Соціологи виявили зміни в ставленні українців до війни.

Переважна частина опитуваних (69%) все ще має віру в можливість України протистояти агресії з боку Росії. Проте, серед населення дедалі частіше звучать висловлювання про виснаження від війни.

Цю інформацію подає РБК-Україна, посилаючись на результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг". Згадку про це також роблять Контракти.UA.

Протягом минулого року переконаність у перемозі України залишалася в основному стабільною: 24% респондентів відзначили підвищення цієї віри, 23% - зниження, а у 49% вона залишилася на тому ж рівні.

Соціологи вказують на те, що майбутнє вирішення війни видається досить туманним і невизначеним, а люди живуть у стані постійного стресу. Незалежно від вікової категорії, статі або місця проживання, респонденти відчувають втому та апатію. Вони зазначають, що бойовий дух, який спостерігався на початку конфлікту, тепер значно знизився.

"Варто підкреслити, що мова йде не лише про віру в перемогу, а про прагнення до цієї віри. Все частіше виникає наратив, що акцентує увагу на необхідності якнайшвидшого завершення війни будь-яким способом. Саме поняття 'перемога' також зазнало трансформацій: тепер це не стільки повернення до кордонів 1991 року, скільки завершення гострої фази конфлікту та зупинка просування агресора вглиб нашої країни", - зазначили автори дослідження.

Соціологічна компанія "Рейтинг" розпочала цикл регулярних всеукраїнських соціологічних опитувань. Дослідження охоплюють різноманітні аспекти життя українців в умовах війни, включаючи загальний стан справ, уявлення про майбутнє, сприйняття регіонів, а також фактори, які сприяють єдності чи розбрату.

У першій хвилі (20 листопада - 4 грудня 2024 року) було проведено комбіноване опитування, яке складалося з двох етапів: телефонне опитування: загальнонаціональна вибірка (2000 респондентів) + додаткові підвибірки для 9-х прифронтових і прикордонних областей (по 400 респондентів кожна). Усього - 5600 респондентів.

Помилка становить не більше 2,2% для основної вибірки з 2000 учасників та не перевищує 4,9% для підгрупи з 400 респондентів.

У рамках першої фази дослідження, що відбувалася з 21 по 28 листопада 2024 року, було організовано 6 фокус-групових дискусій за участю постійних жителів прифронтових областей (Запорізька, Харківська, Дніпропетровська, Херсонська, Миколаївська, Одеська, Чернігівська, Сумська) та регіонів, які не підпадали під безпосередній вплив конфлікту. Учасники цих груп проживали в зазначених областях до початку повномасштабного вторгнення.

Нагадуємо, що дискусії щодо завершення війни Росії проти України стали більш інтенсивними після обрання Дональда Трампа президентом США три місяці тому. Він обіцяв досягти мирної угоди всього за добу. Водночас, у цей час бойові дії на фронті посилилися, як і обстріли міст України.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.