Україна приєдналася до ініціативи запуску мережі "Жінки в транспортному секторі" -- Delo.ua
Цю інформацію оприлюднила пресслужба міністерства.
Як зауважив заступник міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач, наразі за ініціативи Мінрозвитку запущено два проєкти із підготовки водійок вантажівок та автобусів для подальшого працевлаштування.
За його твердженнями, ці ініціативи є реакцією на наслідки агресії Росії проти України та на загострення проблеми з кадрами, зокрема в тих галузях, де зазвичай переважали чоловіки.
Внаслідок цього уряд і бізнес змушені адекватно реагувати на ринкові зміни, що, в свою чергу, сприяє стабільному функціонуванню логістичних ланцюгів, перевезенню вантажів та пасажирів. Реалізація цих проектів підтверджує, що не існує "чоловічих" або "жіночих" професій, а є лише навички, необхідні для виконання конкретних завдань. Наразі ми зосереджені на розширенні цих ініціатив і створенні стійкої системи підготовки та навчання жінок для різних спеціальностей у транспортній сфері, - зазначив Деркач.
Згідно з інформацією Міністерства економіки, основними цілями мережі "Жінки в транспорті" є збільшення прав і можливостей жінок у транспортній галузі через підтримку спільних ініціатив, обмін досвідом та знаннями, організацію навчання та перекваліфікації, а також пошук партнерів для проектів, спрямованих на залучення жінок у цю сферу.
Учасники мережі зосередять свої зусилля на:
Нагадаємо, в Україні розширено географію пілотного проєкту She Drives, який має на меті підготовку жінок до роботи водійками автобусів. Тепер участь у програмі можуть взяти мешканки таких областей: Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Хмельницька, Чернігівська, а також міста Київ.
Виклик, пов'язаний із мобілізацією спеціалістів до Збройних Сил України, став істотним фактором впливу на економіку. У зв'язку з цим Міністерство економіки висунуло ідею перепідготовки жінок на професії, які були зайняті чоловіками, що вирушили на фронт.
Нагадуємо, що більше тисячі жінок висловили бажання взяти участь у пілотному проєкті, спрямованому на підготовку жінок-водіїв вантажівок. Цей проєкт надає представницям слабкої статі шанс отримати водійське посвідчення необхідної категорії, а також гарантує їм можливості для подальшого працевлаштування у транспортних компаніях.
Десять українок успішно завершили навчання за програмою "Iron Women", опанувавши навички управління будівельною технікою. Учасниці отримали кваліфікацію машиністок екскаваторів та водійок навантажувачів.