У Державній прикордонній службі України повідомили, скільки осіб, які намагалися уникнути призову, було затримано під час спроби виїзду з країни на початку війни.
Наразі кількість спроб незаконного перетину кордону значно знизилася.
На самому старті широкомасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну Державна прикордонна служба щоденно затримувала до 90 чоловіків призовного віку, що намагалися нелегально перейти кордон.
Цю інформацію в програмі "Новини.LIVE" озвучив прес-секретар Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.
"Можу зазначити, на жаль, з моменту введення воєнного стану в Україні, в тих обмеженнях, які почали діяти на кордоні, кількість охочих незаконно перетнути кордон, починаючи з 24 лютого 2022 року, якщо порівняти період до (до вторгнення - УНІАН), зросла значно. Фактично найбільшу кількість порушників усе ж таки затримували на початку введення воєнного стану... Тоді одномоментно за добу могли затримуватися 80-90 осіб", - поділився він.
За словами Демченка, з часом ці показники почали знижуватися. Однак у певні моменти, особливо під впливом погодних умов, спостерігається збільшення кількості спроб нелегального перетину кордону, в той час як у холодну погоду цей показник знижується.
"І власне за останній період, починаючи з липня відмічаємо поступове зменшення спроб незаконного перетину кордону, але, на жаль, вони продовжуються. Щодня наші прикордонні наряди, наші оперативні співробітники у співпраці з іншими правоохоронними органами затримують порушників, викривають злочинні організовані групи, які намагаються нажитися на тому, що обіцяють сприяння в незаконному перетині", - зауважив речник.
Він зазначив, що чоловіки часто шукають підтримки у сторонніх осіб або так званих "соціальних ресурсах", звертаючись за допомогою в незаконному перетині кордону. За це ухильники від служби платять певну суму грошей, отримуючи натомість інструкції щодо маршруту до кордону.
"Фактично це обман людей", - наголосив Демченко.
Згадаємо, що в серпні на кордоні між Україною та Румунією стався напад на українських прикордонників. Невідомі особи відібрали у них вогнепальну зброю, гранати та змогли прорватися на територію Румунії.
Крім того, нещодавно прикордонники знищили російський прапор на Чернігівщині. Диверсійно-розвідувальна група РФ покинула район ще до ліквідації встановлених прапорів.