У Чернігівській області двоє осіб, які видавали себе за правоохоронців, викрали двох чоловіків, призваних на службу.
Двоє фігурантів "підрізали" автомобілем автобус з військовими, представились поліцейськими та погрожуючи застосувати зброю, забрали з собою двох мобілізованих чоловіків.
У ході спецоперації поліцейські Чернігівщини спільно з СБУ затримали нападників.
9 лютого близько 02:00 години до поліції надійшло повідомлення від військових про те, що у Чернігівському районі водій легкового автомобіля Audi "підрізав" на дорозі автобус з військовослужбовцями. З легковика вийшли двоє молодиків у цивільному одязі, які представились поліцейськими та показали "посвідчення".
У випадку відмови та спроби опору нападники загрожували відкриттям вогню на ураження, причому один із них тримав руку на кобурі зі зброєю. Витягнувши двох чоловіків з автобуса, злочинці посадили їх у своє авто і вирушили в невідомому напрямку.
Як встановило слідство, фігуранти діяли за попередньою змовою з іншими особами, маючи на меті інсценувати затримання поліцією двох мобілізованих чоловіків та забезпечити їхнє неприбуття до місця служби. За такі дії зловмисники отримали винагороду - по 5 000 доларів за кожного з двох військовозобов'язаних.
В результаті спецоперації, проведеної поліцією, оперативники карного розшуку разом зі слідчими з Чернігівщини, за підтримки спецпідрозділу КОРД, виявили осіб, причетних до злочинної діяльності в Київській області. Спільно з Службою безпеки України було затримано фальшивих правоохоронців відповідно до статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Затриманими виявилися жителі Київської області та столиці, народжені у 1990 та 2003 роках. Окрім того, за тією ж статтею було затримано одного з військовозобов'язаних. Тривають заходи для встановлення місцезнаходження ще одного підозрюваного.
Під час огляду автомобіля Audi правоохоронці знайшли та вилучили пристрій для стрільби гумовими кулями ФОРТ-12Р, карабін, навчальну гранату "Піро-5М", а також документи, що підтверджують статус начальника з фізичної безпеки приватної компанії, посвідчення журналіста та водія-волонтера однієї з громадських організацій.
Слідчі внесли інформацію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактами злочинів, передбачених ч. 2 ст. 353 Кримінального кодексу України (самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи, пов'язане з використанням службового посвідчення працівника правоохоронного органу) та ч. 1 статті 114-1 КК України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період). Санкція тяжчої зі статей передбачає покарання до восьми років позбавлення волі.
Слідство у кримінальних провадженнях здійснює Служба безпеки України та Чернігівське районне управління поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону та Чернігівської обласної прокуратури.
Попереднє розслідування продовжується.