В Україні скасували перші 50 аукціонів на промисловий вилов риби в 2025 році, зазначивши причину -- Delo.ua.
Перші аукціони з промислового вилову водних біоресурсів в Україні, заплановані на 2025 рік, були скасовані. Інформацію про це надає Державне агентство з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.
Причиною названо масштабну кібератаку РФ, внаслідок якої було тимчасово призупинено роботу державних реєстрів, які перебувають у компетенції Міністерства юстиції України, зокрема Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Це, відповідно, унеможливило отримання суб'єктами господарювання, які планують взяти участь в аукціонах, витягу з цього реєстру, що і зумовило необхідність скасування оголошених торгів.
Повідомляється, що аукціони на промисловий вилов риби пройдуть після відновлення функціонування реєстру. Інформація про них буде "найближчим часом" повторно оприлюднена в системі "Прозорро.Продажі", про що ДАРГ надасть додаткові роз'яснення.
Нагадаємо, що 20 грудня, попри інформацію про згадану кібератаку, агентство анонсувало оголошення перших аукціонів на право промислового вилову в 2025 році. 23 грудня було опубліковано відповідні оголошення з терміном подання заявок до 2 січня. Торги мали пройти 3 січня.
Обговорювалася така кількість лотів: для Київського водосховища - 7, Канівського - 7, Кременчуцького - 10, Кам'янського - 9, Дніпровського - 7, Десни з озерами на території Чернігівської області - 5, а також Дніпра в межах Чернігівської області - 6. У підсумку на наступний рік заплановано 260 лотів.
Нагадуємо, що в цьому році в рамках системи "Прозорро.Продажі" відбулося 308 успішних електронних аукціонів, що стосуються прав на промисловий вилов риби та інших водних біоресурсів (останні з них відбулися 13 листопада). Завдяки цим торгам було зібрано 50,9 мільйона гривень.
19 грудня Україна зазнала великої кібератаки на свої державні реєстри, що призвело до зупинки функціонування застосунку "Дія" та сайту Міністерства юстиції. Було зазначено, що для усунення наслідків цієї ситуації знадобиться приблизно два тижні.
Зокрема, основні зусилля держави повинні були бути спрямовані на відновлення функціонування нотаріальних реєстрів. Вранці 30 грудня Міністерство юстиції, скориставшись соціальними мережами (оскільки його веб-сайт досі недоступний), оголосило про відновлення доступу до Єдиного реєстру довіреностей, Спадкового реєстру та Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів.