В Україні виявили ще шість схем ухилення від мобілізації, у результаті чого затримали депутата міськради та кількох працівників територіального центру комплектування.
Правоохоронці ліквідували шість нових схем ухилення від мобілізації й нелегального виїзду чоловіків призивного віку за кордон, серед затриманих - посадовці військкоматів, депутатка міської ради та засновники благодійного фонду.
Як передає Укрінформ, про це повідомила Служба безпеки України.
Внаслідок скоординованих дій Служби безпеки України разом із Національною поліцією було затримано десять організаторів зазначених схем у різних куточках країни.
Встановлено, що за хабарі від 3 до 20 тисяч доларів зловмисники допомагали чоловікам сховатися від призову на підставі підроблених документів.
Зокрема, у Чернігівській області була викрита депутатка міськради, яка сприяла незаконному зарахуванню військовозобов'язаних на навчання до місцевого коледжу. Це дозволяло чоловікам, які прагнули здобути передвищу фахову освіту, уникати призову на військову службу.
У Хмельницькій області правоохоронці заарештували керівника районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за отримання хабаря. Зловмисник сприяв призовникам уникати мобілізації, фальсифікуючи медичні висновки.
У Донецькому регіоні було виявлено ще одного керівника районного ТЦК. Ця особа також займалася "виключенням" ухилянтів з військового обліку, користуючись підробленими довідками від військово-лікарської комісії.
У Сумській області викрили двох засновників благодійного фонду та їхніх спільників, які виготовляли для ухилянтів фейкові документи для виїзду за кордон під виглядом волонтерів.
У Одеській області співробітники правоохоронних органів затримали екс-заступника начальника державного морського порту, а також діючого працівника цієї установи, які займалися продажем підроблених довідок про інвалідність для військовозобов'язаних. Для створення цих фальшивих документів зловмисники залучали знайомих лікарів із місцевої медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).
У Черкасах викрили рецидивіста, який прикидався військовослужбовцем та за гроші пропонував ухилянтам госпіталізацію з фейковими "тяжкими" діагнозами. У подальшому на підставі фіктивних лікарських документів чоловіків "списували" з військового обліку.
Усі десятеро фігурантів отримали підозру відповідно до вчинених злочинів за наступними статтями Кримінального кодексу України:
Зловмиснику може бути призначено до десяти років ув'язнення з вилученням майна.
Як повідомляв Укрінформ, помічника судді Мар'їнського районного суду Донецької області викрили в організації схеми для ухилянтів, що передбачала фіктивне розлучення та встановлення опіки над дітьми.