Профільні комітети Верховної Ради України організували виїзну зустріч на території Суспільного.
Під час заходу керівництво Суспільного та парламентарії обговорили поточний стан, досягнення за 2024 рік, а також проблеми та перспективи мовника під час повномасштабного вторгнення.
11 лютого відбулося спільне виїзне засідання Комітету Верховної Ради України, що займається питаннями свободи слова, а також підкомітету з інформаційної політики та європейської інтеграції, що входить до складу Комітету з гуманітарної та інформаційної політики. Захід проходив на платформі Суспільного.
"Протягом усіх цих років суспільний мовник довів свою здатність виконувати покладені на нього завдання, і сьогодні немає підстав сумніватися в тому, що НСТУ продовжить свою діяльність, забезпечуючи її на високому рівні та відповідаючи запитам суспільства. Він відповідає найкращим міжнародним стандартам журналістики та свободи слова. Це, безумовно, важливі досягнення, але, на мою думку, найбільшою цінністю є стабільність, яка вже була продемонстрована. Розвиток такої складної структури, як Суспільне мовлення, — це не швидкий процес. Це щоденна праця, поступовий рух від одного маленького успіху до іншого, особливо в умовах, коли відбуваються військові дії. Я вважаю, що обрана правлінням траєкторія є вірною, і її необхідно дотримуватися", - зазначив, відкриваючи засідання, голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики ВРУ Микита Потураєв.
У свою чергу голова Комітету ВРУ з питань свободи слова Ярослав Юрчишин подякував Суспільному за ти важливі позиції, які мовник послідовно підтримує. Це внесок у інформаційну безпеку, в культурну дипломатію та в євроінтеграцію. Зокрема зазначив, що "мало де ми можемо похвалитись таким позитивним сприйняттям реформи, як у сфері перетворення колишнього державного медіа в публічного мовника. І нам важливо зберегти цей момент".
Голова наглядової ради Суспільного мовлення Світлана Остапа підкреслила, що в 2024 році Суспільне прагне максимально бути корисним для громадськості та держави. "Цей рік ознаменувався втратою нашої Ірини Цибух, а також 100-річчям "Українського радіо" і цивілізованим розлученням з телевізійним марафоном "Єдині новини", - додала вона.
Світлана Остапа підкреслила значні досягнення Суспільного за минулий рік, зокрема, зростання аудиторії та підтримку високого рівня довіри серед населення. "Понад 20% українців сьогодні вважають Суспільне своїм улюбленим джерелом новин. Недавнє дослідження споживання та довіри, проведене компанією 'Градус' на замовлення Суспільного у 2024 році, показало, що серед українців віком від 18 років рівень довіри до наших новин перевищує 80%. Для порівняння, на ВВС цей показник складає 56%. Це позитивна новина на фоні загального зниження довіри до багатьох інституцій в Україні. Довіра – це ключовий показник нашого успіху," – зазначила Світлана Остапа.
Голова правління Суспільного Микола Чернотицький зазначив, що 2024 рік став знаковим для Суспільного завдяки збільшенню споживання контенту на цифрових платформах, а також розширенню мовлення на Першому каналі.
"Сьогодні ми постійно, 24 години на добу, самостійно створюємо контент на каналі Перший, пропонуючи щогодинні новини з шостої ранку до десятої вечора. Ми детально висвітлювали вибори в США, відправивши туди дві знімальні групи. Наприклад, програму "Ніч виборів у США: Трамп чи Гарріс?" переглянули майже 228 тисяч телеглядачів. Прямий ефір спеціального випуску "Суспільне. Студія" на YouTube-каналі "Суспільне Новини" зібрав 411 тисяч переглядів, а плейлист "Вибори в США - 2024" досяг 2,3 мільйона переглядів", - поділився Микола Чернотицький.
Він також розповів про свої наміри на 2025 рік, що стосуються укріплення та розширення гіперлокальної мережі Суспільного.
"На сьогодні в громадах восьми областей працює 20 гіперлокальних журналістів Суспільного. До кінця 2025 року планується розширення мережі ще на 12 регіонів, причому в трьох із них (Чернігівщина, Сумщина та Харківщина) вона буде посилена. Це означає, що Суспільне отримає ще 50 кореспондентів у цих громадах. Таким чином, ця мережа стане найбільшою з гіперлокальних журналістів в Україні", - зазначив Микола Чернотицький.
Серед досягнень Суспільного у 2024 році варто виділити виробництво документальних стрічок, створення контенту для дітей, а також реалізацію масштабного проєкту з оцифрування архівних матеріалів під назвою "Суспільне Медіатека".
На виїзному засіданні обговорювались питання, що стосуються викликів і майбутнього Суспільного мовлення в Україні. До дискусії приєдналися також представники Міністерства культури та стратегічних комунікацій, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, а також Державного комітету телебачення та радіомовлення України.