Енергомитниця здійснила оформлення першої декларації на експорт біометану.

Енергетична митниця здійснила оформлення митної декларації для експорту першої партії біометану до Європи через трубопровідний транспорт, зазначило відомство.

"Важлива подія в українській енергетичній сфері! 6 лютого Енергетична митниця успішно завершила оформлення митної декларації для першої партії біометану, що транспортується через митний кордон України на експорт до Європи трубопровідним шляхом", - зазначається у повідомленні на Facebook у п'ятницю.

У документі підкреслено, що протягом двох років проводилася спільна робота за участі народних депутатів, представників Міністерства фінансів, Державної митної служби, Енергетичної митниці, операторів газотранспортної системи та газосховищ, експертного середовища, громадських організацій та виробників біометану. Основною метою цієї співпраці було внесення змін до українського законодавства, зокрема, скасування заборони на експорт біометану, оскільки в Україні заборонено експортувати природний газ, а також вирішення інших питань, пов'язаних з експортом.

У бесіді з журналістом "Енергореформи" представники біоенергетичного сектору повідомили, що агрокомпанія Vitagro вже розпочала експорт своєї першої партії біометану. Її завод, розташований у Хмельницькій області, має річну потужність у 3 мільйони кубічних метрів біометану.

До системи постачання біометану приєдналася компанія "Галс Агро", яка має завод потужністю 3 мільйони кубометрів на рік у Чернігівській області і стала першим учасником цієї мережі. З початку 2025 року до постачання також долучиться підрозділ МХП "Оріль-Лідер" з Дніпропетровської області, що забезпечить 11 мільйонів кубометрів на рік.

Раніше керівник Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха повідомляв, що до кінця 2024 року в підземних сховищах газу очікується накопичення першого мільйона кубометрів біометану, а експорт цього ресурсу, ймовірно, стартує в лютому 2025 року.

У коментарі для "Енергореформи" Олег Рябов, керівник відділу відновлювальних джерел енергії агрохолдингу "Галс Агро", висловив сподівання, що перша угода може відбутися наприкінці лютого, ймовірно, у другій чи третій декаді місяця. Подібні очікування висловив і Сергій Савчук, профільний керівник Vitagro, під час свого інтерв'ю з "Енергореформою" наприкінці січня.

Гелетуха не раз підкреслював, що експорт біометану є вигідною можливістю для України.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.