Конотопська громада ухвалила програму всебічного відновлення: які її основні напрями?

Цю інформацію поширює РБК-Україна, посилаючись на заяву голови комітету Верховної Ради України з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також лідерки партії "Слуга народу" Олени Шуляк.

Документом передбачені заходи щодо відновлення транспортної інфраструктури, створення ветеранських просторів, відбудову і розвиток медичної, соціальної і житлової інфраструктури, а також комплекс заходів, направлених на розвиток інклюзивності. Загалом, ПКВ пропонує відновлювати громаду у 11 ключових напрямках.

За словами Шуляк, Конотопська громада, розташована на Сумщині, стала однією з тих, які не лише сформували свою програму комплексного розвитку, але і офіційно її затвердили. Вона також зазначила, що в даний час над розробкою стратегічного документа працює багато українських громад і регіонів. На сьогодні вже затверджені програми комплексного розвитку в Чернігівській, Житомирській та Київській областях.

"Планування відновлення під постійною загрозою - це подвійний виклик, але, як показує практика, громади та цілі області успішно просуваються в цьому напрямку. Нещодавно до числа прогресивних громад приєдналася і Конотопська, де вже було затверджено план комплексного відновлення (ПКВ). Це підкреслює, що місцева влада усвідомлює різницю між тимчасовими заходами та справжнім розвитком, між виживанням і відновленням, між країною, що існує на інерції, та тією, що відновлює себе. Якщо громада не має чіткого уявлення про своє майбутнє на наступні десять років, жодна підтримка їй не зможе допомогти," - зазначила Шуляк.

Вона підкреслила, що програма окреслює ключові напрямки для подальшого розвитку громади, відновлення інфраструктури, підтримки економічної діяльності та підвищення якості життя жителів. Передбачено 11 пріоритетних аспектів відновлення громади:

Згідно з планом розвитку, у Конотопській громаді намічається створення простору для ветеранів, молодіжного хабу та реабілітаційного центру на базі центральної районної лікарні. Крім того, планується зведення регіонального полігону, центру спортивної реабілітації та універсального спортивного комплексу.

Крім цього, у громаді працюватимуть над альтернативною енергетикою - побудують сонячну станцію на ділянці очисних споруд і термомодернізують громадські будівлі. Проведуть реконструкцію станції стічних вод, трамвайних колій і тягових підстанцій трамвайних та електричних мереж. Хочуть також модернізувати й розвивати дорожню та велосипедну інфраструктуру громади.

Ключовим елементом програми є соціальне забезпечення. У рамках ПКВ планується зведення укриттів для дитячих садків, шкіл і медичних закладів, а також спеціалізованих протирадіаційних споруд. Ясла-садок №11 "Вітерець" зазнає капітального ремонту, а в селі Підлипне будівлю гуртожитку перетворять на багатоквартирний будинок. Крім того, планується провести комплексну реконструкцію Привокзальної площі в Конотопі, щоб зробити її сучасним і зручним транспортно-пересадковим вузлом та публічним простором, адаптованим до кліматичних умов. Окрім цього, буде модернізовано стадіон "Юність" та дитяче відділення Конотопської центральної районної лікарні, - зазначила Шуляк.

Вона зазначила, що під час підготовки ПКВ особлива увага приділялася максимально широкому залученню всіх зацікавлених сторін у процес відновлення. Тому на кожному етапі роботи над документом було важливо врахувати потреби представників громадянського суспільства, бізнесу, а також організацій та установ, які відповідають за підтримку соціальної інтеграції, захист прав осіб з інвалідністю, забезпечення гендерної рівності та запобігання дискримінації.

"Під час розробки програми широко використовувались елементи партисипації, а саме залучення громадськості до визначення проблем у різних напрямках життєдіяльності та життєзабезпечення, а також до розробки напрямів подолання цих проблем, відновлення та розвитку громади. Таким чином, ПКВ Конотопської громади стала результатом діалогу місцевої влади бізнес- спільноти та громадськості", - наголосила Шуляк.

Депутатка також зазначила, що для фінансування пріоритетних напрямків ПКВ планується залучити фінансові ресурси з бюджетів різних рівнів. Це включає місцеві бюджети, а також державний та обласний бюджети, які забезпечуватимуться у вигляді цільових капітальних субвенцій у рамках фінансування комплексних і цільових програм на обласному та державному рівнях. Додаткові кошти можуть надходити з державних фондів, фондів міжнародної технічної допомоги та інших джерел, що не заборонені чинним законодавством.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.