В Україні сьогодні триває війна, і Зеленський оголосив про можливі строки для припинення вогню.
Україна ухвалила рішення про повноцінне і безумовне припинення вогню. Росія не виявляє бажання йти на поступки, проте існує ймовірність, що її можуть "дотиснути" в найближчі тижні або місяці.
Цю інформацію озвучив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з лідерами територіальних громад Чернігівщини.
"Може бути по-різному. Іноді все в один момент відбувається. Повне і безумовне припинення вогню -- це правильний крок, на який Україна погодилася", -- заявив глава держави.
Незабаром, через місяць або два, можна буде почати формувати перші угоди. Це відкриє можливість для старту дипломатичних переговорів, і щоб уникнути тиску, важливо зупинити бойові дії, зазначив Зеленський.
Президент зауважив, що припинення вогню -- це найбільший крок до завершення повномасштабної війни, але не її кінець. Повне припинення вогню дасть час, щоб Україна отримала достатні гарантії безпеки, щоб Росія знову не напала.
"Ми сподіваємося на безумовне припинення вогню, адже це відображає настрій не лише нашої країни, а й усієї Європи. Якщо ми почнемо ставити одне одному умови, це призведе до нескінченних переговорів. Умови повинні обговорюватися лише після досягнення етапу припинення вогню," - підкреслив він.
Україна разом із союзниками прагне якнайшвидшого закінчення конфлікту і висловила готовність до безумовного припинення вогню, проте Росія наразі не виявила згоди на такі умови. Президент також зазначив, що США та РФ ведуть закриті переговори з цього питання.
Україна буде й надалі відстоювати власне бачення справедливого миру. Багато що залежить від гарантій безпеки, які можуть запропонувати партнери України.
"Сильна армія є нашим головним пріоритетом, і це наші 'червоні лінії'. Ми не допустимо значного скорочення чисельності збройних сил і будемо вживати всі можливі заходи, щоб зберегти армію в нинішньому складі," -- зазначив Зеленський.
На сьогоднішній день, згідно з заявами президента, чисельність Збройних сил України втричі перевищує ту, що існувала на старті російської агресії.
Окрім того, відповідно до висловлювань президента, концепція справедливого миру включає в себе неналежність тимчасово захоплених українських земель.
Нагадуємо, що в Сполучених Штатах обговорюють можливість посилення тиску на Росію та Україну у зв'язку з потенційним провалом миротворчих ініціатив Дональда Трампа.
Москва відмовляється від пропозиції Вашингтона припинити війну в Україні. За словами російських дипломатів, нові ідеї не вирішують "першопричини конфлікту".