Згідно з інформацією Генерального штабу Збройних сил України, близько третини російських нападів 13 березня була спрямована на Покровський напрямок.

Повномасштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія розпочала наступ на Україну, атакуючи як із повітря, так і на суші, вздовж усього спільного кордону. Для здійснення вторгнення в Київську область було задіяно територію Білорусі з метою захоплення столиці. На півдні російські війська зайняли частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі — райони Сумської та Чернігівської областей.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає "спеціальною операцією". Спочатку її метою визначали "демілітаризацію і денацифікацію", згодом - "захист Донбасу". А у вересні та на початку жовтня Росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна і Захід заявили, що ці дії незаконні. Генасамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії РФ окупованих територій України.

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об'єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об'єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

Станом на кінець жовтня Україна підрахувала, що втрати Росії в ході війни перевищують 70 тисяч загиблих військових. У вересні Росія стверджувала, що її втрати становлять менше ніж 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський зазначив, що співвідношення втрат між Україною та Росією складає один до п'яти.

Не зумівши подолати опір Збройних Сил України, залишки російських військ на початку квітня покинули території Київської, Чернігівської та Сумської областей. У вересні ж українська армія, завдяки швидкому контрнаступу, звільнила практично всю окуповану частину Харківської області.

11 листопада українські військові успішно витіснили російські війська з Херсона.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей.

Влада України оголосила, що Російська Федерація вчиняє геноцид. Західні країни активно залучені до підтвердження фактів масових вбивств та проведення розслідувань. У свою чергу, РФ заперечує всі звинувачення у скоєнні військових злочинів.

Згодом факти тортур і вбивств українців почали спливати у майже всіх населених пунктах, які були звільнені від російського контролю. Особливо це стосується Чернігівської, Харківської та Херсонської областей.

З вересня 2022 року на сході та півдні України тривають жорстокі бої в рамках російсько-українського конфлікту.

6 червня 2023 року сталася катастрофа: гребля Каховського водосховища, яка знаходилася під контролем російських військ з початку березня 2022 року і була замінована окупантами в жовтні, була повністю зруйнована. Це призвело до масового затоплення територій, людських жертв, знищення сільськогосподарських угідь і забруднення вод Дніпра та Чорного моря. В Україні це визнали екоцидом.

Загалом, за час повномастабної війни від 24 лютого 2022 року по кінець червня 2024 року ООН верифікувала дані про щонайменше 33 878 постраждалих цивільних, серед них 11 284 загиблих.

Експерти вважають, що фактичні втрати значно перевищують офіційні дані. За оцінками українських урядовців, під час блокади та бомбардувань Маріуполя загинуло більше ніж 20 тисяч осіб.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.