Хмельниччина, Чернігівщина та Черкащина виявилися провідними регіонами в Україні за кількістю сформованих патронатних сімей, повідомляє Міністерство соціальної політики | УНН.
В Україні налічується 500 патронатних вихователів, які піклуються про близько 1000 дітей, що не мають можливості залишатися з рідними. Зростання кількості таких родин стало можливим завдяки нововведенням у праці вихователів. Міністерство соціальної політики визначило регіони, які досягли найбільших успіхів у формуванні патронатних сімей.
На сьогодні в Україні налічується 500 патронатних вихователів разом із помічниками, які піклуються про близько 1000 дітей, що з різних причин не можуть залишатися зі своїми біологічними родинами. Цю інформацію оприлюднила агенція УНН, посилаючись на дані Міністерства соціальної політики України у Telegram.
Станом на сьогодні патронатна послуга функціонує у 295 громадах. У 119 з цих громад вона була впроваджена вперше за весь період реалізації проєкту.
Найбільшу кількість нових патронатних сімей мають Хмельницька, Чернігівська, Черкаська, Житомирська та Дніпропетровська області.
Еволюція усиновлення, сімейних моделей виховання та патронатного виховання: як це функціонує в різних областях України 14.01.25, 17:10 * 215654 перегляди
Протягом року кількість створених родин майже удвічі зросла. На початку 2024 року у громадах функціонувало менше 300 патронатних сімей, в яких тимчасово виховувалися 638 дітей. Як зазначили в Міністерстві соціальної політики, нові сім’ї були залучені завдяки змінам у трудових умовах вихователів та ініціативі "Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату".
До 2028 року практично всі діти-сироти в Україні будуть виховуватись у сімейних умовах, згідно з інформацією від Міністерства соціальної політики. 30 січня 2025 року, 11:37 * 23745 переглядів
У липні минулого року Мінсоцполітики збільшило оплату праці патронатних вихователів, запровадило оплачувану відпустку, а також можливість вихователю мати оплачуваного помічника не з-поміж членів родини.
500 родин – це значне досягнення, яке стало можливим завдяки спільним зусиллям багатьох людей. Проте, ця цифра все ще недостатня для того, щоб забезпечити дітям у кожній громаді безпечне та любляче сімейне середовище. Тому наш рух продовжується. Я закликаю всіх, хто має досвід роботи з дітьми, розглянути можливість створення патронатних сімей. Ви можете дізнатися більше про це у службі у справах дітей або в центрі зайнятості, щоб стати уважними вихователями для дітей, які потребують підтримки.
Київська область уклала угоду з ЮНІСЕФ: які нововведення чекають на дітей-сиріт. 27.11.24, 16:40 * 15727 переглядів
Верховна Рада затвердила новий законопроєкт, що розширює список осіб, яким заборонено бути усиновлювачами. У цей перелік увійшли, зокрема, особи з психічними розладами, ті, хто відбував покарання за злочини проти основ національної безпеки України, а також ті, хто вчинив акти домашнього насильства або є громадянами держави-агресора.