Безпілотники над узбережжями та цінові показники: які напрямки обрати для літньої відпустки 2025 року

Який вигляд має морський відпочинок в нинішній Україні? Дрони збивають просто над морем! Ми всі, звісно поволі звикаємо до обстрілів. Загалом, ледь не біля кожного міста можна знайти таку райську оазу, як озеро чи ставок. Але Одеса разом із Карпатами і Львовом, лишаються найпопулярнішими напрямками відпочинку цього літа.

Якими будуть ціни на відпочинок у 2025 році? Журналістка Ірина Коваленко з ТСН.Тижня провела детальне розслідування.

Десята станція Фонтану є найбільшим пляжем в Одесі, де відпочинок проходить у безпеці. Вода тут заходить поступово, що робить його популярним місцем для купання малюків. Пляж поділений на різні зони, з можливістю обрати як безкоштовні, так і платні послуги. Також варто відзначити, що тут найвигідніші ціни на шезлонги та парасольки – 200 і 100 гривень відповідно.

"Ми сюди приїхали на п'ять днів, ну це десь буде коштувати тисяч тридцять точно + Тут можна взяти в оренду шезлонги, ми взяли, зонтик. Можна звісно взяти килимочок і лежати на ньому. На пляжі ми їжу не купуємо, нам вистачає поснідати, пообідати повечеряти в готелі і все", -- розповла киянка Анастасія.

На пляжі їхні сусіди — це сім'я з Дніпра. Вони ретельно підготувалися до поїздки на море заздалегідь.

"Ми вже на місці 11 днів. Вважаю, що витратили близько 40-50 тисяч на сім'ю за цей період. Хоча, якщо просто валятися на пляжі, можна заощадити, але ми такі, що любимо активний відпочинок," - ділиться враженнями мешканка Дніпра Юлія.

Однак для тих, кому відпочинок в самій Одесі б'є по кишені, можна теж знайти місце біля моря, але за містом. За 35 кілометрів від Одеси починаються малолюдні пляжі. На курорті Санжійка нещодавно обладнали зону для кемпінгу. На схилах припарковані автівки з номерами чи не усієї України. Родина з Дніпра вперше вирішила податися до моря саме з наметами.

"Ми витратили близько дванадцяти тисяч на намети, а воду взяли з собою. Їжу готували тут — переважно швидкі каші. Щодо бензину, то ми приїхали з Дніпра, тож загалом витратили, можливо, й двадцять тисяч. А сніданок у нас був не в індіанському стилі, а "по-багатому" — ми заходили в кафе", — ділиться Олексій з Дніпра.

Дешево, але з комфорту лише біотуалет.

Сьогодні військова адміністрація Одеської області погодила відкриття двох пляжів у регіоні та 27 в самому місті Одеса. Проте, представники влади попереджають, що під час повітряної тривоги, шторму з силою від 2 балів або в разі виявлення підозрілих об'єктів, перебування на узбережжі заборонено.

Деяких людей манять гори та полонини для відпочинку. Проте навіть у таких місцях потрібно уважно шукати економні варіанти для відпочинку. Це – околиці відомого курорту Яремче. Подружжя Іван і Анна пропонують в оренду дві кімнати у своєму будинку. Вони повідомляють, що ціна за добу становить тисячу гривень за обидві кімнати.

Це незалежно від кількості людей. Торік брали по 700 гривень за ці 2 кімнати за добу. Утім все дорожчає, тому вартість мусили підняти.

Клієнти повертаються знову і знову. Вони проводять у нас тиждень або навіть більше. Окрім басейну на території, туристи можуть знайти багато інших розваг. Можна піднятися в гори, відвідати Маковицю, Білий Камінь або й далі. Не забувають також про грибний промисел. А всього в п'яти хвилинах пішки є гірська річка. Чим ближче до гір, тим вищі ціни на послуги.

Індивідуальні кімнати в котеджах — ціна від 2000 гривень за ніч.

Якщо цілий будинок -- від 3-4 тисяч.

Відповідно до умов та оздоблення. Звісно найдешевший варіант побачити гори -- туристичний похід з наметами. Але такий відпочинок не для всіх.

А це не така популярна, але така мальовнича Чернігівщина. Тут біля річки Десна розкинувся природний парк. Площа -- 500 гектарів. Тут є і де порелаксувати, і відкрити для себе світ дикої природи. Зокрема, дикий коней Ця порода коней називається -- польські. Їх завезли в Україну з Латвії та Голландії. Тут вже утворилася популяція чисельністю 54 особини.

Окрім них тут є дикі кулани і корови.

У цій частині парку, де дикі тварини і така ж сама природа -- їх практично не чіпають, і дозволять існувати в тому вигляді, в якому вони були до втручання людини. Це називається ревалдінг. Аби їх побачити, треба ходити або їздити на велосипеді чіткими маршрутами, і не заходити на територію тварин.

Окрім диких тварин, в просторих вольєрах можна знайти безліч інших мешканців – серед них благородні олені, сім'я лосів з новонародженим малюком, карликові ірландські корови, вівці, лісові коти та рисі. У стайні ж розміщені чудові коні, яких можна не лише погодувати, але й навчитися їздити верхи під керівництвом досвідчених інструкторів – за окрему плату. Вхід до парку складає 200 гривень для дорослих.

А це будиночок на території парку, де можна лишитися переночувати. Він невеличкий, проте все необхідне є. Душ, гаряча вода, кондиціонер. Вартість проживання -- 2800 гривень за добу.

Цей затишний будиночок призначений для п’яти осіб і оснащений власною кухнею та ванною кімнатою. Проте слід зазначити, що двом гостям доведеться зупинитися на розкладному дивані. Поряд з кожним будинком є мангал для приготування їжі на свіжому повітрі. Ціна за добу проживання складає 4900 гривень.

Коли ви вже встигнете насолодитися спілкуванням з усіма тваринами, погладити їх та нагодувати, це озеро стане вашим віддушиною від спеки. Тут ви зможете не лише поплавати, але й порибалити на іншій частині водойми. Поруч із озером розташований ресторан.

Однак ми також раді вітати туристів, які подорожують з наметами. Для них облаштована кемпінгова зона, що має всі необхідні зручності. Намет та інше спорядження можна орендувати на місці. Ціна за ночівлю в наметі становить 700 гривень.

А якщо хочеться бути наодинці з природою -- то відпочинок "дикуном", десь у лісі, а краще в лісі біля води -- ідеально. Наприклад, біля Коростишівського кар'єру на Житомирщині. Тут дуже мальовничо. Вода чиста. А на березі приємно пахне хвоєю.

Безумовно, для того щоб провести бюджетний відпочинок, корисно мати власний намет або взяти його в позичку у знайомих чи родичів. Проте, навіть купуючи недорогий варіант за суму до 5 тисяч, ви все одно зможете значно зекономити в порівнянні з проживанням у готелі.

Взяти човен на кар'єр – це фантастична ідея! Якщо у вас є човен, або у ваших знайомих, чи він десь заховався на дачі чи в горищі – не зволікайте. Каяк, байдарка або сап – це справжня насолода!

Тут є можливість не лише поплавати, а й покататися на хвилях для любителів адреналіну. Задоволення від цього досвіду дійсно неймовірне. Можна взяти з собою різноманітні ігри та розваги, або ж просто книжку, яку давно хотілося прочитати. Щодо їжі, можна запастися тим, що сподобається, адже так буде значно економніше, ніж харчуватися в ресторані.

У Житомирській області налічується близько десяти кар'єрів, які не менш вражаючі. Проте вони менш відомі, що дозволяє насолодитися більш затишним та усамітненим відпочинком.

В Україні справді існує безліч чудових локацій, варто лише уважніше їх вивчити. Кожен може знайти релакс, що підходить як для душі, так і для бюджету.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.