Влада підвела підсумки малої приватизації за останні два роки, за які бюджет отримав 9,58 мільярда гривень.
Загальний економічний вплив від процесу малої приватизації державних активів досягнув 9,58 млрд грн, згідно з інформацією, наданою Міністерством економіки.
За два роки з відновлення малої приватизації Фонд держмайна провів 839 успішних онлайн-аукціонів в системі "Prozorro.Продажі". Це забезпечило 6,65 млрд грн прямих надходжень до державного бюджету.
З урахуванням сплаченого ПДВ у 1,2 млрд грн та зобов'язань нових власників щодо погашення боргів приватизованих підприємств на суму 1,73 млрд грн, загальний економічний ефект від малої приватизації державного майна сягнув 9,58 млрд грн.
"Відновлення процесу приватизації в умовах повномасштабної війни є суттєвим кроком, який вже демонструє позитивні результати. Завдяки прозорим аукціонам державні підприємства переходять до нових власників, котрі інвестують у їхній розвиток, створюють нові робочі місця та здійснюють сплату податків", - підкреслила перша віце-прем'єр-міністерка та міністр економіки Юлія Свириденко.
Мала приватизація сприяє залученню інвестицій у економіку та підтримує бізнес у адаптації до воєнних умов, підкреслила в.о. голови Фонду державного майна України Іванна Смачило.
Протягом двох років до аукціонів приєдналися 2 857 неповторних учасників, з яких 16% взяли участь у кількох аукціонах.
В середньому, протягом кожного робочого дня проводилося 1,6 успішних аукціонів, при цьому середня кількість учасників становила 4,73. Стартова вартість об'єктів на торгах збільшувалася в 2,53 рази.
Найвагомішим джерелом надходжень до бюджету стали продаж 99 окремих майнових комплексів державних підприємств, які забезпечили 3,79 млрд грн, що становить 57% від усіх надходжень.
Найбільша кількість аукціонів з малої приватизації відбулася у Львівській (100), Рівненській (75) та Вінницькій (63) областях.
Одночасно, найбільшими донорами бюджету виявилися Київ з понад 1,69 млрд грн, Львівська область, що зібрала понад 1,17 млрд грн, та Одеська область з сумою понад 615 млн грн.
"Розширення географії приватизації на деокуповані території наприкінці 2023 року стимулювало активність інвесторів у Чернігівській, Сумській, Запорізькій, Миколаївській та Харківській областях", - ідеться у повідомленні.
У серпні 2024 року в Харкові, після дворічної перерви, відбулися два аукціони, що забезпечили надходження в розмірі 75,05 млн грн до державного бюджету.