Генеральний штаб повідомляє, що протягом останньої доби на фронті сталося понад 160 бойових стикнень.

Комплексна агресія Росії щодо України.

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі - райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає "спеціальною операцією". Спочатку її метою визначали "демілітаризацію і денацифікацію", згодом - "захист Донбасу". А у вересні та на початку жовтня Росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна і Захід заявили, що ці дії незаконні. Генасамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії РФ окупованих територій України.

Влада Росії стверджує, що збройні сили не завдають ударів по цивільним об'єктам. Проте російська авіація, ракетні підрозділи, військово-морський флот та артилерія регулярно атакують українські населені пункти. Внаслідок цих дій зазнають руйнувань житлові будинки та інші елементи цивільної інфраструктури по всій Україні.

На кінець жовтня Україна оцінювала російські втрати у війні на понад 70 тисяч загиблих військових. У вересні Росія заявила, що їхні втрати становлять менше 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський зазначив, що співвідношення втрат між Україною та Росією складає один до п'яти.

Не змігши витримати натиск Збройних Сил України, залишки російських підрозділів на початку квітня покинули території Київської, Чернігівської та Сумської областей. У вересні ж українська армія завдяки швидкому контрнаступу звільнила практично всю територію Харківщини, яка до цього була під окупацією.

11 листопада українські Сили оборони витіснили російські сили з Херсона.

Після визволення території Київщини від російських військових у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та в окремих селах регіону були виявлені численні випадки масових убивств, катувань і зґвалтувань серед цивільного населення, в тому числі й дітей.

Українські урядовці оголосили, що Росія вчиняє акти геноциду. Західні держави активно займаються верифікацією фактів масових вбивств і проводять розслідування. У свою чергу, Російська Федерація заперечує всі обвинувачення у скоєнні воєнних злочинів.

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були звільнені з-під російської окупації. Зокрема, на Чернігівщині, Харківщині, Херсонщині.

З вересня 2022 року на сході та півдні України тривають інтенсивні бойові дії в рамках російсько-української війни.

6 червня 2023 року була повністю зруйнована гребля Каховського водосховища (перебувала під контролем російської армії із початку березня 2022 року, а у жовтні була замінована окупантами), що призвело до затоплення великої території, людських жертв, знищення сільгоспугідь, забруднення Дніпра і Чорного моря. Україна назвала це екоцидом.

З початку повномасштабної війни, що розпочалася 24 лютого 2022 року і тривала до кінця червня 2024 року, Організація Об'єднаних Націй зафіксувала інформацію про не менше ніж 33 878 постраждалих цивільних осіб, включаючи 11 284 загиблих.

Експерти підкреслюють, що фактичні втрати значно перевищують офіційно озвучені дані. Зокрема, за інформацією українських властей, під час блокади та бомбардувань Маріуполя могло загинути більше 20 тисяч осіб.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.