Чи можуть внутрішньо переміщені особи оформити одночасно житлову субсидію та субсидію на оренду?
У Міністерстві соціальної політики зазначили одну важливу умову.
Елементи
Щоб забезпечити допомогу переселенцям, які не мають достатньо коштів, аби самостійно винаймати індивідуальне житло, Мінсоцполітики розробило, а Уряд ухвалив постанову, якою для підтримки ВПО запроваджується субсидія на оренду житла.
Завдяки цій субсидії, внутрішньо переміщені особи, які стикаються з фінансовими труднощами в оплаті оренди житла, мають можливість отримати підтримку від держави.
Право на субсидію матимуть родини ВПО, які витрачають на оренду житла понад 30% своїх сукупних доходів. Якщо родина має доходи менші, ніж 2 прожиткових мінімумів на одну особу (5840 грн), то субсидія покриватиме вищий відсоток вартості оренди.
Подібно до житлово-комунальних субсидій, підтримка для оренди житла буде надаватися Пенсійним фондом України. Громадяни зможуть отримувати субсидію на оренду житла паралельно із субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.
Програма надання субсидій на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб стартує з середини січня 2025 року. Таким чином, сім'ї ВПО, які потребують фінансової допомоги для оренди, матимуть можливість подавати заявки на отримання субсидії починаючи з цього терміну. Міністерство соціальної політики також проінформує громадськість про початок прийому заявок на цей вид підтримки.
Розмір субсидії на оренду розраховуватиметься індивідуально для кожної сім'ї ВПО. На розмір субсидії впливатимуть рівень доходи родини, кількість членів сімʼї, та вартість оренди житла. Оскільки вартість оренди суттєво відрізняється у різних регіонах, а також у великих містах і невеликих населених пунктах, це враховуватиметься при визначенні розміру субсидії на оренду житла (через коефіціенти вартості житла у різних регіонах, які затверджено постановою).
Аби ВПО, які орендують житло, мали передбачуваність і захист від різких змін умов у наданні оренди, субсидія на оренду призначатиметься за умови наявності орендного договору. Типовий договір на оренду можна буде отримати і підписати (заповнивши відповідні поля) у відділеннях Пенсійного фонду або онлайн, на сайті ПФУ.
Щоб заохотити власників житла до підписання офіційних угод про оренду з родинами, які перемістилися через війну, держава буде відшкодовувати орендодавцям вартість податків, які потрібно сплачувати з доходів від оренди. Ця компенсація буде розраховуватися пропорційно до суми отриманої субсидії.
Отже, держава розширює свої зобов'язання для посилення захисту внутрішньо переміщених осіб та забезпечення їх від несподіваних змін у умовах орендних угод.
"Ми вважаємо надзвичайно важливим підтримувати українців, які залишилися в країні, бажають жити і працювати в Україні, але через війну втратили свої домівки і змушені витрачати значну частину своїх доходів на оренду. На жаль, швидке відновлення житлового фонду в умовах війни є складним завданням, адже потреби наших внутрішньо переміщених осіб (ВПО) величезні. Проте, ми можемо надати підтримку ВПО, допомагаючи їм покривати частину витрат на оренду житла, поки вони не зможуть відновити свої фінансові ресурси та забезпечити собі власні домівки", - зазначила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.
На початковому етапі реалізації програми субсидій на оренду житла, вона буде впроваджена у дев'яти пілотних областях, які прийняли найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб. Ці області включають Чернігівську, Сумську, Харківську, Запорізьку, Миколаївську, Дніпропетровську, Херсонську, Луганську та Донецьку (за винятком окремих територій, які є зоною бойових дій або тимчасово під контролем рф).
Досліджуйте, яким чином шахраї можуть заволодіти вашими ПІН-кодами та іншою інформацією під час онлайн-покупок.