В Україні розглядають можливість оновлення цін на земельні ділянки: наскільки підвищиться вартість одного гектара?

Ціни на ринку сільськогосподарських земель України за сприятливого сценарію зростатимуть на 15-20% у найближчі роки. Найактивніше продається земля в центральних регіонах, а на формування вартості впливають обмежена пропозиція, стриманий попит, війна та девальвація гривні.

Таку оцінку озвучив Ігор Лисецький, координатор земельного комітету асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), під час свого виступу на одному з телеканалів. Експерт зазначив, що в Україні вже третій рік поспіль діє відкритий ринок сільськогосподарських земель, який, незважаючи на війну та економічні труднощі, виявляє відносну стабільність і поступово зростає.

Хоча лише приблизно 3% сільськогосподарських земель було реалізовано з моменту відкриття ринку, фахівці вважають це абсолютно нормальним для країни, яка тільки починає впроваджувати ринкові механізми в земельні відносини. Лисецький прогнозує, що в найближчі роки, за оптимістичного сценарію, ціни на сільськогосподарські землі в Україні можуть зрости на 15-20%. Це стане можливим за умови стабілізації економіки, продовження реформ та загального поліпшення інвестиційного клімату.

Найбільша динаміка на аграрному ринку спостерігається в центральній частині України. Це регіон, де зосереджені найбільші площі сільськогосподарських земель, найпотужніші ґрунти та найвищі показники агровиробництва. Крім того, значна частина землі в цьому окрузі належить фізичним особам — українським громадянам, які мають можливість її продавати. У той же час, у західних областях спостерігається висока вартість, проте середній розмір паю є значно меншою.

Які фактори визначають вартість?

Як повідомлялося раніше на OBOZ.UA, ціни на сільськогосподарські наділи в Україні знизилися. Станом на березень середня вартість досягла 52 582 грн за гектар. Найнижчі ціни на землю спостерігаються в Донецькій (11 254 грн/га), Луганській, Запорізькій, Чернігівській та Харківській областях. Це пояснюється близькістю до зон бойових дій та економічною нестабільністю в цих регіонах.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.