"Сумно, що таке можливо лише в цьому регіоні," - зазначив Дикий, коментуючи події в Курській області.
Сьогодні конфлікт на Курщині нагадує події, що відбувалися в Київській та Чернігівській областях у 2022 році.
Військові операції в Курській області мають свої особливості, які вирізняють їх серед стратегій, застосовуваних на інших фронтах.
Цю точку зору в передачі "Radio NV" озвучив колишній командир роти батальйону "Айдар", експерт у військовій сфері Євген Дикий.
"Курщина - це єдина ділянка, де війна не окопна, а дуже динамічна, маневрова. Там немає сенсу слідкувати за лінією. Там немає суцільної лінії в жодної зі сторін. Там постійно є пересування сторін. Постійно є спроби росіян нас кудись посунути. Вони час від часу просуваються, їм іноді спокійно дають просуватися. Після чого заходять у тили, б'ють по флангах", - сказав Дикий.
Він зазначив, що тактичні дії в Курській області в даний час нагадують події, що мали місце в Київській та Чернігівській областях на початку великомасштабного вторгнення у 2022 році.
"Дуже шкода, що лише там це можливо, що тільки там цей лісистий ландшафт дозволяє так воювати. Бо як показує практика, саме в такій маневровій війні ми маємо дуже багато переваг перед орками. Це не окопна війна, в якій дуже багато важить саме чисельна перевага. А там можна чисельну перевагу ворога значною мірою компенсувати тим, що у нас краще управління військами та краще планування операцій", - відзначив Дикий.
Відомства українських ЗМІ, посилаючись на інформацію від джерел у Збройних Силах України, раніше повідомляли, що наступальні дії Сил оборони в Курській області завадили російській стороні здійснити наступ у напрямку Запоріжжя. Крім того, зазначало джерело, що в даний момент Україна контролює 800 квадратних кілометрів території Курської області.
На думку військового експерта Романа Світана, наступ РФ у Курській області провалюється. За його словами, ЗСУ в цьому регіоні змушують РФ атакувати, внаслідок чого ворог втрачає велику кількість особового складу та техніки.