Лукашенко безперервно керує Білоруссю вже протягом 31 року | Еспресо
Цю інформацію підкреслює білоруський опозиційний Telegram-канал Nexta.
31 рік тому Лукашенко відзначив свою першу інавгурацію, і досі не полишає посаду. 20 липня 1994 року Олександр Лукашенко формально став президентом Білорусі. Він обіцяв встановити порядок, справедливість та прозорість. Однак через три десятиліття в країні утвердилася диктатура, виникли політичні ув'язнені, а майбутнє виглядає безнадійно, - зазначається в повідомленні.
Читайте і дивіться також: Лукашенко каже білорусам як харчуватися: "Цукру насиплеш, водою побризкаєш"
Казав, що "без нього все розвалиться", але з ним теж розвалилося, зазначає Nexta.
"Президентом він став, коли Конституція ще діяла, але не раз заважав її існуванню. Знищив і економіку. За Лукашенка в країні навіть картоплі не вистачає. А головним експортом стали люди, які тікають від його режиму", - зазначив білоруський опозиційний ресурс.
Варто підкреслити, що Лукашенко невпинно реалізує політику, спрямовану на повну денаціоналізацію білоруського народу, який втрачає зв'язок зі своєю мовою, історією та національною релігією.
Лукашенко також відіграв роль співучасника у збройному вторгненні Росії до України, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Він дозволив військам Путіна проходити через свою нібито незалежну територію, сприяючи їхньому просуванню до Києва та Чернігова, а також надаючи їм місця для розташування та медичну підтримку. У наступні роки Білорусь регулярно постачала російській армії боєприпаси.
У 2022 році міжнародний проект OSINT під назвою InformNapalm опублікував матеріал, що містить інформацію про те, як Лукашенко був прийнятий на роботу в КДБ СРСР під агентурним псевдонімом Валет.
У характеристиці, датованій 1987 роком, зазначається, що Лукашенка слід використовувати з обережністю, оскільки він вважається "дуже хитрим". Також підкреслюється його, нібито, незвичайний інтерес до жінок, включаючи неповнолітніх.
Перед тим, у 1983-1985 роках, Лукашенко працював заступником директора Шкловського комбінату будівельних матеріалів виправної установи УЖ 15-17, тобто у колонії. Це виправна колонія №17 міста Шклова. Його обов'язки фактично дорівнювали функціями наглядача.
За переконанням білоруської опозиції, безпосередня прив'язка Лукашенка до КДБ-ФСБ відіграла ключову роль у рішенні Кремля підтримати його як маріонетку на посаді правителя Республіки Білорусь. Це призначення мало на меті не допустити розвитку країни як незалежної держави. Крім того, навички, які він здобув у колонії, суттєво вплинули на його особистість та поведінку.