ISW визначив завдання, які ставлять перед собою російські удари по енергетичній системі України.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що низка російських атак на українські енергетичні інфраструктури є складовою більшої стратегії, метою якої є створення зимових труднощів для України та спонукання до ухвалення політичних рішень, які відповідають інтересам Кремля.

Витрата: Інститут вивчення війни (ISW)

Відомості: У період з 12 по 13 грудня російські збройні сили провели найбільшу за весь час конфлікту серію атак ракетами та безпілотниками на територію України, основна мета яких полягала у знищенні енергетичної інфраструктури країни.

Протягом цього часу військові підрозділи радіотехнічних військ Повітряних сил зафіксували 287 засобів повітряного нападу супротивника, зокрема 94 ракети та 193 безпілотники.

Український енергетичний оператор ДТЕК інформує про значні руйнування, заподіяні тепловим електростанціям (ТЕС) внаслідок російських атак. Влада України також підтвердила, що удари були націлені на енергетичні об'єкти та критично важливу інфраструктуру в Київській, Одеській, Чернігівській, Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській та Тернопільській областях.

Також було повідомлено про віялові відключення електроенергії на більшій частині території країни після атаки.

МАГАТЕ заявило, що п'ять з дев'яти ядерних реакторів на підконтрольній Україні території знизили свою потужність через російські удари, з яких два ядерні реактори вже виробляли енергію на зниженій потужності через залишкові наслідки російських ударів наприкінці листопада 2024 року, а решта три повернулися на повну потужність 13 грудня.

ISW зазначає: "Комплекс атак, здійснених Росією на енергетичні інфраструктури України, є складовою більш масштабної стратегії, яка має на меті заморозити країну в зимовий період 2024-2025 років та примусити Україну й Захід ухвалити політичні рішення, що відповідають інтересам Росії".

Росія не раз наносила удари по українській інфраструктурі восени та взимку з початку повномасштабного вторгнення у 2022 році, здійснюючи значні атаки, зокрема 16-17 та 25-26 листопада цього року.

Згідно з інформацією ISW, Міністерство оборони Росії повідомило, що російські війська здійснили напад 12-13 грудня у відповідь на український удар по Таганрогу, Ростовська область, 11 грудня, в якому були використані ATACMS, надані західними країнами. Однак, ймовірно, російські сили вже планували цей удар незалежно, і тепер їм зручно використовувати події 11 грудня як виправдання для своїх нинішніх атак на критично важливі об'єкти в Україні.

Деталі: Аналітики зазначають, що цей російський меседж, ймовірно, спрямований на те, щоб заспокоїти заклики російської ультранаціоналістичної спільноти до відплати за українські удари по Росії, і має на меті підтримати кампанію рефлексивного контролю Кремля, спрямовану на те, щоб змусити західні країни приймати рішення щодо використання Україною зброї, наданої Заходом, і майбутніх мирних переговорів на вигідних для Росії умовах.

Експерти додають, що українські удари по військових аеродромах в Росії та російських системах ППО в ближніх тилових районах можуть призвести до зменшення кількості російських повітряних операцій та ударів авіабомбами по Україні.

На їхню думку, можливість українських атак на російські аеродроми в межах досяжності систем ATACMS і Storm Shadow може підштовхнути російських військових до перенесення літаків на аеродроми, які знаходяться глибше в території Росії. Це, в свою чергу, ускладнить можливості Росії завдавати удари по Україні з використанням авіабомб.

Одночасно, цілеспрямована стратегія атак на російську систему протиповітряної оборони має на меті її ослаблення, особливо над територіями, які перебувають під окупацією в Україні. Це повинно призвести до зменшення бомбардувань з боку російських військ в прикордонних районах та в тилових містах України.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.