Погляди українців зазнали змін: як вони оцінюють можливості України протистояти агресії Росії.

Більшість респондентів (69%) продовжують вірити у здатність України відбити напад Росії. Проте люди дедалі частіше заявляють про втому від війни. Як передає портал "Коментарі", про це свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Соцопитування. Фото з відкритих джерел

Віра у перемогу України за останній рік суттєво не змінилася, у 24% опитаних вона збільшилася, у 23% зменшилася, у 49% - не змінилися.

Соціологи вказують на те, що шанси на мирне вирішення конфлікту виглядають досить туманно і непередбачувано, внаслідок чого люди перебувають у стані постійного стресу. Незалежно від вікових груп, статі чи географічного розташування, респонденти виявляють ознаки виснаження, і відчуття апатії стає все більш поширеним. Вони також визнають, що ентузіазм, який спостерігався на початку війни, поступово втрачає свою силу.

В загальному, важливіше говорити не лише про віру в перемогу, а про прагнення до цієї віри. Все частіше з'являються думки щодо того, якнайшвидше завершити війну будь-яким можливим шляхом. Визначення перемоги також змінилося: тепер це не просто повернення до кордонів 1991 року, а, скоріше, завершення активних бойових дій і можливість для країни зосередитися на своєму подальшому розвитку.

Соціологічна група "Рейтинг" розпочала серію періодичних всеукраїнських соціологічних досліджень. Вони стосуються різних аспектів життя українців під час війни: загального стану справ, бачення майбутнього, сприйняття регіону, факторів згуртування та роз'єднання тощо.

У першій фазі, що тривала з 20 листопада по 4 грудня 2024 року, було виконано комплексне опитування, яке включало два етапи. Перший етап – телефонне опитування, в рамках якого було залучено загальнонаціональну вибірку з 2000 респондентів. Додатково були проведені підвибірки для дев'яти прикордонних та прифронтових областей, по 400 респондентів у кожній. Загалом участь у дослідженні взяли 5600 осіб.

Похибка - не більше 2,2% для вибірки 2000 респондентів та не більше 4,9% для підвиборок 400 респондентів.

У рамках першої фази дослідження з 21 по 28 листопада 2024 року було організовано шість фокус-групових бесід із постійними мешканцями прифронтових (Запорізька, Харківська, Дніпропетровська, Херсонська, Миколаївська, Одеська, Чернігівська, Сумська) та неприфронтових регіонів, які проживали в цих областях до початку повномасштабної війни.

Досліджуйте також на сайті "Коментарі" – американці вичерпали свої сили в українському конфлікті: підсумки опитування.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.