В сучасних українських реаліях бізнес вже став одним з вирішальних суб'єктів ринку освіти. Дослідження, яке провело Delo.ua разом з Київською школою економіки показало, що профіцит кваліфікованих спеціалістів, особливо в природничо-наукових та технічних галузях, вже в минулому, а академічна система без підтримки не спроможна задовольнити голод на ринку праці. І державні інституції також з цією задачею не справляються.
Великий бізнес в Україні обирає три основні напрямки для розвитку освіти. По-перше, компанії створюють власні навчальні платформи. По-друге, вони співпрацюють з провідними університетами країни. І, по-третє, активно підтримують професійну освіту в тих регіонах, де вони працюють. Загалом, інвестиції українських компаній у розвиток освіти є суттєвими. Протягом років війни перші 52 компанії інвестували понад 4 мільярди гривень. Це значна сума, особливо в порівнянні з державним фінансуванням, і ці кошти направлені на підтримку тих освітніх ініціатив, які сприяють підготовці кваліфікованих спеціалістів або допомагають університетам покращувати освітні програми.
Лідером в цій категорії постає група "Метінвест", яка започаткувала власний політехнічний університет і за останні роки вклала в нього сотні мільйонів гривень. Створений у 2020 році ЗВО через велику війну та падіння Маріуполя було релоковано до Запоріжжя.
Великі внутрішні освітні платформи були засновані підприємствами, які мають значні ресурси та розвинену інфраструктуру. Наприклад, Академія ДТЕК, а також IT-компанії, такі як Intellias, Sigma Software та EPAM, активно створюють власні навчальні заклади для підготовки як нинішніх, так і майбутніх співробітників.
Це свідчить про те, що нестача кадрів в певних галузях є просто кричущою, а навчальні заклади, державні та приватні, не в змозі заповнити вакуум. Тож є ринок з потенціалом для росту.
Внутрішні академії та курси, корпоративні університети не тільки спрямовані на освіту широкого загалу, але й для підвищення кваліфікації працівників компаній. Вирощування висококласних фахівців усередині компанії для багатьох стає безальтернативним.
Серед навчальних закладів, які активно отримують підтримку від бізнесу, можна виділити кілька провідних університетів. До них належать Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Львівський національний університет, а також Києво-Могилянська академія, Київська школа економіки, Український католицький університет, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" і Львівська політехніка. Також варто зазначити, що фінансові установи, такі як ПУМБ, активно співпрацюють з Київським національним економічним університетом імені Гетьмана.
Хоча компанії, що працюють на специфічних ринках, також входять в проєкти з нішевими галузевими вишами, тенденція очевидна. Гроші йдуть в найрозкрученіші університети, що посідають перші місця в формальних і неформальних рейтингах. Ці топові ЗВО можна розділити на дві групи -- старі державні виші зі сторічною історією та три нових зірки - KSE, УКУ та "Молилянка", яка відраховує свою історію з XVII сторіччя, але в нинішньому стані була відроджена за часів незалежності.
Згідно з опитуванням, проведеним Delo.ua серед представників академічної спільноти, молоді університети змогли створити дієву систему залучення фінансування. Таким чином, їхній успіх не є випадковим і не залежить від віку або розташування в столиці. Важливим фактором стала проактивна позиція цих установ.
Окрім "золотої" ліги, як було зазначено раніше, політехнічні та технологічні університети також отримали свою частку. Причина цього аналогічна тій, яка спонукала "Метінвест" заснувати власний університет — в Україні іноді доводиться імпортувати інженерів. Це дозволяє хімічним, біологічним та іншим освітнім установам в Україні отримувати підтримку та можливість для виживання.
Компанії активно співпрацюють з профільними вищими навчальними закладами, інвестуючи кошти в обладнання лабораторій та залучаючи студентів до програми подвійного навчання. Це означає, що під час навчання у виші вони також отримують досвід роботи на підприємствах. В результаті, найперспективніші студенти з провідних університетів знаходять можливості працевлаштування ще до завершення бакалаврату.
Аграрна освіта в Україні має свою специфіку. Університети та коледжі, що навчають фахівців для цієї сфери, розташовані по всій території країни, так само як і виробничі потужності. Це змушує агрокомпанії, такі як Kernell, МХП та "Контінентал Фармерз Груп", встановлювати партнерські стосунки з освітніми установами в різних регіонах. Додатково, ці підприємства активно підтримують розвиток сільських шкіл, які, безумовно, стикаються з більшими труднощами в умовах сучасної України.
Фінальна позиція у списку провідних бізнес-інвесторів у сфері освіти визначається на основі двох основних критеріїв: інтегрального індексу освітньої філантропії та рейтингу вкладень в освіту на період 2022-2025 років. Компанії, які отримали найвищі оцінки в кожному з цих показників, посіли лідируючі позиції, а ті, що отримали найнижчі бали, відповідно, опинилися в кінці списку. Сума отриманих балів з обох критеріїв і стала основою для складання остаточного рейтингу бізнес-інвесторів у освіту.
Разом з KSE ми розробили анкету, за якою опитали топові бізнеси України, що були обрані на основі рейтингу ТОП-100, який розраховує Delo.ua вже не перше десятиріччя.
Для визначення першого елемента ми зупинилися на періоді масштабного військового конфлікту, оскільки вважаємо, що компанії, які продовжують інвестувати в освіту в ці складні часи, заслуговують на визнання. Це свідчить про те, що такі бізнеси вірять у майбутнє України.
Індекс освітньої філантропії був створений фахівцями KSE на основі даних, отриманих в результаті анкетування. Він включає в себе ряд аспектів, таких як кількість освітніх проектів, обсяги фінансових внесків і мотиваційні чинники компаній. Для більш детальної інформації зверніться до спойлера.
Деякі компанії не змогли надати всі необхідні дані або взяти участь в опитуванні через внутрішні обмеження. Внаслідок цього, організації, які не надали достатньої інформації, опинилися на нижчих позиціях у рейтингу, ніж могли б бути в іншому випадку. А ті, що не представили навіть мінімальні дані, не потрапили до списку взагалі. Ми сподіваємося, що в майбутньому всі номінанти зможуть максимально активно долучитися до дослідження.
Ми хочемо наголосити, що всі компанії, які потрапили до рейтингу Топ бізнес-інвесторів в освіту, займають провідні позиції серед інвесторів та спонсорів в академічній сфері на національному рівні.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
У 2020 році була заснована гірничо-металургійна академія "Метінвест політехніка". Вже в 2021 році навчальний заклад отримав офіційні ліцензії для здійснення освітньої діяльності та розпочав реалізацію перших навчальних програм. У 2022 році університет прийняв перший набір студентів, а в 2024 році відбувся випуск 143 магістрів, наступного року ще 124 магістри отримали дипломи. Сьогодні "Метінвест політехніка" пропонує отримання інженерно-технічної освіти за 19 бакалаврськими програмами, 21 магістерською та 5 напрямами аспірантури. Крім того, навчальний заклад проводить курси підвищення кваліфікації та різноманітні тренінги. Інвестиції компанії в матеріально-технічну базу та розвиток університету склали 513 мільйонів гривень.
У 2022 році в Маріуполі планувалося відкриття нового сучасного головного корпусу університету, який включав би лабораторії, гуртожиток і спортивний комплекс. Однак через окупацію міста агресором реалізація цього проекту була призупинена. Незважаючи на це, Метінвест політехніка продовжила свою діяльність, пропонуючи онлайн-курси та навчання в інших містах, де присутня компанія, таких як Запоріжжя, Кривий Ріг і Кам'янське.
Окрім цього, команда активно працює над вдосконаленням професійної освіти в Україні, засновуючи центри кваліфікації на базі власних підприємств. Серед інших ініціатив можна виділити архітектурну модернізацію навчальних закладів, програми стажування для українських студентів за межами країни, внутрішні тренінги для працівників, навчання для керівників, курси з надання першої медичної допомоги, а також підтримку професійно-технічних училищ.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
У співпраці з факультетом прикладної математики та інформатики Львівського національного університету імені Івана Франка була створена інноваційна лабораторія під назвою IntelliMapLab. На її базі започатковано практично орієнтований тренінговий курс у сфері автомобільної інженерії. Перший набір, що складався з шести студентів, успішно завершив навчання у 2024 році.
Участь у проєкті BootCamp від Kharkiv IT Cluster, де працівники компанії супроводжують студентів у роботі над власними проєктами. Спеціалісти Intellias чотири роки є членами журі цього проєкту.
Участь у годині програмування: взаємодія зі студентами щодо всіх етапів розробки та значення різних професій у цьому процесі.
Програма "Будь" від Inscience пропонує менторство для жінок і дівчат у сфері IT, допомагаючи українським жінкам реалізувати свій потенціал у технологіях та креативних галузях.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Платформа інтеграції ветеранів "Жити назустріч": фінансовий чатбот, лекції з фінансових та економічних питань, бізнес-навчання і гранти на відкриття ветеранського бізнесу.
ПУМБ надає фінансову підтримку вищим навчальним закладам, а також ділиться своїм досвідом і реалізує спільні проєкти. Наприклад, банк виділив кошти для стипендій обдарованим студентам Київської школи економіки та Національного авіаційного університету.
Сприяння навчальному процесу з фінансової грамотності в партнерстві з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб та освітянською спільнотою Кривого Рогу.
Основні освітні ініціативи компанії:
Діє Sigma Software University -- освітня платформа, що об'єднує знання, досвід і експертизу з різних галузей задля професійного розвитку фахівців у всьому світі. Компанія має 60+ партнерств із вишами, 100+ тренерів-практиків, 100+ програм та курсів.
Діє програма Teachers' Smart Up -- безкоштовне підвищення кваліфікації для викладачів України: 6700+ учасників, 150+ вишів, 60+ спікерів.
Компанія організовує освітні програми для військових у сфері військових технологій: понад 450 військовослужбовців успішно завершили навчання, пропонується більше 20 курсів.
Star For Life Ukraine — це міжнародний проект, що спрямований на надання українським дітям можливості отримати освіту високої якості. Наразі вже більше 22 000 учнів користуються 30 різноманітними курсами, а також у 11 школах по всій країні функціонують сучасні комп'ютерні лабораторії.
Femmegineering — ініціатива, яка прагне мотивувати жінок на вибір професії в сфері інформаційних технологій та підтримувати поліпшення гендерного балансу. Проект охоплює більше 10 країн на трьох континентах.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Функціонує освітня екосистема Open AgriTech, що охоплює різні етапи навчання молоді.
AgriTech University запускає нову програму для студентів 3-5 курсів аграрних та технічних університетів. Освіта організована з урахуванням виробничих процесів, а онлайн-курси, розроблені за допомогою штучного інтелекту на платформі Students Hub, дозволяють студентам вдосконалювати свої soft skills.
Open AgriTech College -- для студентів коледжів та профтехів: акцент на виробниче навчання, наставництво та адаптацію до сучасного агровиробництва.
Open AgriTech School — це ініціатива для учнів, яка сприяє розвитку зацікавленості до кар'єри в агротехнологіях завдяки курсу "Агросфера". Проект передбачає підготовку та методичну підтримку навчальних закладів.
Компанія співпрацює з понад 50 навчальними закладами. Вона забезпечує передачу навчального обладнання, організовує гостьові лекції та екскурсії, а також пропонує стажування для викладачів професійно-технічних училищ і університетів на своїх підприємствах.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Спільно з Державним університетом економіки і технологій (ДУЕТ) з 2021 року реалізується освітній проект "Нова фабрика". Він має на меті покращення професійних навичок молоді та їхню підготовку до роботи в умовах реального виробництва.
Передбачає дуальну освіту і стажування. У 2024-2026 роках на програмі навчаються 333 студенти.
Діє онлайн-практика для студентів та заходи для школярів.
Завдяки ініціативі "Амбасадори АрселорМіттал Кривий Ріг", близько 900 учнів та студентів отримали інформацію про кар'єрні перспективи на підприємстві.
Компанія підтримує усі профільні профтехнічні, фахові передвищі та вищі навчальні заклади Кривого Рогу. Запускає освітні проєкти, гранти, стипендії, допомагає покращувати матеріально-технічну базу.
Ключові ініціативи в галузі освіти:
"Контінентал Фармерз Груп" формує комплексну освітню екосистему, де основною метою є розвиток співробітників. Серед основних ініціатив виділяється Liga Continental – проєкт, спрямований на виявлення потенціалу працівників та підготовку їх до управлінських викликів. Програма "Майбутнє Контінентал", що вже чотири роки успішно діє, відкриває кар'єрні перспективи для молоді, яка бажає отримати практичний досвід в аграрній сфері. Ключовим компонентом навчальної системи є Клуб внутрішнього тренера — спільнота експертів-наставників, що передають знання всередині компанії та сприяють формуванню культури обміну досвідом і безперервного навчання.
Компанія регулярно вкладає ресурси в організацію навчальних заходів, тренінгів та освітніх програм, що допомагає розвивати лідерські якості в команді та сприяє професійному розвитку її членів.
Крім того, в рамках своєї стратегії корпоративної соціальної відповідальності, Компанія активно займається підтримкою освітніх ініціатив у місцевих громадах. Вона співпрацює з навчальними установами, сприяє модернізації матеріально-технічної бази, ремонту шкіл, купівлі меблів та обладнання, а також підтримує бібліотеки і дитячі садки. Окремим напрямком є реалізація власних освітніх проєктів, спрямованих на дітей та підлітків, серед яких: "Розумний город", "Розумно з Контінентал" та онлайн-курси з вивчення англійської мови.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Банк виділив на реалізацію всеукраїнської програми з облаштування укриттів у навчальних закладах "ЗАХИСТОК: безпечна освіта" 40 млн грн.
Стипендії для студентів Київської школи економіки. Фінансова допомога на навчання для студентів із вразливих категорій: ВПО, ветеранів, дітей загиблих Героїв. Загальна сума підтримки становить 3 млн грн.
Оснащення для навчання дітей. Спільна ініціатива з фондом "Мрій": надання планшетів дітям з родин переселенців, військовослужбовців, а також малозабезпечених і багатодітних сімей. Загальна сума наданої допомоги перевищує 8 мільйонів гривень.
Фінансова обізнаність. Організовано 30 лекцій для більше ніж 400 учнів у різних куточках України.
Протягом двох років 78 студентів отримали можливість пройти стажування в банківській установі. Ми активно підтримуємо стартап-ініціативи, які реалізують студенти Чернівецького національного університету.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Співпраця з AWS: переміщення даних важливої інфраструктури до хмарного простору AWS для 25 університетів України сприяло безперебійності навчального процесу для 17% студентів країни. Протягом року компанія надала навчальним закладам більше 1000 одиниць комп'ютерного обладнання.
В Україні діють різноманітні програми, щоб підтримати різні категорії населення. Серед них — стажування для педагогів Teachers Internship, ініціатива "ІТ для ветеранів", а також профорієнтаційна програма для учнів старших класів EPAM Pre-Junior Program. Крім того, існує програма eKids, яка надає можливість дітям з родин, що опинилися в складних життєвих ситуаціях, включаючи дітей Героїв, брати участь у навчанні. Для людей похилого віку розроблена програма навчання цифрових навичок EPAM eSenior Program.
Відновлення інфраструктури освітніх закладів в рамках програми EPAM Response. Крім того, реалізація менторської програми для дітей, які пережили сирітство, спільно з благодійним фондом "Клуб Добродіїв", а також надання LED-ламп та комп'ютерної техніки дітям, які перебувають під опікою благодійного фонду "Мрія".
Ключові ініціативи в галузі освіти:
Компанія співпрацює з багатьма навчальними закладами середньої та вищої освіти, впроваджуючи освітні проєкти та підтримуючи освітню інфраструктуру. Серед найбільших -- унікальні навчальні програми проєктів для розвитку підприємництва:
Крім цього, реалізується ініціатива створення цифрової платформи для дистанційного навчання українських аграріїв під назвою AgriAcademy у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку. Також проводяться освітні програми для учнів, такі як "Моя кар'єра в аграрному секторі" та "ІТ-освіта в сільських регіонах".
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Партнерство з 10 вишами та закладами профтехосвіти (серед них, зокрема, Львівський нацуніверситет ім. І. Франка, Львівська політехніка, Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана, Чернівецький нацуніверситет ім. Ю. Федьковича, список партнерів постійно розширюється).
Компанія надає грошову підтримку на освітні програми та гранти студентам і викладачам Українського католицького університету, Київської школи економіки, Острозької академії. У 2022-2023 роках відбудувала дитсадок, дві школи та ліцей у Київській області.
Компанія оголосила про старт нового курсу під назвою "Рекрутмент з нуля: стань професійним рекрутером в ОККО". Цей курс вже успішно завершили 300 учнів, а кращі випускники отримують можливість потрапити до кадрового резерву компанії або навіть отримують запрошення на роботу.
Основні ініціативи у галузі освіти:
Компанія співпрацює з Harvard Medical School, Міжнародним інститутом вакцин (Сеул), Києво-Могилянською бізнес-школою, Міжнародним інститутом менеджменту. Лише у Harvard Medical School з 2021 року навчання пройшли понад 12% команди.
Розвиває власні освітні формати, серед яких "Школа старшого хіміка", "Школа продуктового менеджера", "Школа лідерів", курси з використання штучного інтелекту в щоденній роботі, програми для всебічного розвитку, а саме: курси української мови, літератури та історії з викладачами-експертами.
Компанія створила сучасну навчальну аудиторію для студентів Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. Вже протягом дев'яти років вона активно підтримує діяльність Українського католицького університету (УКУ).
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Сприяння реалізації Національної олімпіади з економіки. Компанія надала навчальним закладам більше 15 000 екземплярів навчальних матеріалів та вклала кошти у призові фонди для відзначення найуспішніших учнів.
Співпраця з Інститутом міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, Львівською національною академією мистецтв, КПІ ім. Ігоря Сікорського, громадською організацією "Українська асоціація студентів", AIESEC в Україні, Українським католицьким університетом, платформою "Змінотворці", GoGlobal та іншими установами.
Компанія проводить лекції для молоді, тренінги з розвитку soft skills, запустила літню школу "AURORA STUDENTS".
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Організація виявила підтримку ініціативи Bucha School, направивши більше 6 мільйонів гривень на відновлення сучасної освітньої інфраструктури для учнів у Бучі.
У співпраці з Державним торговельно-економічним університетом (ДТЕУ) було започатковано стипендіальну програму, спрямовану на підтримку студентів, які навчаються за спеціальностями, пов'язаними з виробництвом. Загальний бюджет цієї програми становить 1 мільйон гривень на рік.
Діють внутрішні навчальні програми: розвиток управлінців, розвиток soft skills та hard skills, охорона праці та програми для молоді. Загалом за 2024-2025 роки у внутрішнє навчання персоналу компанія інвестувала 15,3 млн грн.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Програма підготовки лідерів Search Inside Yourself (SIY) фокусується на управлінні благополуччям та розвитку лідерських навичок.
У 2024 році компанія запустила власну Агрошколу, Школу бізнес-аналітиків, CBD Академію, Школу HRBP та Школу міні-СЕО. У 2025-му планує відкрити Школу бренд-маркетолога та Інститут внутрішніх тренерів.
У рамках програми підготовки управлінців нового покоління залучено понад 600 співробітників. Протягом 2024 року навчальні курси пройшли більше 22 600 працівників.
Співпраця з 50 навчальними закладами: з 2021 по 2024 рік більше 1600 студентів взяли участь у програмах МХП, які включали дуальне навчання, хакатони, практики та стажування.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Спільна програма Farmak ChemPRO з Київським національним університетом технологій та дизайну, у межах якої студенти здобувають практичні навички роботи з лабораторним обладнанням. Десять із дванадцяти випускників курсу приєдналися до команди Farmak.
Компанія активно взаємодіє з навчальними закладами, пропонуючи допомогу для шкіл. Це включає в себе реалізацію освітніх ініціатив, забезпечення матеріально-технічними ресурсами, фінансування ремонтних робіт, надання стипендій та підтримку благодійних проектів тощо.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Діє програма оплачуваного стажування Energy Hub для студентів старших курсів або випускників. 60% учасників стажування залишаються працювати в Укренерго.
Компанія співпрацює з 14 вищими навчальними закладами, серед яких КПІ імені Ігоря Сікорського, Дніпровська та Львівська політехніки, Вінницький національний технічний університет, а також Харківський національний університет міського господарства імені Олексія Бекетова. В рамках цієї співпраці реалізуються спільні освітні проекти, що включають додаткове навчання за спеціалізованими дисциплінами, яке проводять керівники компанії, а також можливість отримання робітничої професії за рахунок компанії.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Банк постійно підтримує благодійний фонд "Вільні. Нескорені. Небайдужі", нещодавно здійснивши внесок у розмірі 650 тисяч гривень для придбання пластику, з якого волонтери виготовляють навчальні моделі для наших захисників і захисниць.
Виділено 500 тисяч гривень на підтримку Київської школи економіки. Ці фінансові ресурси будуть використані для створення меморіальних стипендій, призначених для талановитих студентів.
Фінансова допомога для підготовки циклу лекцій, присвячених історії українських валют. В рамках ініціативи Helps Ukraine було закуплено короткофокусний проектор для демонстрації матеріалів на інтерактивній дошці під час освітнього процесу. Регулярно організовуються додаткові тренінги для співробітників, а також проводяться освітні курси (як обов'язкові, так і ті, що обираються за бажанням), лекції та семінари.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Компанія активно співпрацює з такими навчальними закладами, як КНУ ім. Тараса Шевченка, НаУКМА, КНЕУ ім. В. Гетьмана, ДТЕУ, НТУУ "КПІ" ім. Ігоря Сікорського, ХНУ ім. В. Каразіна та іншими. Вона організовує гостьові лекції для студентів, бере участь у кар'єрних ярмарках та реалізує різноманітні власні ініціативи. Серед ключових освітніх проектів можна виділити студентську школу The Big Audit Theory, програми підвищення кваліфікації для співробітників New Senior School та New Manager & Senior Manager Program, а також Deloitte Academy. Крім того, Deloitte Ukraine активно підтримує освітні ініціативи благодійного фонду "Діти Героїв".
Ключові ініціативи в сфері освіти:
На базі Фахового коледжу інженерії, управління та землевпорядкування Київського авіаційного інституту створено Центр практичного навчання для школярів і студентів. Учні та студенти зможуть здобути навички з надання домедичної допомоги, цивільного захисту та інформаційної безпеки.
Київстар підтримав освітній проект фонду "Діти Героїв". Завдяки цій ініціативі, більше 340 учнів старших класів отримали доступ до IT-освіти та необхідні технічні засоби для навчання.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Центр навчання з безпеки для учнів Національного університету харчових технологій (НУХТ) та Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБІП).
Діє програма стажування для студентів 3-6 курсів GoFaster. Цьогоріч стажування проходять 26 спеціалістів.
Компанія підтримує грантові проєкти для НУБІП (студентському екопроєкту, фестивалю "Аграрна Республіка"), КНУ імені Т. Шевченка ("Містерія"), Національного університету "Львівська політехніка" (ярмарок).
Серед внутрішніх ініціатив – програма навчання для керівників, що охоплює основи лідерських навичок.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
У 2016 році компанія Нова пошта заснувала Школу бізнесу, яка призначена для навчання малих і середніх підприємців. У цій школі пропонуються курси, що охоплюють теми ефективності ведення бізнесу, експорту та соціального підприємництва. Основна мета цього проєкту полягає в підтримці підприємців у вдосконаленні їхньої діяльності, розширенні бізнесу та підвищенні прибутковості.
За 9 років роботи Школи бізнесу навчання у ній пройшло 28 500 підприємців (23 500 на онлайн курсах та 5000 в офлайні). Більш ніж половина підприємців, які пройшли навчання у Школі бізнесу Нової пошти, збільшили свій прибуток до 50%, та є й ті, хто досягли зростання у 2-3 рази. Окрім того, понад 300 бізнесів після навчання розробили експортні стратегії та почали освоювати міжнародні ринки.
Ще однією важливою освітньою ініціативою є Корпоративний університет Нової пошти, який організовує навчання для працівників компанії. Університет пропонує 73 різноманітні програми, серед яких курси з загального менеджменту (у тому числі MBA), lean-менеджменту, розвитку ключових професійних навичок, а також програми для особистісного зростання. Щороку близько 3000 співробітників середнього та вищого управлінського рівня проходять навчання в цих програмах.
Також Нова пошта щороку інвестує у вищу освіту у Київської школи економіки та Українського католицького університету -- на розвиток окремих навчальних програм, стипендій талановитим студентам, розбудову інфраструктури закладів.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Стипендіальна програма "Інвестуємо в майбутнє", проект "Навчальна аптека" та стажування для молоді "Твій START" – це ініціативи, які активно реалізуються у 2024 році. Цього року у Львові була заснована перша навчальна аптека, що стала значним кроком у розвитку професійної освіти. Компанія співпрацює з 81 навчальним закладом по всій Україні, забезпечуючи професійне навчання та підтримку молодим спеціалістам. Крім того, вона також активно підтримує молодь у спортивних заходах, зокрема у футболі, волейболі та кікбоксингу.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Навчання співробітників як всередині компанії, так і за її межами включає оплату курсів та зовнішніх тренінгів. Компанія також здійснює благодійні внески на підтримку освітніх фондів. У 2025 році на освітні ініціативи було виділено 13,3 мільйона гривень. Щорічні інвестиції в кожного співробітника складають приблизно 37 тисяч гривень.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Дослідницький і розробницький центр Enzym Group активно функціонує, пропонуючи не лише менторську підтримку для молодих науковців, але й здійснюючи інвестиції в лабораторію для спеціалізованого навчального факультету.
Авторський освітній проєкт "Біотехнологічні студії" пропонує чотириденний інтенсив, призначений для студентів, які навчаються за спеціальностями в галузі біотехнологій, з усіх куточків України.
Також співпрацює з багатьма навчальними закладами.
У компанії є курси, освітні програми для навчання й розвитку управлінців усіх рівнів. Програми навчання для вдосконалення функціональних і цифрових навичок та курси англійської мови.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Впроваджені освітні ініціативи, такі як Агрошкола, Managerial School та Proximity University, мають на меті підвищення кваліфікації команди в різних сферах бізнесу, максимізацію кадрового потенціалу та сприяння стабільному росту банківської установи. Також функціонує програма платного стажування для молодих спеціалістів Young Professionals.
Фінансова установа активно сприяє різноманітним ініціативам у вищих навчальних закладах. Серед них – проєкт E-Formula Dniprotech 3.0 від Національного технічного університету "Дніпровська політехніка", третій конкурс бізнес-ідей "STARTUP" у партнерстві із Запорізькою політехнікою, програма "Junior MBA" на основі Львівської політехніки, а також генеральне спонсорство заходу IT STUDENT SUMMIT та інші.
Банк пропонує фінансові гранти для студентів в рамках програми "Навчання з бонусами" від Credit Agricole.
Фінансування проєктів з покращення матеріальної бази шкіл та вишів у Харківській і Сумській областях та Києві, НТУ "Дніпровська політехніка" та Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського.
*Вкладення в соціальні ініціативи, що сприяють розвитку освіти. Фінансування навчання працівників компанія забезпечила в таємному режимі.*
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Компанія понад 20 років співпрацює з вишами, які мають потужну хімічну та фармацевтичну складову (Одеський національний університет ім. І. Мечникова, Національний фармацевтичний університет, Фізико-хімічний інститут ім. О. В. Богатського НАН України). Це підтримка у наданні стипендій та премій; стажування та екскурсії; ремонти навчальних приміщень; обладнання лабораторій, аудиторій; благодійні внески.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
В компанії реалізується внутрішня навчальна програма для майбутніх менеджерів. Організація отримала сертифікат на проведення заходів безперервного професійного розвитку (БПР), що дозволяє організовувати професійні події для підвищення кваліфікації медичних спеціалістів.
Компанія співпрацює з Національним медичним університетом імені О. Богомольця, студенти якого проходять навчання у лабораторії. Співпрацює з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка як база для практики.
Співпрацює з відділом клінічної лабораторної імунології та алергології Національної медичної академії післядипломної освіти. Цього літа медична лабораторія вперше надасть можливість проходження практики студентам Львівського медичного фахового коледжу "Монада".
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Діє Академія Caparol, що проводить навчання для співробітників, торгових агентів, партнерів, майстрів, архітекторів, викладачів та студентів професійно-технічних навчальних закладів.
Партнерство з Київським професійним коледжем "Синергія" дало можливість більше ніж 460 студентам отримати освіту.
Спільний проєкт Caparol та Дніпровського вищого училища будівництва "Жіночий батальйон": навчаються 90 жінок, які хочуть отримати професію маляра.
Фахівці нашої компанії систематично організовують тренінги та семінари, спрямовані на підвищення рівня кваліфікації майстрів та студентів.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Група компаній співпрацює з Українським католицьким університетом, Львівським інститутом менеджменту, Львівським національним університетом ім. І. Франка. Також інвестує у внутрішнє навчання працівників, зокрема поза компанією.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Діє комплексна програма "Інклюзивно привітні", яка пропонує дистанційний та тренінговий формат навчання. Підготовлено 14 тренерів, які навчають персонал банку на постійній основі. У 2024 році в Ощадбанку проведено 61 дводенний тренінг для більш ніж 1 тис. працівників інклюзивних відділень. Дистанційний курс "Школа інклюзивності" пройшли понад 15 000 працівників.
*Середній річний бюджет на навчання. Без урахування інвестицій у зовнішні проєкти
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Існує безліч освітніх ініціатив для співробітників, серед яких варто виділити програму "Розвиток компетенцій у сфері клієнтського обслуговування", яку завершили 4109 фахівців. Також реалізовано проєкт "Будова та принципи функціонування газових регуляторів іноземного виробництва (Itron, Mesura, Pietro Fiorentini, Tartarini)", в рамках якого навчалися 2344 майстри і слюсарі. Крім того, діє внутрішня програма "Тренінг для бізнес-тренерів". А також існує програма розвитку талантів під назвою "Універсальний газовик".
Серед зовнішніх освітніх програм -- інтерактивне навчання "Газова безпека" для школярів середніх шкіл та учнів ПТНЗ. Навчання відбулися у 235 освітніх закладах 18 областях України за участі 12 304 учнів.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Компанія спільно з міськими органами влади реалізує два напрямки освіти: школа - професійно-технічний навчальний заклад - виробництво та школа - вищий навчальний заклад - виробництво. У рамках першого напрямку в навчальних закладах Дніпра було відкрито сім кабінетів трудового навчання. В ПТУ №2 у Дніпрі започатковано "Майстерню верстатників", яка призначена для підготовки операторів верстатів з числовим програмним управлінням, з використанням сучасного обладнання, що нагадує промислове.
Для альтернативного освітнього маршруту було організовано п'ять лабораторій мехатроніки, обладнаних комп'ютерами та навчальними наборами fischertechnik — симуляторами виробничих ліній, які активно застосовуються в європейських коледжах. Вчителі шкіл пройшли підготовку в НТУ "Дніпровська політехніка", де також було створено дві лабораторії мехатроніки для студентів. Додатковим елементом екосистеми технічної освіти, що сприяє розвитку інтересу до технічних професій, стали шкільні змагання з мехатроніки Interpipe Mechatronic Lab, проєкт "WOW!Фізика" для популяризації фізичних наук, а також профорієнтаційний табір для учнів.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Academic Hub Pivdenny є важливим проєктом корпоративної соціальної відповідальності банку, який здійснюється на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Банк обладнав університет сучасним навчальним простором, який не залежить від енергетичних ресурсів, об'єднавши дві аудиторії. Простір оснащено інтерактивними дошками, проекторами та доступом до інтернету.
Запроваджено акредитований курс "Менеджерське мислення: новітні методи та практики" для студентів економічного факультету. Кращі учасники отримають стипендії у розмірі 3000 грн до оподаткування.
30 освітніх грантів для вихованців БФ "Діти Героїв": протягом року діти отримали шанс відвідувати уроки з математики, української та англійської мов, програмування, а також проходити курси профорієнтації. Крім того, вони були забезпечені ноутбуками для навчання.
У фінансовій установі реалізуються освітні програми, які сприяють розвитку талантів серед співробітників та формують внутрішній кадровий резерв.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Було надано благодійну підтримку майже 80 навчальним закладам, включаючи школи та дитячі садки. Ініціативи компанії спрямовані на забезпечення доступу до освіти для дітей під час війни, зокрема в прикордонних та прифронтових громадах. Серед заходів — допомога в ремонті та відновленні двох дитячих садків, створення п'яти захисних укриттів для закладів освіти на Сумщині та Київщині, а також зведення стадіону для ліцею на Київщині. Крім того, було профінансовано дев'ять освітніх програм "Girl Power Ukraine" від фонду "Благомай", які охопили 260 дівчаток.
Участь у благодійному проєкті STEM for Schools, у межах якого надано допомогу із СТЕМ-обладнанням для 20 шкіл Київської, Сумської та Чернігівської областей.
Крім того, "Монделіс Україна" активно займається розвитком кар'єрних перспектив для молодих спеціалістів, надаючи можливість проходження стажувань у своїй організації.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Special Demine Forces -- проєкт із навчання співробітників нетехнічного обстеження територій, який є підготовчим процесом до гуманітарного розмінування.
Співпраця з Уманським національним університетом садівництва: студенти проходять навчальну практику у філіях "НІБУЛОН". Підтримка миколаївських вишів, коледжів та ліцеїв комп'ютерною технікою.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Освітня програма для молоді України під назвою L'Oreal4Youth відкриває двері для студентів і випускників без робочого досвіду, допомагаючи їм розпочати кар'єрний шлях. Проєкт "Краса для всіх" пропонує безкоштовне професійне навчання в індустрії краси для жінок.
"L'Oreal Україна" активно підтримує численні освітні установи та ініціативи.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Корпоративний університет WOG пропонує інноваційну навчальну програму для співробітників мережі АЗК, яка реалізується через чатбот у Telegram.
Проєкт "Кавова Академія WOG" надає ветеранам, ветеранкам та їхнім родинам шанс оволодіти спеціальністю бариста та здобути знання, необхідні для започаткування власного кавового бізнесу.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
"Академія Добробут" -- комплексний освітній хаб, де лікарі, медичний персонал та громадяни можуть здобути нові медичні знання та досвід. Академія має інтернатуру, навчально-тренінговий центр, науково-дослідний центр.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Залучення до ярмарків працевлаштування, партнерство з вищими навчальними закладами, організація внутрішніх тренінгів для співробітників та навчання поза межами компанії.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Фінансова допомога для створення AUK (Американського університету Київ) у Дніпрі. Це відкриває нові горизонти для освіти працівників, як всередині компанії, так і за її межами.
Ключові ініціативи в галузі освіти:
В рамках угоди про співробітництво з Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана щосеместру надаються стипендії видатним студентам цього навчального закладу. Також організація підтримує учасників міжнародних та національних конкурсів студентських наукових робіт з усіх куточків України.
Працівники банку мають можливість проходити курси англійської мови, а також отримувати знання та досвід від провідних тренерів і фахівців ззовні.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Функціонує Школа медсестер, що пропонує модульний навчальний курс, а також проводить регулярні вебінари, тренінги, презентації та освітні поїздки до лабораторій.
Сучасне обладнання слугує навчальною базою для Кафедри сучасних технологій медичної діагностики та лікування НМУ ім. О. Богомольця.
Підтримка Біохімічного та біотехнологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Вищого навчального закладу "Рокитнівський медичний коледж".
Програми розвитку професійних навичок: внутрішні сертифікаційні тренінги та навчання в рамках партнерських ініціатив бізнес-шкіл.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Стипендіальна підтримка від Українського католицького університету та Національного університету "Києво-Могилянська академія". Освітні програми в УКУ та НаУКМА, лекційні курси в KSE та КІМВ, створення навчальних модулів, програми наставництва та можливості для стажування.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Підтримка соціально-спортивних шкіл. Практика для студентів та оплачуване стажування.
Спільна робота з Національним університетом харчових технологій, Академією "Шахтар", Бориспільською дитячо-юнацькою спортивною школою, Київським механіко-технологічним коледжем, КПІ імені Ігоря Сікорського, а також ДПТНЗ "Бориспільський професійний ліцей".
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Функціонує програма "Академія лідерства", орієнтована на керівників вищої ланки, директорів функціональних підрозділів та топменеджмент.
Існує Інститут внутрішніх тренерів, що дозволяє команді формувати власний резерв тренерів.
Запущено ініціативу з перепідготовки жінок для виконання професій, які зазвичай вважаються чоловічими. В результаті цієї програми чотири жінки отримали роботу в ролі водіїв.
Спільна діяльність з Національним університетом харчових технологій, де випускники отримують можливість стажування і навчання на підприємствах нашої групи.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Академія ДТЕК постійно працює над розвитком лідерських якостей та м'яких навичок у своїх керівників і співробітників, щорічно проводячи оцінювання їхньої діяльності. У співпраці з міжнародними партнерами, такими як INSEAD, IE Business School, Stanford Business School, Harvard Business School, Львівська політехніка, а також асоціаціями ASDE та EACD, Академія створює інноваційні програми, що включають сучасні технології, такі як віртуальна реальність та аналітика великих даних, а також сприяє розвитку принципів стійкості та ESG.
Запущена програма реінтеграції ветеранів під назвою "Герої поруч", в якій беруть участь більше 19 фахівців і яка вже охопила 134 000 ветеранів.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Освітній проєкт "Кулінарний старт" реалізується на базі Київського професійного коледжу технологій, дизайну, а також Одеського центру професійно-технічної освіти та Львівського професійного коледжу моделювання і ресторанної справи. Загальна сума інвестицій у цей проєкт перевищує 2,5 млн гривень.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Внутрішня програма навчання DOSVID сприяє розвитку навичок у сферах менеджменту, інформаційних технологій, лідерства, штучного інтелекту та інших напрямках для співробітників банку та молодих фахівців.
Функціонує науково-дослідна лабораторія Sense Lab, розташована при Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій.
Співпраця з понад 40 вишами, серед яких Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Київський національний університет технологій і дизайну та інші. Підтримка студентської організації StudPoint, проєкту розвитку талановитої молоді України "Залізна зміна" від Укрзалізниці, спілки "Поруч", ініціативи "Girl Power Ukraine" від БФ "Благомай".
Створення сучасних освітніх просторів на базі хабів у Києві та Львові.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Організація налагодила партнерство з Державним торговельно-економічним університетом, інвестуючи фінансові ресурси в оснащення лабораторії. Вона також розробила власні освітні програми для підвищення кваліфікації своїх співробітників. Крім того, компанія покриває витрати на навчання персоналу в інших навчальних закладах.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Відкриття двох DIY-лабораторій в Миколаївській та Чернігівській областях. Ці STEM-простори забезпечують учням можливість працювати з новітніми технологіями, включаючи 3D-принтери та обладнання для проведення наукових експериментів.
Організація також має партнерські відносини з Массачусетським технологічним інститутом (MIT-Ukraine), Національним університетом "Києво-Могилянська академія" та некомерційною структурою InScience. Це співробітництво включає фінансування наукових проектів, спільні стажування та можливості менторства від експертів компанії.
Ключові ініціативи в сфері освіти:
Для внутрішнього навчання працівників мережа використовує розвинену систему дистанційного навчання на базі платформи Moodle. Система охоплює професійну підготовку для співробітників магазинів, офісів, складів і DarkStore. Діє програма розвитку управлінських компетенцій VARUS MBA.
Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua
Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua
© Деснянська правда. All Rights Reserved.