У Києві влаштували виставку неякісних турнікетів

Якісний такмед не забаганка, а життєва необхідність - під таким гаслом у Києві волонтери влаштували виставку турнікетів. І йшлося не про ті, що рятують життя, а навпаки можуть зашкодити пораненому. Як саме? Розкаже Катерина Самойленко.

На цих архівних відео навчання прикордонників на Чернігівщині. Одне з головних умінь, що його відпрацьовують бійці, надання першої допомоги.

Позивний "Сова", бойовий медик:

У 2015 році я потрапила, слава Богу, на нормальні курси, на яких вже в мою голову вклали, що таке якісний турнікет.

Кадрами бойового вишколу поділилася з нами Тетяна. Вона на фронті від початку повномасштабного вторгнення. Каже: жодне повноцінне тренування військовиків не минає без відпрацювання алгоритму евакуації пораненого, зупинки кровотечі. Це елемент підготовки кожного бійця - і не лише медика.

Позивний "Сова", бойовий медик:

На накладання турнікета у пораненого є хвилина, а три хвилини в середньому вважається час до настання смерті від критичної кровотечі. Якщо це неякісний турнікет, то, вибачте, це катастрофа. І шляхи того, як вони опиняються в аптечках у військовослужбовців, дуже різні.

Чому якісний такмед це не забаганка, а життєва потреба. Одне з головних питань, яке обговорюють на виставці турнікетів у Києві.

Лесь Якимчук, організатор виставки турнікетів:

В нас немає стандарту турнікетів. Важливо говорити про цю тему саме регулярно, це питання не вирішується. Рішення вже є, і навіть законопроєкт, який був підтриманий рік тому. Рік пройшов і нічого не змінилось, тому ми маємо підіймати питання громадськості.

Організатори показують десятки саморобних джгутів. Усі вони з бойових підрозділів на різних напрямках фронту. А отже, ставили під загрозу безпеку наших захисників, оскільки виготовлені з підручних засобів. І не гарантують якісної зупинки кровотечі.

Позивний "Райта", інструкторка з тактичної медицини:

Дуже багато стикаюсь з турнікетами саморобними, багато людей думають, що саморобні турнікети працюють. Коли ми приїжджаємо до наших військових, просимо: покажіть свої аптечки. У них взагалі їх нема, або Китай, або самі щось скрутили.

Неякісний турнікет - це ризик для людського життя, наголошують на заході. Тому кожен боєць має отримувати сертифіковані засоби першої допомоги. Особливо зараз, коли ворог потужно тисне на фронті.

Позивний "Сова", бойовий медик:

Більшість не вважає, що у нас тут війна-війна. По спілкуванню з людьми тут "тишь да гладь" . По факту постійно є "трьохсоті", постійно є загиблі, на жаль, і ситуація важка.

Організатори заходу та бойові медики закликають усіх, хто береться постачати турнікети на передову, купувати медичні вироби з високоякісних матеріалів та з достатньою довжиною стрічки. Бажано пильнувати, щоб у комплекті з турнікетом була інструкція з користування. А ось заощаджувати на придбанні медзасобів не варто. На кону - людське життя. І це значно дорожче за будь-які гроші світу.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.