ЗС РФ намагатимуться прорватися в Сумській області: які їхні шанси? -- The Telegraph
На фоні загострення нападів російських військових на передовій, Київ повідомляє про зосередження резервних сил та ймовірну підготовку Москви до великого наступу. Проте експерти вважають, що російська армія не має достатніх ресурсів для суттєвого прориву.
У статті The Telegraph розглядається ймовірність того, що російські війська, які активізувалися в контексті переговорів про мир, можуть прорвати оборонні позиції Збройних сил України.
Як повідомив нещодавно головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, наступ російських військ уже почався: кількість атак за останні тижні подвоїлася. Найбільшу загрозу Київ бачить у напрямку Сумської та Харківської областей -- у разі успіху це дало б Путіну можливість диктувати умови на переговорах про можливе закінчення бойових дій в Україні.
Тим не менш експерти сумніваються, що наступ Росії може призвести до значних територіальних завоювань. Так виконавчий директор Українського центру безпеки та співробітництва Дмитро Жмайло зазначив, що будь-який масштабний наступ ворожих сил на лінії фронту неможливий.
"У Росії немає великих воєнних перемог на фронті, тому вони хочуть створити враження, що є величезні рухи й переваги. Ми не бачимо цього на землі", -- заявив він The Telegraph.
За заявою заступника директора Фонду захисту демократії (FDD) Джона Гарді, попри зростання частоти атак з боку Збройних сил РФ, ці дії відбуваються на "дуже обмеженому" тактичному рівні.
"Те, що ми спостерігаємо, є лише тимчасовим прискоренням наступальних дій. Вони можуть створити розрив в українській обороні, однак навряд чи зможуть досягти швидкого та суттєвого прориву," – наголосив він.
Згідно з оцінками експертів, протягом минулого року Росія понесла величезні втрати: було знищено близько 3 тисяч танків, 9 тисяч одиниць бронетехніки та понад 13 тисяч артилерійських систем. Це призвело до суттєвого дефіциту техніки, внаслідок чого російські наступи дедалі частіше здійснюються за рахунок піхотних штурмових груп, які не мають належної броньової підтримки.
Нещодавно Володимир Путін підписав указ, що передбачає весняний призов ще 160 000 громадян у віці від 18 до 30 років. Однак, за словами Гарді, ці новобранці не отримують належної підготовки: їхнє навчання триває максимум один місяць, а іноді і всього кілька днів.
"На думку Гарді, Росія свідомо обирає підтримувати тиск на Україну, відправляючи свої війська в небезпечні умови, не витрачаючи зусиль на поліпшення їхніх можливостей, поки конфлікт триває."
Водночас Збройні сили України активно працюють над тим, щоб не дати можливості російським військам зосередитися в одному напрямку. У цьому процесі важливу роль відіграють безпілотники: українські підрозділи застосовують БПЛА для збору розвідданих, коригування вогню та завдання ударів, що ускладнює маневри російських сил на фронті.
Нагадуємо, що Збройні сили України активно готуються до відбиття можливих наступів російських військ наприкінці весняного сезону та на початку літа на багатьох ділянках фронту. За інформацією з військово-політичних джерел, не можна виключати й загрози для Чернігівської області.