Експерти поділилися інформацією про те, де в Україні знаходяться найвищі ціни на земельні ділянки.

Цю інформацію поділилися учасники ринку земельних ділянок та спеціалісти в даній сфері в коментарі для РБК-Україна.

В Україні в даний час спостерігається зростаюча зацікавленість до земельних ділянок, особливо в центральних областях. Ціни на землю у Вінницькій та Хмельницькій областях у 2024 році досягли рекордних рівнів, сягнувши 3100 доларів за гектар, повідомив Єгор Лісничий, комерційний директор компанії "Твоє Коло".

Згідно з інформацією, наданою керівником проєкту "Kupy Pay" Володимиром Радьком з Concorde Capital, найбільш активними регіонами в контексті укладених угод є: Сумська, Полтавська, Хмельницька, Вінницька та Чернігівська області. Серед інвесторів особливо високо цінуються Хмельницька та Вінницька області. Вартість одного гектара землі в цих регіонах коливається в межах 1900 - 2100 доларів США за гектар.

За даними координатора земельного комітету Українського клубу аграрного бізнесу Ігоря Лісецького, найвищі ціни по Україні виглядають так: Івано-Франківська область - 111,7 тис. грн/га, Київська область - 92,2 тис. грн/га, Львівська область - 91,3 тис. грн/га.

Слід підкреслити, що офіційні дані про вартість землі варто розглядати лише в контексті загальних тенденцій, оскільки реальні ринкові ціни можуть перевищувати офіційно вказані на 30-40%, попереджає Єгор Лісничий. Згідно з дослідженням Київської школи економіки, лише 19% угод купівлі-продажу документально фіксують фактичну ціну. У більшості випадків відомості про вартість угоди взагалі не надаються, що вказує на відсутність прозорості у взаєморозумінні між учасниками. Більш того, 60% угод, де вказується ціна, зафіксовані на рівні нормативної грошової оцінки, яка є мінімальною, дозволеною законодавством.

"Це має просте пояснення: вимога підтвердження реальних джерел доходу при купівлі землі створює проблеми для деяких покупців. Ще одним чинником є податкові зобов'язання, які обчислюються від вартості угоди. Зокрема, зростання військового збору з 1,5% до 5% може посилити цю тенденцію", - говорить співрозмовник РБК-Україна.

Нагадуємо, що з 1 липня 2021 року в Україні було скасовано заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення, за винятком земель, що перебувають у державній власності.

Починаючи з 1 січня 2024 року, українські юридичні особи, засновані та зареєстровані відповідно до українського законодавства, матимуть можливість купувати землю, призначену для сільського господарства. При цьому учасниками цих юридичних осіб можуть бути виключно громадяни України, а також держава або територіальні громади. Існує обмеження на кількість землі, яка може належати одній особі: не більше 10 тисяч гектарів.

До 1 січня 2030 року вартість продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які надані власникам земельних паїв, не повинна бути нижчою за їхню нормативну грошову оцінку.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.