Путін експлуатує військовий парад як інструмент для просування агресивної політики, а також привертає увагу міжнародних медіа 8 травня.

Міжнародні ЗМІ звертають увагу на старт триденного перемир'я між Росією та Україною, яке вже було порушене з боку російських сил. Крім того, обговорюється оновлення франко-німецького альянсу.

Цю тему та інші висвітлювали міжнародні медіа вранці 8 травня.

Атака безпілотників на Кремль, Фото: знімок з відеозапису

Згідно з інформацією від CNN, триденне перемир'я, ініційоване Путіним, вже почало діяти, проте Україна заявляє, що Російська Федерація його порушила.

Російське державне інформаційне агентство ТАСС повідомило, що режим припинення вогню вступив в силу опівночі за місцевим часом у середу (17:00 за східним часом). Однак, як стверджують Повітряні сили України, Росія вже порушила цей режим. Вночі з вчорашнього дня Росія здійснила обстріл керованими бомбами по території Сум на північному сході України.

Триденний термін, який Путін обрав для оголошення припинення вогню, збігається з святкуванням Дня перемоги у Другій світовій війні в Росії. Зокрема, у п'ятницю, 9 травня, відбудеться традиційний військовий парад. Як і у попередні роки, очікується, що Путін та його оточення використають цей захід для поширення пропагандистських меседжів, які спотворюють реальність, зображаючи сучасну агресію Москви проти України як боротьбу з "нацистським" режимом у Києві.

У виданні The Washington Post опублікували матеріал під заголовком: "В Україні та Росії відбуваються авіаудари напередодні ювілею Другої світової війни".

Виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки у Вашингтоні в середу, віцепрезидент Джей Ді Венс заявив, що адміністрація Трампа вважає, що росіяни вимагають "занадто багато" на мирних переговорах, і що Кремль не зацікавлений у запропонованому США 30-денному припиненні вогню. Однак Венс наполягає, що Сполучені Штати все ще можуть довести війну до кінця.

У той же час, американський посол в Україні, генерал-лейтенант у відставці Кіт Келлогг, повідомив, що Україна досягла угоди, що передбачає створення демілітаризованої зони між двома державами. Це залишає Росії під контролем значну частину території, яку вона на даний момент окупувала, в рамках 30-денного припинення вогню. Однак він зазначив, що Росія поки що не відреагувала на цю пропозицію.

"На даний момент, ймовірно, основною перепоною для нашого просування є те, що президент Росії не дає своєї згоди на це", - зазначив він у коментарі для Fox News.

У Bloomberg повідомили, що "Путін приймає світових лідерів на честь перемоги 1945 року, незважаючи на те, що його війна триває". Видання зазначає, що Кремль намагається використати спільну пам'ять про перемогу Радянського Союзу у Другій світовій війні, щоб здобути підтримку населення для вторгнення Путіна в Україну. Проте критики вважають, що путінські заходи вшанування є штучним способом виправдання його агресивних дій сьогодні.

У виданні The Guardian зазначили, що 8 травня Європа святкує 80-ту річницю Дня Перемоги, на фоні російсько-українського конфлікту, зростаючих витрат на військові потреби та трансформацій у зовнішній політиці США.

Фрідріх Мерц, зображення: gettyimages

На сайті Politico повідомили, що Макрон та Мерц просувають "оновлений франко-німецький двигун, який стане лідером Європи". Обидва політики підкреслюють, що не дозволять національним інтересам стати на заваді їхній співпраці.

У середу, під час своєї першої офіційної міжнародної зустрічі, президент Франції Емманюель Макрон і новообраний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц представили спільне бачення потужної та бізнес-дружньої Європи. Мерц прибув до Парижа наступного дня після свого призначення, щоб обговорити з Макроном співпрацю між Францією та Німеччиною у вирішенні ключових проблем Європейського Союзу. Серед основних тем розмови були скорочення військової підтримки з боку США, необхідність збільшення оборонних витрат, питання підтримки України в її конфлікті з Росією, а також заходи щодо підвищення конкурентоспроможності європейських країн.

Макрон акцентував увагу на необхідності спільних дій у відповідь на сучасні виклики, в той час як Мерц відзначив "міцні зв’язки" з французьким президентом. Обидва політики висловили підтримку Україні, зокрема в контексті забезпечення безпеки після потенційного укладення мирної угоди, а також обговорили план щодо переозброєння Європейського Союзу.

У виданні The Guardian підкреслили, що Франція та Німеччина мають намір активізувати свої зв'язки, спільно працюючи в рамках "нового імпульсу для Європи".

Відповідно до заяви президента Франції, обидві нації "ініціюють створення спільного ради з питань оборони та безпеки, яка буде регулярно проводити зустрічі". Це є частиною зусиль, спрямованих на посилення співпраці та інвестицій у оборонний сектор. Крім того, він зазначив, що країни мають намір координувати свої економічні реформи.

У The New York Times написали репортаж про те, як рідні чекають повернення військовополених додому.

На парковці в Чернігівській області зібралися сотні людей, які зі сльозами радості та переживаннями очікували на повернення 205 військовополонених, які були звільнені під час 64-го обміну з Росією. Серед них були сестри Юрія Добрєва, котрий провів 18 місяців у полоні. Вони принесли торт зі свічками, сигарети Winston та Coca-Cola, сподіваючись, що брат зуміє зберегти своє почуття гумору. Анастасія Добрєва, 31 рік, непокоїлась, чи дійсно він у автобусі, адже не бачила його вже півтора року.

Родичі тримали в руках фотографії зниклих, сподіваючись на можливість впізнання. Юлія Когут чекала на свого сина, що пропав у Херсоні, тоді як Анжеліка Яцина шукала свого брата. Як зазначає видання, обміни, які дозволили повернути понад 4550 українців, є рідкісним прикладом співпраці з Росією, проте звільнені ділилися жахливими історіями про тортури, голод і приниження. Тисячі військовослужбовців залишаються в російських в'язницях.

Автобуси з'явилися після звуків поліційних сирен. Втомлені бранці, збриті та загорнуті в українські прапори, виходили на стоянку. Сергій Лаптєв, який провів три роки в полоні заради доньки, дізнався про смерть своєї матері. Анжеліці Яцині пощастило: Лаптєв впізнав її брата Олега, з яким ділив камеру. Юрій Добрєв, повернувшись додому, обійняв сестер, задув свічки на святковому торті і закурив сигарету, промовивши: "Я вдома". Хоча лікарі мали оглянути його здоров'я, радість від возз'єднання була безмежною, відзначають у The New York Times.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.