Російський літак здійснив політ над територією України – зображення – новини на сьогодні.
Це вже другий подібний інцидент від початку грудня. Експерти висувають три версії, чому сервіси відслідковують цивільні літаки над Україною попри закритий повітряний простір.
25 грудня над територією України знову "пролетів" цивільний літак з РФ. Про це свідчать дані з сервісу стеження за польотами повітряних суден Flightradar.
За даними сервісу, близько 10:10 за лондонським часом (13:10 за Києвом) над територією України фіксувався літак Boeing 737-8MC, який належить російській компанії "Побєда". Повітряне судно з бортовим номером RA-73232 здійснювало переліт рейсом PBD111 з Астрахані до Москви, однак його маршрут пролягав територією України, яка є закритою для польотів цивільної авіації з 24 лютого 2022 року.
Спершу літак, за повідомленнями, пролетів над Азовським морем поблизу тимчасово захопленого Бердянська, а згодом його виявили між українськими містами Кривий Ріг і Дніпро.
Вже за 30 хвилин, о 13:45 за київським часом, російський борт знову був зафіксований на півночі Чернігівської області біля кордону з Росією.
Після цього літак знову вийшов з поля зору спостерігачів, а згодом з'явився над територією Російської Федерації. Через деякий час повітряне судно приземлилося в московському аеропорту "Внуково".
Подібні "таємничі" польоти регулярно фіксують моніторингові сервіси. Існує кілька версій щодо причин таких інцидентів, серед яких можна виділити три основні: збої в навігаційній системі літака, несправності у функціонуванні самого сервісу, а також можливу активність російських засобів радіоелектронної боротьби.
Нагадуємо, що 2 грудня видання Фокус інформувало про те, що незнайомий російський літак здійснив політ над територією України. Експерти зазначають, що за певних обставин іноземні повітряні судна мають можливість входити в український повітряний простір. Проте, деякі регіони літак не мав права перетинати.
Також ми писали про страх людей через появу одного літака в небі. Літак "Судного дня" оснащений новітніми технологіями зв'язку, які дають змогу координувати дії армії та відстежувати загрози в режимі реального часу.