Випавши з вікна 17-го поверху: яким є поховання проросійського депутата Чечетова.
Михайло Чечетов — політична фігура, яка підтримувала Росію під час президентства Віктора Януковича. Він відігравав важливу роль у "Партії регіонів" і активно брав участь у процесах приватизації на початку 2000-х років, а також у прийнятті законів, які отримали назву "диктаторські".
Згідно з офіційною інформацією, політик покінчив життя самогубством у 2015 році, коли йому було 61 рік. "Телеграф" надасть деталі про його діяльність та місце поховання.
Чоловік народився у 1953 році на Курщині. Почав свій шлях з роботи у шахтах Донбасу. Згодом почав навчатися у Харківському інженерно-економічному інституті, де пройшов шлях від доцента й до професора кафедри бухгалтерського обліку.
У 2004 році він став керівником Фонду державного майна. В його каденції "Криворіжсталь" була продана за вартістю, що в п'ять разів нижча за ринкову. Наступного року він дав свідчення про методи, за якими українські мільярдери отримували контроль над державними підприємствами.
Згодом він потрапив до парламенту як представник "Партії регіонів", де обіймав посаду заступника голови фракції. Його колеги отримували від нього вказівки з приводу голосування: піднята рука означала необхідність підтримати законопроєкт, а горизонтальне положення свідчило про відсутність підтримки. Через це деякі журналісти охрестили його "дресирувальником" і "семафором" партії.
Чечетов активно підтримував закон "Про засади державної мовної політики", який зміцнював статус російської мови в Україні. Також заявляв, що народним обранцям не варто приходити у Верховну Раду у вишиванках.
У 2012 році активісти громадянського руху "Спільна Справа" звинуватили нардепа у підкупі виборців. Йшлося про те, що Чечетов дарував презенти виборцям та агітував за "Партію регіонів" на офіційних заходах на Чернігівщині.
Під час подій Євромайдану Чечетов виступав на підтримку рішучих дій Януковича, включаючи розгін протестувальників. Коли ж "Партію регіонів" почали розпускати в регіонах, він заявив, що "фашисти встали на повний зріст". Проте, після розстрілу учасників Майдану, він змінив свою позицію, виступивши проти влади та оголосивши про свій перехід в опозицію: "Теперішнє керівництво країни вчинило серйозні помилки, які призвели до трагічних наслідків в нашій історії. Ми засуджуємо їх дії і беремо дистанцію від керівництва!"
У 2014 році Чечетов не балотувався у Раду. Натомість згодом правоохоронці висунули підозру екснардепу в ухваленні скандальних "диктаторських законів", які значно обмежували права та свободи громадян. Політика взяли під варту з можливістю внесення застави у 5 мільйонів гривень. Цю суму за Чечетова вніс проросійський нардеп Вадим Новинський.
Невдовзі після цього генеральний прокурор України Віктор Шокін оголосив про намір висунути нові звинувачення проти Чечетова. Однак у лютому 2015 року він вистрибнув із вікна 17-го поверху і загинув. У своєму передсмертному посланні Чечетов згадав, що більше не має сил продовжувати своє існування.
"Втратив усі моральні сили, щоб продовжувати жити. Я йду. Вважаю, що це найкраще рішення для всіх. Щиро дякую всім за вашу підтримку. Прошу вибачення і сподіваюсь на ваше розуміння", — поділився чоловік.
Панахида за Михайлом Чечетовим відбулась у лікарні Феофанії. Провести політика в останню путь прийшли його рідні, близькі та колеги. Журналістів на прощання не допускали. Екснардепа не відспівували, натомість похоронили під звуки саксофона.
Чоловіка поховали на Південному кладовищі в Києві. Для політика було встановлено величезний гранітний пам'ятник, що зображує його в повний зріст, з викарбуваним ім'ям. На надгробній плиті розташована відкрита книга, також виготовлена з граніту.
Раніше "Телеграф" ділився інформацією про те, як виглядає поховання актриси Любові Поліщук, яка стала відомою завдяки своїй ролі в серіалі "Моя прекрасна няня". На жаль, вона пішла з життя через онкологічну недугу.