В Україні злочинці атакували понад дві тисячі культурних пам'яток, наносячи їм значні пошкодження і знищуючи важливі елементи історичної спадщини.

Культурна сфера зазнала істотних втрат у різних регіонах, зокрема в Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській, Миколаївській, Запорізькій та Луганській областях.

Відповідно до даних, оприлюднених Міністерством культури та стратегічних комунікацій України (МКСК), російська агресія завдала значної шкоди 2156 культурним пам'яткам. З них 382 об'єкти, що складає 18%, були знищені повністю.

Культурні об'єкти в таких областях, як Донецька, Харківська, Херсонська, Київська, Миколаївська, Запорізька та Луганська, зазнали значних руйнувань і втрат через масштабну агресію, яка була ініційована Росією щодо України.

Клуби займають важливе місце серед культурних установ, які постраждали, становлячи 48,3% від загальної кількості зруйнованих та пошкоджених об'єктів.

Внаслідок цього виникли ушкодження:

Клуби, бібліотеки, музеї та театри в Україні постраждали від серйозних руйнувань у 300 громадах, що складає 20,4% від загальної кількості територіальних одиниць в країні.

Станом на кінець грудня 2024 року, великі частини Луганської області, а також значні території Запорізької, Донецької та Херсонської областей залишаються під контролем тимчасових агресорів. Це ускладнює точну оцінку кількості культурних установ, які постраждали внаслідок військових дій та дій загарбників, відповідно до даних, представлених прес-службою МКСК.

Згідно з інформацією, оприлюдненою на сайті "Детектор медіа", 28 жовтня 2024 року російські військові здійснили новий напад на одну з видатних архітектурних пам'яток конструктивізму — Держпром у Харкові, який наразі перебуває у Попередньому списку ЮНЕСКО.

Ми також інформували, що Збройні Сили України приступили до створення спеціалізованого підрозділу, відповідального за охорону культурної спадщини. Ця ініціатива впроваджується в рамках програми цивільно-військового співробітництва.

Дослідження під назвою "Спадщина в серцях": активісти з Чернігівської та Сумської областей борються за збереження культурної спадщини на кордоні з Росією та Білоруссю.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.