ринку оренди зберігаються істотні розбіжності між західними, центральними та прифронтовими районами.

"Згідно з даними дослідження, найбільший приріст нових оголошень спостерігається у Сумській області (+79%) та Чернігівській області (+60%). Проте, незважаючи на цей ріст, ці регіони залишаються одними з найменш насичених пропозиціями на ринку. У той же час, у червні в Запорізькій та Волинській областях зафіксовано зниження кількості пропозицій на 22%. У Києві ж відзначено невелике падіння – 3% у порівнянні з травнем."

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.