Виплатили нагороди на суму 13 мільйонів гривень: військові чиновники отримали підозри.

Фінансові виплати здійснювались військовослужбовцям, які не перебували в районах активних бойових дій, а також особам, які не проходили службу або самовільно покинули свої підрозділи.

Тринадцять військових службовців були підозрюваними у справі про незаконне нарахування більше 13 мільйонів гривень у вигляді додаткових виплат.

Як повідомили у Нацполіції, кошти нараховувались військовим, які не знаходилися у зоні ведення активних бойових дій, особам, котрі взагалі не проходили службу або самовільно залишили військову частину.

Серед підозрюваних - командири частин, керівники та службовці окремих підрозділів, колишній начальник обласного ТЦК та СП. За вказівкою одного з фігурантів підлеглі навіть незаконно видобували корисні копалини та ремонтували його будинок та його родичів.

Так, на Черкащині командир військової частини підписав наказ про виплату додаткової винагороди 91 військовому, який не брав участь у бойових діях. В цьому випадку сума незаконно нарахованих коштів сягнула 5 945 000 грн.

Схожа ситуація спостерігається і в Чернігівській області. Єдина відмінність полягає у величині виплачених коштів. У цьому випадку керівник штабу військової частини вирішив нагородити своїх підлеглих додатковими преміями на загальну суму 412 500 грн.

В Одеській області виконуюча обов'язки помічника командира військової частини, відповідального за фінансово-економічні питання, неправомірно виплатила понад 545 000 грн чотирьом військовослужбовцям, які самовільно покинули частину. Тим часом, заступник начальника штабу іншої військової частини отримав без належних підстав 670 000 грн, використовуючи підроблені документи.

У Тернопільській області командир та керівник підрозділу взводу здійснили підрахунок і виплату понад одного мільйона гривень військовослужбовцям, які відповідно до наказів мали перебувати в зоні бойових дій, але насправді залишалися за місцем свого проживання.

У Дніпропетровській області колишній обласний військовий комісар опинився під підозрою – він нарахував понад мільйон гривень як виплати особам, які не проходили військову службу.

У Хмельницькій області командир бригади виплатив п'ятьом військовослужбовцям по 30 тисяч гривень нібито за їхню участь у бойових діях, в той час як вони фактично займались ремонтом його власного будинку та помешкань його родичів. Додатково, ці особи, використовуючи спеціалізовану військову техніку, незаконно видобували вапняк і будівельний камінь для потреб будівництва. Загальна сума завданих збитків перевищує мільйон гривень.

На Львівщині командир батальйону безпідставно виплатив майже 370 000 грн, а в Рівненській області командир роти нарахував військовій 740 000 грн. На Закарпатті працівниця військової частини ввела в оману своє керівництво про нібито своє перебування на службі на певній дільниці та отримала понад 250 000 грн.

У Луганській області співробітники правоохоронних органів зібрали докази, які стали основою для висунення підозри двом військовим за внесення неправдивих даних до офіційних документів. В результаті, особи, які не були залучені до бойових дій, отримали близько 1 200 000 гривень додаткових виплат.

Всі учасники отримали повідомлення про підозру від слідчих. Відповідно до їхньої ролі та внеску в злочинну діяльність, їхні дії були класифіковані:

- частина 2 статті 367 ("службова неуважність");

- ч. 4 ст. 425 ("недбале ставлення до військової служби");

- частина 2 статті 364 ("недобросовісне використання влади або службових повноважень");

- ч. 4 ст. 409 ("ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншим способом");

- частина 4 статті 191 ("незаконне привласнення, розтрата майна або його заволодіння шляхом зловживання службовими повноваженнями");

- ч. 3, 4 ст. 190 ("шахрайство");

Частина 1 статті 366 Кримінального кодексу України, що стосується "службового підроблення".

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

21 січня стало відомо про затримання головного психіатра ЗСУ, який за час повномасштабної війни РФ проти України розбагатів на понад мільйон доларів, придбавши нерухомість на Київщині та в Одесі.

За інформацією, наданою СБУ, ця особа займає посаду заступника голови Центральної військово-лікарської комісії і відповідає за визначення придатності військовослужбовців до проходження служби.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.