Середня заробітна плата в Україні демонструє зростання: хто отримує найвищі доходи та які зміни відбулися на ринку праці.

У квітні середня заробітна плата в Україні для вакансій досягла 24,5 тисячі гривень, і з початку 2025 року вона постійно підвищується на 500 гривень щомісяця. Водночас в Одеській області спостерігається збільшення кількості вакансій, тоді як у Херсонській їхня кількість суттєво зменшилася.

Цю інформацію наводить квітневе дослідження, проведене на порталі Work.ua.

"Від початку 2025 року зберігається тенденція: щомісяця розмір середньої зарплати збільшується на 500 гривень. Квітень не став винятком -- показник зріс до 24 500 гривень", -- зазначили аналітики.

Найвищий приріст доходів був зафіксовано в транспортній та автомобільній галузях, де суми досягли 35 тисяч гривень, що становить зростання на 8% у порівнянні з березнем. Крім того, спостерігається підвищення у секторах продажів і закупівель — до 32,5 тисячі гривень, у правовій сфері — до 25 тисяч гривень, а також у сфері страхування, де доходи майже наблизилися до 26 тисяч гривень.

Водночас найвищі заробітки традиційно пропонують кандидатам на посади у Силах оборони, в ІТ-секторі та на управлінських позиціях. Позаяк високий дохід мають і фахівці з вузькою спеціалізацією -- зокрема, медіабаєри отримують близько 65 тисяч гривень, брокери -- 60 тисяч гривень, ортодонти -- 58,7, ендодонтисти та водії-міжнародники -- по 55, а акумуляторники, рієлтори й трейдери -- по 52,5 тисячі гривень.

Необхідно підкреслити, що, незважаючи на загальне підвищення зарплат, ситуація на ринку праці залишається невизначеною в різних регіонах. У квітні кількість вакансій на платформі вперше за п'ять місяців перевищила 100 тисяч, що на 4% більше, ніж у березні. Близько половини з цих пропозицій доступні для кандидатів без досвіду, а 25% орієнтовані на студентів, що свідчить про готовність роботодавців приймати новачків.

Відзначається, що на зміну кількості вакансій впливають також сезонні фактори. Готельно-ресторанна сфера активізувалася, внаслідок чого з'явилося більше можливостей для аніматорів, кухарів, вожатих та інших сезонних робіт.

Проте в зонах, що знаходяться поблизу фронту, ситуація виглядає інакше – там спостерігається зменшення кількості вакансій. Найзначніше падіння було зафіксовано в Херсонській області (-17%), а також у Донецькій, Запорізькій та Сумській областях. У той же час, спостерігається зростання пропозицій у Кіровоградській, Чернігівській, Волинській, Одеській (+7%) та Хмельницькій областях.

"Конкуренція досягає найвищих показників у Київській, Львівській, Вінницькій, Одеській та Харківській областях. В той же час, найнижчі рівні конкуренції спостерігаються в Херсонській, Закарпатській, Чернігівській та Сумській областях", – зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, що у березні цього року професія військового вперше потрапила до списку десяти найбільш затребуваних на українському ринку праці. При цьому середня заробітна плата в країні досягла 24 тисяч гривень.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.