"Це справжнє пекло": військовий розповідає про те, як Збройні сили України утримують позиції проти армії Росії під Покровськом.
Роман Власенко повідомляє, що населені пункти в цій місцевості зазнали повного знищення, а мешканців там не залишилося.
Ситуацію біля Покровська на Донеччині, де населені пункти повністю зруйновані, а людей немає, 11-разовий чемпіон світу з кікбоксингу, військовий 110-ї окремої механізованої бригади Роман Власенко з Чернігівщини називає пеклом. В інтерв'ю Українському радіо він розповів про те, які небезпеки підстерігають українських бійців на передовій, зокрема тих, які служать у підрозділах РЕБ.
"Усі села в цьому регіоні виявилися повністю знищеними. Тут, безумовно, справжнє пекло. Ми побували у Воскресенці - людей там немає. У Комарі також немає живої душі. Мирне - теж порожнє. Російські війська просуваються посадка за посадкою, і їхні дії відбуваються вкрай швидко. Стримувати ворога дуже складно, і хлопці докладають надзвичайні зусилля," - розповів військовослужбовець про свою службу.
Він розповів, що служить у роті РЕБ, і головне його завдання - боротьба з ворожими БПЛА. Каже "захищаємо небо над нашими посадками, нашою піхотою".
Особливо небезпечний вид ворожих доронів - ті, що на оптоволокні, розповів боєць.
"Це своєрідні канали, через які передається інформація. Вони сприймають цей сигнал через ці канали. Це вже не просто частота. Інформація накладається на сигнал, що передається. Виходить, що ми перекриваємо частоти, але може виникнути ситуація, коли сигнал вже "захоплений" цими каналами. Тоді потрібно або діяти швидко, або приховуватися, або шукати інші виходи. Так ми й ведемо цю боротьбу. Що з цим поробиш? Хочеться забути це як поганий сон і продовжити жити далі," - додав він.
За його словами, часто доводиться виконувати важку роботу, і через можливі обстріли її треба встигнути закінчити дуже швидко. У цьому допомагає хороша фізична підготовка.
"Іноді виникає необхідність перенести велику кількість вантажу. Щоб встановити позицію, може знадобитися до години. Вантажівка з речами приїжджає на місце, а в цей час міномет може вести вогонь по твоїй стороні. Тому потрібно швидко вивантажувати все з кузова і переносити в укриття. Це цілий комплекс дій, і для цього потрібна надзвичайна фізична підготовка. Особливо критично це, коли потрібно змінити позиції, наприклад, коли ворог знаходиться на відстані всього в кілометр. А до того ж, ще й піхота відкриває вогонь." - зазначив військовий.
Він зазначив, що вже отримав три контузії. Хоча вони не є серйозними — без прямих влучень куль і осколків, все ж таки відчутні.
"Я справді прагну повернутися додому. Мене дуже цікавить можливість перевестися до якоїсь бригади в Чернігівській області, адже хочу служити на своїй рідній землі, бути ближче до своїх людей і захищати власні кордони," - висловив думки Власенко.
Як раніше повідомляв УНІАН, експерт Олексій Гетьман зазначив, що на сьогоднішній день лінія фронту в Україні є фактично стабільною. "Наші просування, як і просування російських військ, можуть відбуватися на різних ділянках, але вимірюються вони лише кількома кілометрами. Звісно, це наші території. Проте, якщо поглянути на загальну картину фронту, можна констатувати, що ситуація стабілізувалася, і це позитивний момент. Адже ми неодноразово зазначали, що для початку наших наступальних дій в першу чергу потрібно стабілізувати лінію фронту і не дозволити ворогу просунутися далі", - підкреслив Гетьман.
Також, за інформацією британської розвідки, просування російських окупаційних сил в Україні значно сповільнилося, а "територіальні завоювання" скоротилися в першому кварталі 2025 року. Згідно з її даними, у березні 2025 року російські війська захопили близько 143 кв. км української території, тоді як в листопаді 2024-го РФ окупувала понад 700 кв. км.