Українці проаналізували стан справ у державі: рівень тривоги серед населення зростає.
В Україні зростає рівень критичного аналізу щодо загальної ситуації.
Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на результати дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг". Також про це інформують Контракти.UA.
Третина респондентів (35%) зазначають, що напрямок розвитку є правильним.
За результатами опитування, 80% респондентів висловили занепокоєння щодо погіршення економічної ситуації, 62% вказали на погіршення політичної обстановки, а приблизно 60% зазначили, що їх добробут і стан здоров'я стали гіршими упродовж останнього року.
Серед ключових проблем, що хвилюють українців, в першу чергу виділяються економічні труднощі — економічна криза (32%) та підвищення цін (32%), а також питання безпеки — збільшення обстрілів (27%).
Соціологічна компанія "Рейтинг" розпочала новий цикл всеукраїнських соціологічних досліджень. Ці дослідження охоплюють різні аспекти життя українців у умовах війни, зокрема загальний стан справ, уявлення про майбутнє, ставлення до свого регіону, а також фактори, що сприяють єдності чи розколу серед населення.
У першій хвилі (20 листопада - 4 грудня 2024 року) було проведено комбіноване опитування, яке складалося з двох етапів: телефонне опитування: загальнонаціональна вибірка (2000 респондентів) + додаткові підвибірки для 9-х прифронтових і прикордонних областей (по 400 респондентів кожна). Усього - 5600 респондентів.
Похибка становить не більше 2,2% для вибірки з 2000 учасників та не перевищує 4,9% для підгрупи з 400 респондентів.
У рамках першої стадії дослідження з 21 по 28 листопада 2024 року було організовано 6 фокус-групових дискусій з постійними мешканцями як прифронтових (Запорізька, Харківська, Дніпропетровська, Херсонська, Миколаївська, Одеська, Чернігівська, Сумська), так і неприфронтових регіонів, які проживали в цих областях до початку повномасштабного вторгнення.
Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", упевненість у перемозі України залишилася досить стабільною протягом останнього року: у 24% респондентів вона зросла, у 23% – знизилася, а 49% не відзначили жодних змін у своїх переконаннях.
Проте, на думку соціологів, шанси на вирішення конфлікту залишаються невизначеними та туманними, а населення переживає постійний стрес. Концепція перемоги також трансформувалася: тепер це не просто повернення до кордонів 1991 року, а скоріше завершення активних бойових дій та зупинка наступу противника вглиб території.