Основною метою літнього наступу РОВ є досягнення великих міст: у разі невдачі Росія має в резерві альтернативний план.

З початку 2025 року в суспільстві активно обговорюється можливість "перемир'я" та навіть "миру", причому ці ініціативи, в основному, надходять від наших закордонних партнерів. Це відбувається, незважаючи на численні свідчення про небажання Росії брати участь у конструктивних переговорах. Тим часом, ведучи війну, російська сторона продовжує створювати видимість дипломатичної активності. Яка ж мета цього підходу і які плани має Росія на другу половину року?

Докладніше про це - у матеріалі спільного проєкту OBOZ.UA та групи "Інформаційний спротив".

Отже, завтра розпочнуться зустрічі на відновленій стамбульській платформі для переговорів — і це нагадує мені дежавю. Адже в 2022 році ми вже стали свідками подібних подій саме в цьому місці. Якщо хтось не вловлює паралелей, то я готовий їх роз'яснити.

У 2022 році, коли почалося повномасштабне вторгнення військ країни-агресора в Україну, російська сторона дуже швидко усвідомила, що захоплення Києва за 2-3 дні неможливе, а нереально великі втрати призвели до стагнації угруповання ворога першої хвилі. Тоді й було розпочато, назвемо її так, дипломатичну операцію "імітація" для створення запасного сценарію щодо виходу з конфлікту. Але при цьому РОВ не припиняли активних бойових дій.

Ситуація залишається подібною і сьогодні. Армія Росії переживає один із найбільш критичних моментів в історії. В основному, її бойові дії спираються на чисельну перевагу особового складу, але говорити про стандартну укомплектованість підрозділів уже не можливо. Тим не менш, Росія планує масштабний наступ влітку 2025 року. Парадокс? Не зовсім.

Військові завдання на літо 2025 року.

Мета масштабної літньої наступальної кампанії, яку планують російські генерали, є надзвичайно амбітною. Вони прагнуть досягти таких результатів протягом літнього сезону:

- перекрити Торецький маршрут на дорозі 0504;

вийти до Костянтинівки з можливістю старту міських сутичок у осінньо-зимовий період.

С другой стороны:

- обрізати Курахівський виступ;

- забезпечити охоплення Покровська з заходу і сходу, з виходом до Дніпропетровської області для реалізації цих завдань;

- здійснити повний контроль над дорогою Н-15;

- реалізувати всі ці завдання для підготовки до початку міських бойових дій за Покровськ у сезон осінь-зима.

Третій аспект:

- на Куп'янському напрямку - створити на правому березі річки Оскіл повноцінний плацдарм, достатній для формування ударної тактичної групи;

- на Лиманському напрямку - вийти на Борову;

Після завершення літнього етапу на Лимано-Куп'янській ділянці необхідно забезпечити всі умови для початку бойових дій у містах Куп'янськ, Борову та Лиман у сезон осінь-зима.

По-четверте:

- активізувати Сіверський напрямок;

- прорватися у напрямку Білогорівка - Григорівка - Серебрянка - Дронівка;

пробитися в сторону Верхньокам'янського - Сіверська.

- Зайняти Сіверськ з південного, східного та північного напрямків для ініціювання міських битв у осінньо-зимовий період.

П'яте:

- інтенсифікувати бойові дії в Запорізькій і Херсонській областях, але не стільки з метою виходу до Запоріжжя або для окупації Херсона, скільки для сковування Сил оборони України і відволікання уваги на південь - з вирішенням переважно тактичних завдань.

Якщо проаналізувати спільні характеристики наступу в різних напрямках, стає очевидним, що більшість з них націлені на те, щоб до осінньо-зимового періоду досягти великих міст і розпочати з ними бойові дії. І це має цілком зрозуміле пояснення.

Російські збройні сили наразі переживають серйозні труднощі з укомплектуванням своїх підрозділів основними бойовими танками та броньованими машинами. Вони економлять бронетехніку, внаслідок чого основним транспортом на полі бою стали цивільні автомобілі, а також мотоцикли, які використовуються разом із артилерійськими системами та FPV-дронами. Тому стратегічною метою літнього наступу РОВ є прорив до великих міст до початку сезону дощів і зимових холодів, коли використання мотоциклів стає значно ускладненим через несприятливі погодні умови.

Отже, основна мета РОВ під час важкого сезонного етапу для їхніх військових сил полягає в тому, щоб вийти на території міст, де розпочнуться міські бойові дії. У цих боях основну роль відіграватиме піхота, підтримувана артилерійськими засобами та fpv-дронами.

Проте виникає запитання: якщо у керівництва РОВ дійсно такі наміри, то чому, повертаючись до нашої теми, вони продовжують підтримувати дипломатичний процес у формі імітації?

Запасна дипломатія

Росія підтримує дипломатичний канал на випадок, якщо літній наступ зазнає невдачі і її війська не реалізують заплановані цілі, залишаючись у полі під час дощового сезону і холодів. Тому агресор продовжує демонструвати ознаки дипломатичної активності, щоб згодом запропонувати режим "припинення вогню" для продовження переговорів щодо "мирного процесу".

Це може статися лише у разі невдачі літньої кампанії, і буде направлено на відновлення боєздатності восени та взимку. Під час цього періоду планується компенсувати втрати, накопичити техніку та боєприпаси, а також підготуватися до весняної наступальної кампанії 2026 року, яка ймовірно буде значно напруженішою та інтенсивнішою, ніж літня кампанія 2025 року, якщо Росії буде надана можливість підготуватися.

І в цей момент знову повертаємося до 2022 року, відчуваючи дежавю.

Familiar Recollection

На момент старту "стамбульського формату" 2022 року російські війська були так само виснажені, як і зараз, але вони продовжували наступати, незважаючи на початок переговорів. Причому після втечі з північного плацдарму, Київської, Чернігівської та Сумської областей вони суворо зорієнтувалися на сході та півдні України.

У ході переговорів у 2022 році Росія пред'явила Україні вимоги, що носили ультимативний характер, зокрема стосовно територій, на поступки щодо яких Київ ніколи не погодиться, і не погодиться в майбутньому. Це ж стосується й теперішньої ситуації.

Протягом літа 2022 року російські війська реалізовували активні наступальні дії, що призвело до ослаблення їхньої оборонної лінії через збільшення протяжності фронту та нестачу ресурсів для його підтримки. Як наслідок, до кінця 2022 року окупанти залишили Харківську область та правобережну частину Херсонщини, а для зміцнення своїх сил змушені були оголосити "часткову" мобілізацію.

Знову-таки, ситуація дуже схожа і з літньою кампанією-2025, запланованою РОВ, яка може витратити стільки ресурсів, що для їхньої компенсації в Росії доведеться проводити загальну мобілізацію. А ось що стосується фронту, особливо ближче до осінньо-зимового періоду, то... тут не будемо забігати наперед. Але абсолютно не виключаю повторення подій другої половини 2022 року на тій чи іншій ділянці фронту.

З усіх згаданих причин, події 2025 року все більше нагадують ті, що відбулися в 2022-му, як у сфері дипломатії, так і на військових фронтах. У Росії це добре розуміють і заздалегідь готуються до двох можливих сценаріїв на цей рік, не звертаючи уваги на варіанти "миротворчого" характеру.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.