Українське суспільство переживає труднощі, але демонструє неймовірну витривалість, згідно з результатами опитування.

Українське суспільство станом на четвертий рік повномасштабного російського вторгнення виснажене, але зберігає стійкість - близько 30% опитаних мають пригнічений настрій, але демократію вважають найбільш бажаним типом державного устрою (61,2%), довіряють ЗСУ 88,1%, вважають можливою військову перемогу України у війні з Росією 60,6% і в більшості не готові до поступок агресору.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова і Київським безпековим форумом з 24 квітня по 4 травня 2025 року.

"Це не просто соціологія, це голос нашої нації. Ці цифри відображають внутрішній стан кожного українця. Три ключові висновки, якими я хочу поділити зараз з вами. Перше: попри втому, українське суспільство демонструє стійкість. Так, ми виснажені, але дух наш не скорений. Друге: віра у перемогу залишається високою, попри всі виклики та випробування. І третя. Наші опори не змінні - це армія, союзники і перемога. Це те, що підтримує нас і дає сили рухатись вперед", - сказала експертка КБФ Вікторія Головач.

Президент Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова Юрій Якименко підкреслив, що результати цього дослідження відображають психологічний стан українського суспільства після понад тисячі днів повномасштабного конфлікту. Він зазначив, що ці дані ілюструють уявлення людей про себе, свою країну, мир, друзів і ворогів, а також про сьогодення і майбутнє України. Згідно з отриманими результатами,

"У таких складних обставинах, сповнених невизначеності та тривоги, не дивно, що люди виявляють найбільшу довіру до своїх захисників - Збройних Сил України (88,1%), які посідають провідні позиції у рейтингу довіри суспільства. До того ж, українці виявляють підтримку й іншим структурам безпеки, зокрема Силам оборони України. Важливим гравцем у цій системі також є президент України, який виконує обов'язки Верховного головнокомандувача ЗСУ. Крім цього, для українців демократія залишається найвищою цінністю та бажаним типом державного устрою, навіть в умовах війни, про що свідчать 61,2% опитаних", - зазначив Юрій Якименко.

Згідно з результатами опитування, українці вважають мир бажаним, але не будь-якою ціною. "Вимога про повне звільнення України від російських військ є ключовою для більшості населення. Багато українців категорично не готові йти на компроміси щодо територіальної цілісності чи збереження проєвропейського курсу розвитку. Це ті самі критично важливі питання для країни. Іншими важливими аспектами є недопустимість скорочення Збройних сил. Крім того, переважна частина українців вважає, що Україні слід залишатися на шляху до НАТО", - підкреслив керівник Центру.

Крім того, більше трьох чвертей опитаних українців (77,4%) впевнені, що Україна зможе досягти перемоги, якщо міжнародні партнери нададуть необхідну кількість озброєнь або Захід забезпечить підтримку людськими ресурсами.

Соціологічна вибірка - 2021 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Донецькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях - лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Опитування було здійснене спеціально для 17-го щорічного Київського безпекового форуму, що має назву "UA: Єднаймося знову, щоб протистояти світовому агресору". Цю подію організував Фонд Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.