В ЗСУ повідомили про можливість наступу російських військ на територію Дніпропетровської області.

Комплексна агресія Росії щодо України.

24 лютого 2022 року Росія розпочала агресію проти України, здійснюючи атаки як з повітря, так і на землі вздовж усієї спільної межі. Для вторгнення в Київську область, з метою захоплення столиці, була використана територія Білорусі. На півдні російські війська зайняли частину Запорізької та Херсонської областей, тоді як на півночі — райони Сумської та Чернігівської областей.

Президент Росії Володимир Путін називає повномасштабне вторгнення "спеціальною операцією". Спочатку він визначив її метою "демілітаризацію та денацифікацію", а пізніше – "захист Донбасу". У вересні та на початку жовтня Росія намагалася анексувати частини окупованих Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей. Українська сторона та західні держави визнали ці дії незаконними. 12 жовтня Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії Росією українських територій.

Російські чиновники стверджують, що їхні збройні сили не завдають ударів по цивільним цілям. Проте, щоденно українські міста піддаються атакам з боку російської авіації, ракетних підрозділів, флоту та артилерії. В результаті цих дій суттєво страждають житлові будинки та об'єкти інфраструктури по всій Україні.

На кінець жовтня Україна підрахувала, що втрати Росії в ході війни перевищують 70 тисяч загиблих військових. У вересні російська сторона стверджувала, що їх втрати становлять менше 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський зазначив, що співвідношення втрат між Україною та Росією складає один до п'яти.

Після того, як не змогли подолати опір Збройних сил України, залишки російських військ на початку квітня покинули території Київської, Чернігівської та Сумської областей. У вересні ж українська армія, здійснивши швидкий контрнаступ, звільнила майже всю територію Харківської області, що була під окупацією.

11 листопада українські військові успішно звільнили Херсон, витіснивши звідти російські війська.

Після визволення Київської області від російських окупантів у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та навколишніх селах були зафіксовані випадки масових вбивств, катувань і зґвалтувань мирних жителів, включаючи дітей.

Влада України оголосила, що Росія вчиняє геноцид. Західні держави активно займаються підтвердженням фактів масових вбивств та проведенням розслідувань. У свою чергу, Російська Федерація заперечує всі звинувачення у порушеннях міжнародного права.

Згодом факти катувань і вбивств українців почали спливати в усіх населений пунктах, що були визволені від російської окупації. Це стосується, зокрема, Чернігівської, Харківської та Херсонської областей.

З вересня 2022 року запеклі бої російсько-української війни ідуть на сході і на півдні України.

6 червня 2023 року гребля Каховського водосховища, яка з березня 2022 року перебувала під контролем російських військ і була замінована окупантами в жовтні, була повністю зруйнована. Ця катастрофа призвела до масштабного затоплення, людських втрат, руйнування сільськогосподарських угідь, а також забруднення вод Дніпра і Чорного моря. В Україні це трагічне подія була охарактеризована як екоцид.

З початку масштабної війни, що розпочалася 24 лютого 2022 року і тривала до кінця червня 2024 року, Організація Об'єднаних Націй підтвердила інформацію про щонайменше 33 878 цивільних осіб, які постраждали. Серед них було зафіксовано 11 284 загиблих.

Експерти вказують на те, що фактичні втрати значно перевищують офіційні дані. Зокрема, під час блокади та бомбардувань Маріуполя, за інформацією української влади, ймовірно, загинули більше 20 тисяч осіб.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.