Посередники реалізували більше 500 автомобілів, імпортованих без митних зборів для потреб Сил оборони - Auto24.

Сьогодні вранці ми розглядали ситуацію з ділками з Чернігівщини, які займаються торгівлею автомобілями, ввезеними для військових. А вже після обіду надійшла нова інформація від Державної прикордонної служби. Цього разу "на гарячому" спіймали шахраїв, які своїми масштабами махінацій з "гуманітарними" автомобілями перевершили, якщо не всіх, то принаймні половину вже викритих у цьому році ділків, що займаються продажем пільгових авто.

В останній день вересня редакція Авто24 писала про керівника благодійної організації з Полтави, якому на підставі попереднього розслідування інкримінували продаж 50 автомобілів гуманітарної допомоги, свого роду рекорд України. Так от, Полтава прощається з рекордом, бо з'явився показник у 10 разів потужніший.

Ознайомтесь також: Чоловіка засудили за реалізацію "гуманітарних" автомобілів з вилученням майна.

Оперативники 7-го прикордонного Карпатського загону спільно зі співробітниками СБУ Львівщини, детективами БЕБ цього регіону та фахівцями регіонального центру оперативно-технічних заходів у Львові виявили схему, що передбачала ввезення автомобілів на територію України під маскою гуманітарної допомоги.

Група осіб налагодила змову з певними благодійними фондами, в результаті чого "заправляли" їх. Автомобілі проходили митний контроль і ввозилися на територію країни, але не доходили до військових чи гуманітарних місій.

Підозрюваним у злочинних діях, затриманим "на місці злочину", оголошується про підозру відповідно до встановленої процедури. Фото: ДПСУ

Автомобілі, в залежності від їхньої технічної ситуації та ринкового попиту, могли бути продані або ж розібрані на окремі деталі, агрегати та системи для подальшого продажу на вторинному ринку. Існує ймовірність, що ці запчастини, призначені для підтримки військових підрозділів, згодом могли придбати й волонтери, оскільки автопарки Сил оборони завжди мають значну потребу в запасних частинах.

В результаті розслідування, проведеного слідчими, стало відомо, що з початку поточного року шахраї змогли імпортувати більше 500 автомобілів для подальшого продажу. Хоча точні цифри отриманих прибутків від продажу транспортних засобів на внутрішньому ринку ще не розкриті, вже з'ясовано, що завдяки шахрайським схемам зловмисники ухилилися від сплати понад 15 мільйонів гривень у вигляді митних зборів і податків до державного бюджету.

Читайте також На Житомирщині знайшли підпільний автосалон гуманітарних машин

На даний момент прикордонники, разом із співробітниками СБУ, БЕБ та регіонального центру оперативно-технічних заходів у Львові, здійснили ряд обшуків. У підозрюваних було вилучено грошові кошти, комп'ютерну техніку та документи. Розслідування триває, і наразі визначаються всі особи, які можуть бути причетними до справи.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.