Реставрація України - 2024

Ми планували займатися виготовленням печей для дач, проте на сьогоднішній день найбільша потреба - у буржуйках для фронту. У Харкові триває відновлення приблизно ста багатоквартирних будинків. Які чинники можуть сприяти посиленню єдності серед українців?

Українці втомилися від війни, але незмінно налаштовані на перемогу

У будь-якому суспільстві, яке вступає у війну, неважливо воно знаходиться в позиції нападника чи жертви нападу, - відбувається екстремальна реакція єднання. Цей ефект називають "гуртування довкола прапора". І триває воно в середньому 2 роки, потім вщухає і люди повертаються до звичного формату життя.

Що може спонукати українців до ще більшої згуртованості? Оскільки наразі нам бракує соціологічних даних, інформацію про ці критично важливі питання Укрінформ намагався отримати у співпраці з експертами.

Маргарита Сокоренко, представниця з питань Європейського суду з прав людини.

За злочини під час війни, які доведені в ЄСПЛ, має відповідати і платити Росія

Реєстр збитків активно працює в Гаазі, і з квітня цього року громадяни можуть подавати заявки на відшкодування шкоди, завданої під час масштабного вторгнення. Тепер же розширюється список підстав для звернення до цього реєстру.

ФОТОРЕПОРТАЖ УКРІНФОРМ

У Запоріжжі активісти виготовляють "буржуйки" для захисників.

Запорізькі волонтери благодійного фонду "Паляниця" мають намір виготовити близько 300 "буржуйок" для потреб армії протягом цього сезону. Ці обігрівачі будуть передані військовим.

"Ми виготовляємо продукцію з металу, який отримуємо завдяки підтримці наших донаторів. Хоча у нас є бажання створювати печі для дач і приватних будинків, на жаль, нинішня війна вимагає, щоб вони були на фронті. Ця середня бліндажна буржуйка підходить для приміщень до 20 квадратних метрів. Вона функціонує на дровах і також може використовувати окопні свічки", - поділився керівник зварювального цеху БФ Михайло.

У Харкові відновлюють близько сотні багатоквартирних будинків

У Харкові в процесі відновлення перебувають близько сотні багатоквартирних будинків, пошкоджених російськими обстрілами, 51 будинок відновили з початку лютого.

У Чернігівській області, за підтримки міжнародних партнерів, з початку повномасштабного вторгнення було відновлено більше 5,5 тисячі житлових споруд.

У Бородянці, що в Київській області, в рамках експериментальної ініціативи з відновлення населених пунктів планується відновлення 58 об'єктів.

У Миколаївській області відновлено 71 заклад загальної середньої освіти з 159, які постраждали або були знищені внаслідок російських обстрілів з початку повномасштабної агресії.

Україна презентувала дорожню карту відкриття повітряного простору в умовах воєнного стану

Подія, що проходила у Варшаві, зібрала приблизно сто учасників з авіаційної сфери. Серед них були профільні регулятори з Європейського Союзу, Великої Британії та Сполучених Штатів, а також керівники українських і міжнародних авіаперевізників, які раніше виконували рейси в Україні. Участь також взяли представники страхових та лізингових компаній, а також виробники літаків.

Як сватівські пасічники з Луганщини, переїхавши на Черкащину, дбають про свій історичний спадок

До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України "Традиційне ремесло бджільництва у Сватівському районі Луганської області" було внесено в липні минулого року. Промисел існує на Сватівщині понад три з половиною століття.

Скульптурка, яка нагадує, що, лишаючи свій дім, важливо вірити і знати, що повернешся додому

У Києві на фасаді Центрального залізничного вокзалу відбулася презентація бронзової скульптури проєкту "Шукай!" під назвою "Повернення додому". Додаткові фото можна переглянути на Фейсбук.

Слідкуйте за відновленням України з нами - щовівторка ми збираємо усі головні новини, фото та відео відбудови. Підпишіться на нашу щотижневу розсилку Відбудова 2024, щоб дізнаватися усі новини відновлення України першими.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.