Київське водосховище досягло історично низького рівня води: експерт з екології вказав на потенційні причини та ризики.
Фахівець зазначає негативні наслідки для екосистеми Київського моря.
У Київському морі зафіксовано суттєве зниження водного рівня. Соціальні мережі заповнені фотографіями, на яких видно, що рівень води впав приблизно на два метри. Від берега на сотні метрів з'явилися нові мілини, а вже існуючі острови значно збільшилися в розмірах. ТСН.ua досліджує, які причини цього явища та яку загрозу це може становити для екосистеми водойми, повідомляє UAINFO.org.
Еколог Олександр Соколенко зазначає, що ситуація безпрецедентна — рівень води впав до двох метрів, і фактично її залишилося дуже мало. Він підкреслює, що добре знайомий з цими територіями і раніше тут не спостерігалося такої кількості піску.
"Рівень води в Київському водосховищі, подібно до інших штучних водойм, залежить від обсягів скидання води через дамбу Київської ГЕС. Це означає, що чим більше води скидається, тим нижчим стає рівень у водосховищі, але в Києві, навпаки, він може підвищитися на певний час. Всі ці процеси контролюються працівниками ГЕС на греблі та в її каналах. Я припускаю, що зниження рівня води у водосховищі може бути пов'язане з проведенням певних робіт на Київській ГЕС, але які саме - наразі невідомо," - ділиться думками еколог Олександр Соколенко.
Досліджуйте також: Морська "незвичайність": у Маріуполі зафіксували безпрецедентне обміління через укріплення Кримського мосту. ВІДЕО
Експерт повідомив, що наприкінці серпня російська ракета вдарила по будівлі Київської ГЕС.
"Після цього у Києві фіксувалися рекордно низькі рівні води. Тобто можна припустити, що там були якісь пошкодження, зокрема й у системі регулювання рівня води. Це перша з можливих версій теперішнього обміління і, можливо, зараз на самій дамбі виконуються якісь ремонтні роботи. Друге припущення, можливо, є якась інформація про підготовку нових ракетних атак ворога, зокрема на енергетичні об'єкти, і перед цим може скидатися вода, щоб мінімізувати ризики, у випадку пошкодження греблі унаслідок ракетної атаки. Це лише моє припущення, бо реальна причина наразі невідома", - підкреслює Олександр Соколенко.
Досліджуйте також: Кліматичні зміни завдали серйозної шкоди планеті: Земля опинилася на межі катастрофи.
Фахівець каже, що обміління через такий раптовий скид води негативно вплине на екосистему Київського водосховища.
"Під час таких скидів води найбільше страждає північна частина Київського водосховища, що знаходиться в Чернігівській області. Ця зона характеризується великими заболоченими територіями, численними протоками, маленькими болотами та ставками. Вся ця екосистема зазнає зневоднення, що може призвести до масової загибелі риби. Тому швидке скидання води негативно позначається на водоймі та її живих організмах, особливо якщо рівень води знижується різко на один або два метри всього за день-два", - зазначає еколог.