УВКБ ООН відновило 40 тисяч житлових одиниць, які постраждали від війни в Україні, з метою підтримки сімей у поверненні та відновленні їхнього життя.

Агентство ООН, яке займається питаннями біженців (УВКБ ООН), продовжує реалізацію довгострокових ремонтних робіт у житлових приміщеннях, що зазнали ушкоджень через бойові дії. Ця програма виконується у тісній координації з державними установами та партнерами, що забезпечує можливість сім'ям і громадам розпочати процес відновлення.

На фоні російського вторгнення в Україну, яке триває вже чотири роки, Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) досягло важливої віхи в одній зі своїх основних програм. Було відремонтовано більше 40 тисяч житлових приміщень, які постраждали від війни, що дозволило родинам повернутися до своїх спільнот або залишитися в них. З моменту старту програми в червні 2022 року УВКБ ООН інвестувало понад 114 мільйонів доларів США у фінансування стабільних житлових рішень, що стало ключовим напрямком роботи Агентства в Україні в сфері житла.

Програму почали втілювати в Київській, Сумській та Чернігівській областях після того, як звідти відтіснили російські збройні сили. Пізніше програма поширилася на інші території, де український уряд відновив контроль, зокрема, громади Дніпропетровської, Миколаївської, Одеської, Харківської та Херсонської областей, що зазнали руйнівних наслідків війни.

УВКБ ООН пропонує різноманітну допомогу з ремонту житла, адаптуючи свої послуги відповідно до індивідуальних потреб і можливостей кожної родини. Це може включати залучення місцевих підрядників для виконання ремонтних робіт, надання будівельних матеріалів для тих, хто бажає самостійно провести ремонт, а також фінансову допомогу, яка покриває витрати на ці матеріали, разом з іншою необхідною підтримкою для завершення ремонту.

Програма передбачає ремонт і заміну пошкоджених дахів, встановлення вікон і дверей, додаткове утеплення будинків. Можливе також проведення більш серйозних, капітальних ремонтних робіт. Крім того, УВКБ ООН допомагає відремонтувати місця загального користування в багатоповерхових будинках, пошкоджених унаслідок воєнних дій, завдяки чому мешканці можуть подати заявку на участь у державній програмі компенсації "єВідновлення" та отримати кошти на ремонт власних квартир.

Згідно зі звітом "Четверта швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України" з лютого 2022 року було пошкоджено 13% житлового фонду України, негативні наслідки чого вплинули на життя 2,5 мільйона сімей. З огляду на масштаб руйнувань, відбудова житла є чи не найскладнішою проблемою у відновленні країни й пріоритетним завданням Уряду. Водночас результати опитування УВКБ ООН щодо намірів біженців і внутрішньо переміщених людей свідчать, що саме відсутність прийнятних житлових умов є третім за важливістю чинником, що перешкоджає повноцінному й гідному поверненню, після безпеки й доступу до засобів для існування.

"Допомагаючи людям відновити свої будинки та квартири, ми відкриваємо їм шлях до повернення або залишення у власних оселях — місцях, що мають велике значення та часто передаються з покоління в покоління, — підкреслила Кароліна Ліндхольм Біллінг, Представниця УВКБ ООН в Україні. — Це більше, ніж просто споруди. Це любі серцю місця, де пари виховували дітей, родини святкували важливі події, піклувалися про близьких і разом будували своє життя. Війна завдала численних руйнувань. УВКБ ООН займається не лише відновленням дахів і стін — ми відновлюємо відчуття безпеки, гідності та приналежності. Для багатьох родин, з якими я спілкувалася, це стає першим реальним кроком до зцілення і відновлення, а також до майбутнього в рідній спільноті, на рідній землі."

УВКБ ООН не лише здійснює довгострокові ремонти, а також є найбільшим надавачем доремонтних матеріалів, що використовуються одразу після повітряних ударів. Від початку повномасштабного російського вторгнення близько 470 000 людей отримали від УВКБ ООН такі набори, що містять брезент, дерев'яні плити, цвяхи й інші предмети, необхідні для швидкого ремонту й захисту осель від дощу й холоднечі.

Окрім того, спільно з міжвідомчим гуманітарним Кластером, що займається питаннями житла та непродовольчої допомоги, а також платформою Prometheus, УВКБ ООН створило два безкоштовні онлайн-курси. Ці курси надають корисні поради та інформацію про те, як виконати простий ремонт власноруч, які енергоефективні стратегії можна застосувати, а також які елементарні дії можуть сприяти поліпшенню теплоізоляції будівель. Це особливо актуально в умовах холодних зим в Україні та допомагає тривало покращити житлові умови.

Наявність доступного житла залишається нагальним питанням для мільйонів внутрішньо переміщених людей в Україні. 52% з них виїхали з повністю або частково окупованих регіонів і наразі не мають перспективи повернутися до своїх колишніх будинків. Долучаючись до ініціатив зі створення фонду доступного житла для ВПО, УВКБ ООН відновлює соціальне житло для переміщених осіб, ремонтує та модернізує сільські будинки, в яких можуть оселитися переміщені люди, а також обладнує місця тимчасового проживання, що прихистили переміщених осіб із найуразливіших груп.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.