"Необхідно детально вивчити, чому збройним силам Росії вдалося здійснити наступ із Криму у 2022 році", - зазначив командувач ВМСУ.

Фактори, що сприяли успішному наступу російських військ з території окупованого Криму в 2022 році, потребують детального аналізу. Про це в інтерв'ю проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії зазначив командувач Військово-морських сил України, віцеадмірал Олексій Неїжпапа. Він підкреслив, що активна наступальна операція проводилася не тільки в напрямку Криму, а й на всіх інших фронтах.

"Я ж несу відповідальність за море, правильно? Щодо подій, які відбулися з боку противника в Криму, не можу сказати, чому він обрав саме цей напрямок для використання своїх специфічних підрозділів. Насправді він атакував з усіх фронтів. Його сили майже наблизилися до Києва. Твердження, що він вийшов із Криму, є трохи оманливим. Противник заздалегідь готувався до цієї війни і проникнув з різних напрямків – з Чернігова, Київської області, Білорусі, Криму, а також з Донецької області. Як йому вдалося це здійснити – це вже питання для детального розгляду. Так, йому справді вдалось це здійснити." - зазначив Неіжпапа.

Він підкреслив, що у той час нарощування сил Чорноморського флоту Росії переслідувало дві основні цілі: встановлення безпосереднього контролю над Чорним і згодом Середземним морями, а також підготовку до агресивних дій проти України.

Протягом періоду з 2014 до 2021 року, противник зосередив усі свої зусилля на розвитку Чорноморського флоту. У цей час флот поповнювався як фрегатами, так і катерами, здатними нести ракети "Калібр", а також підводними човнами, оснащеними цими ж ракетами. Він вважає, що Чорноморський флот є ключовим пунктом контролю не лише над Чорним морем, а й над Середземним, оскільки це найближча база до узбережжя Середземного моря і, зокрема, до Сирії. Перед початком повномасштабної агресії "Сирійські експреси" щотижня протягом двох тижнів використовували кораблі Чорноморського флоту та інших флотів для перевезення техніки та озброєння. Звісно, посилення Чорноморського флоту переслідувало дві основні цілі: забезпечення контролю над Чорним морем і підготовку до агресії проти України, а також подальші дії в Середземному морі, зокрема, - наголосив Неїжпапа.

Повномасштабна військова агресія Росії проти України триває з 24 лютого 2022 року. Того дня російські військові сили розпочали свій наступ на українські території з усіх боків, включаючи кордон, а також з окупованого Криму та контрольованих озброєними угрупуваннями "ДНР" та "ЛНР" районів Донецької і Луганської областей. Протягом більше трьох років російські війська наносять удари з повітря по важливих об'єктах як військової, так і цивільної інфраструктури, знищуючи аеродроми, військові бази, нафтосховища, автозаправні станції, релігійні установи, навчальні заклади та медичні заклади. Обстріли житлових зон здійснюються із застосуванням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.