У двох регіонах України соціологи виявили негативне сприйняття ідеї вступу країни до НАТО.
Сьогодні зовнішньополітичний курс країни виступає важливим фактором єдності суспільства. Більшість населення висловлює підтримку євроатлантичній інтеграції. Проте, стосовно членства України в НАТО, у Харківській та Донецькій областях спостерігається значне критичне ставлення, яке досягає 20%. Як повідомляє портал "Коментарі", ці результати підтверджуються даними опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг".
Україна та НАТО. Джерело зображення: відкриті ресурси.
Підтримка вступу України до ЄС та НАТО є стабільно високою: 69% підтримують вступ до ЄС, 67% висловлюються за вступ до НАТО.
На думку 16% респондентів, вступ до ЄС може об'єднати українців у майбутньому, на думку 4% - роз'єднати
Окрім цього, 15% респондентів вважають, що приєднання до НАТО сприятиме єдності, тоді як 7% мають думку, що це призведе до розколу.
Одночасно, в контексті питання приєднання до НАТО, в Харківській та Донецькій областях зафіксовано значний скептицизм, який становить близько 20%.
Соціологічна компанія "Рейтинг" ініціювала цикл регулярних всеукраїнських соціологічних опитувань. Дослідження охоплюють численні аспекти життя українців у часи війни: загальну ситуацію, уявлення про майбутнє, сприйняття свого регіону, а також фактори, що сприяють єдності та розподілу.
У першій хвилі, що тривала з 20 листопада по 4 грудня 2024 року, було реалізовано комбіноване опитування, яке включало два етапи: телефонне опитування на загальнонаціональному рівні з участю 2000 респондентів, а також додаткові підвибірки для дев'яти прифронтових та прикордонних областей, в яких брали участь по 400 респондентів з кожної області. Загальна кількість респондентів склала 5600 осіб.
Похибка - не більше 2,2% для вибірки 2000 респондентів та не більше 4,9% для підвиборок 400 респондентів.
У рамках першої хвилі дослідження з 21 по 28 листопада 2024 року було організовано 6 фокус-групових обговорень із постійними мешканцями як прифронтових (Запорізька, Харківська, Дніпропетровська, Херсонська, Миколаївська, Одеська, Чернігівська, Сумська) так і неприфронтових регіонів, які проживали в цих областях до початку повномасштабної війни.
Читайте також на порталі "Коментарі" -- американці втомилися від війни в Україні: результати опитування.